Vyrobte si doma dizajnový originál od Sigurda Larsena

23.07.2018  |     

HORNBACH predstavuje projekt, ktorý mu doteraz chýbal - dizajnovú edíciu DIELO. Pre všetkých domácich majstrov, majsterky i ostatných, ktorí chcú a veria si, pripravil uznávaný dánsky architekt v spolupráci s HORNBACHom dizajnové kreslo. Tento originálny kus nábytku má však jeden háčik - nedá sa kúpiť.

Každý si ho musí vyrobiť sám. Všetko, čo potrebujete, je trocha šikovnosti a chuť tvoriť vlastnými rukami. A pretože HORNBACH je synonymom aj pre odborné poradenstvo, nechýba kniha s návodom, ani video-návod na www.hornbach.sk/dielo.  

Záhradné domčeky či nábytok z paliet sa stavajú bežne, ale teraz ide o dizajn! Cesta k nemu nie je jednoduchá, ale HORNBACH pripravil všetko potrebné - šablónu, knihu s návodom "krok za krokom", video-návod aj kovovú plaketu originality. Všetko je vysvetlené, názorne ukázané, stačí sa len pustiť do "diela"

Sigurd Larsen – dánsky architekt

Spolupráca renomovaného dizajnéra a maloobchodného reťazca je stále ešte ojedinelou záležitosťou a HORNBACH ňou opäť udáva trend. Na projekte sa s nadšením podieľal Sigurd Larsen, dánsky architekt a dizajnér nábytku. Podmienkami pri zadaní a vzniku projektu boli pôvod a dostupnosť materiálov a náradia v HORNBACHu. 

„Navrhnúť nábytok z materiálu, ktorý možno kúpiť iba v hobby markete, bola naozaj zaujímavá výzva," hovorí Sigurd Larsen. „Bolo zábavné rúcať zažité konvencie stavby nábytku a uvažovať inak, s novými materiálmi pre úplne nečakané účely,“ dodáva.

Prečo práve kreslo? 

„Kreslo je pre dizajn ikonické. Uprostred miestnosti funguje ako socha, čo sa nedá povedať napríklad o nástennej polici. Tento pocit umocňuje aj bezprostredný kontakt kresla a človeka, ktorý v ňom sedí. Vzťah sa ešte zintenzívni, ak si človek kreslo postaví sám," vysvetľuje S. Larsen. Dizajnérske kreslo vznikne aj samostatne, čo je dôležité, pretože takéto dielo by malo v priestore upútať.

O vzniku myšlienky a samotnej realizácie projektu sa od Sigurda Larsena dozviete tu: www.youtube.com/watch?v=HSNCK5HxebU&frags=pl%2Cwn 

Originálne materiály z projektového marketu

Na výrobu dizajnérskeho kresla sú použité originálne materiály. Stabilné vrstvené drevo, ktoré na rozdiel od masívu príliš nepracuje, vytvára štíhly rám, špeciálne skrížené, široké a pevné pásy tvoria dekoratívnu sedačku i operadlo. Dôraz je kladený na detaily - pre montáž nie sú použité bežné skrutky, ale nábytkárske, ktoré kreslu dodávajú osobitý ráz. Na výrobu je potrebné iba bežné náradie, takže kreslo by si mal byť schopný postaviť doma každý, kto má aspoň menšiu dielňu.

Podstatou projektu HORNBACH edícia DIELO je nielen realizácia účelného a funkčného projektu, ako je v HORNBACHu zvykom, ale aj výroba luxusného dizajnového kusu nábytku. Ide vlastne o návod, ako sa stať jedinečným a postaviť si svoj originálny kúsok domácnosti. Výrobe treba samozrejme venovať čas a preukázať zručnosť. Výsledkom je originálne kreslo navrhnuté slávnym dánskym dizajnérom Sigurdom Larsenom, a zároveň skvelý pocit z vlastnoručnej práce.

„Týmto projektom sme mysleli na všetkých ľudí, ktorí radi pracujú rukami, a ktorí dokážu oceniť dobrý výsledok. Skrátka na ľudí, ktorí vedia niečo vyrobiť, hovorí David Kolář, marketingový riaditeľ spoločnosti HORNBACH pre Slovensko a Českú republiku. 

Knihu HORNBACH edícia DIELO s návodom na montáž, šablónou a plaketou originality je možné kúpiť za 7,90 € len v projektových marketoch Hornbach alebo on-line na www.hornbach.sk/dielo, kde nájdete aj ďalšie videá a fotografie k príbehu vzniku kresla.
 
Zdroj PR článok spoločnosti HORNBACH

Tagy:
nábytok dizajnový originál vyrobte si

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Tvorivé bývanie 6/2019 v predaji


26 tipov na sviatočné dekorácie
Predplatné

 

kúpiť v e-shope

 

 

 

Najnovšie príspevky