Ocenená kuchyňa, z ktorej sála pohoda francúzskeho vidieka (VIDEO)

10.05.2018  |     

V interiéri nového rodinného domu kúsok od Nitry sa mladému páru podarilo vytvoriť veľmi príjemnú atmosféru – z ich kuchyne priam sála pohoda francúzskeho vidieka.

Štýlová voľba

Paťo a Gabika začali plánovanie svojej novej kuchyne výberom značky. „Pre mňa bola voľba od začiatku jasná,“ hovorí Gabika. „Moja mamina má totiž kuchyňu z Decodomu, ktorá po 15 rokoch vyzerá ako nová.“ Gabiku teda presvedčila pozitívna skúsenosť, Paťa zas presvedčila Gabika. Nestálo ju to však veľa námahy. Novinka s decentne profilovanými dvierkami a zaujímavou farebnou paletou, ktorú firma v tom čase zaradila do ponuky, totiž presne vyhovovala ich predstavám – v kuchyni sa rovnako ako v celom dennom priestore totiž chceli držať francúzskeho vidieckeho štýlu. 

Ďalším dôležitým rozhodnutím bola voľba farebnosti linky, ktorá musela ladiť s dreveným dekorom okien, s odtieňom podlahy aj tehlovým obkladom stien. Do neomietaných tehál sa Patrik zamiloval pri svojom pobyte v Holandsku a obaja ich považujú za dôležitý štýlotvorný prvok, preto sa v dome objavujú na viacerých miestach. „Zladiť navzájom prvky v celom interiéri sa ľahko povie, ale ťažšie zrealizuje,“ konštatuje Gabika.

„Aby všetko spolu harmonizovalo, každý detail sme vyberali na základe farebnej vzorky okenných rámov. Všade sme s tou vzorkou chodili,“ smeje sa. „Aj keď sme neboli od začiatku rozhodnutí pre bielu, nakoniec nám práve táto farba vyšla ako jednoznačne najlepšie riešenie. Biela je nadčasová a perfektne sa hodí k všetkým ostatným farbám, navyše, iný odtieň by nás možno za čas omrzel,“ vyratúva domáca pani dôvody. 

 

Linka je vyššia, než je bežné – obaja partneri sú totiž vysokí. „Predtým ma pri práci v kuchyni bolievali kríže, tu ma vôbec nebolia,“ pochvaľuje si Gabika. S vyššou linkou sú spojené aj vyššie sokle, vďaka sivej farbe však nepôsobia príliš výrazne. Sivé detaily zároveň priblížili farebnosť kuchyne sivastému odtieňu jedálenských stoličiek.

Barový pult ešte čaká na vhodné stoličky, na obľúbenom mieste na sedenie preto dočasne „zaskakuje“ požičaná od maminy.

kuchyňa v otvorenom priestore

linka: Lota, Decodom

rozmery: 3,7 × 3 m

lokalita: Mojmírovce

TEXT: ERIKA KUHNOVÁ
FOTO: MIRO POCHYBA
ZDROJ: časopis Môj dom 4/2018

Tagy:
Decodom kuchyne zariaďovanie kuchyne kuchynské linky kuchynský nábytok Lota

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Na Kysuciach stojí mobilný obytný modul, ktorý prináša viaceré originálne riešenia

Najnovšie knihy a časopisy

Urob si sám 1/2020
v predaji


Časopis pre domácich majstrov
Predplatné

 

kúpiť v eshope

 

 

Najnovšie príspevky