Tajné kuchynské triky: Ušetria čas aj priestor

07.07.2018  |     

Výrobcovia kuchynských liniek a spotrebičov prichádzajú neustále s novými zlepšeniami, ktoré dokážu ušetriť váš čas aj priestor a zjednodušiť vám prácu i pohyb v kuchyni. Pozrite si niekoľko rafinovaných nápadov, ktoré sa možno budú hodiť aj do tej vašej.

 

Miesta nie je nikdy dosť 

V kuchyni, samozrejme. A preto treba priestorom šetriť, kde sa dá. Zariadenie naplno funkčnej a praktickej kuchyne je častokrát neľahkou úlohou. Kľúčom k jej vyriešeniu je premyslená a originálna organizácia priestoru. Využite voľné plochy steny, ktoré sú dostupné, a pripevnite na ne závesné systémy. Nože podrží magnetická lišta, naberačky a ďalšie náčinie, ktoré je dobré mať vždy poruke, zase zaveste na háčiky na tyči, ktorú pripevníte do steny nad pracovnú dosku alebo na spodnú časť horných skriniek. Praktické sú otočné police v rohových skrinkách, výsuvné policové systémy a priečinky do zásuviek, vďaka ktorým máte prehľad o obsahu. 

 

Pomocníci na úrovni

Prvým predpokladom racionálne vyriešenej kuchyne je správne rozmiestnenie a nadväznosť základných kuchynských zón. Hlavnou podmienkou je bezprostredné susedstvo prípravnej a varnej plochy. Ak sa vám podarí umiestniť k prípravnej ploche aj drez a vytvoriť medzi jednotlivými zónami dostatočné odkladacie plochy, bude sa vám v kuchyni naozaj dobre pracovať. Okrem toho je tu však niekoľko pomocníkov, ktorí vám prácu tiež uľahčia. Stačí pozorne sledovať trendy kuchynských štúdií. Výsuvné zásuvky, digestory, police. Koľajnicové systémy takmer do každého priestoru. Závesné prehľadné systémy šetriace miestom. Senzoricky ovládané spotrebiče... Je toho skutočne veľa, stačí si len nájsť to pravé orechové pre seba a svoju kuchyňu.

TEXT: KATARÍNA BAROŠOVÁ
FOTO: ARCHÍV FIRIEM
ZDROJ: časopis Môj dom 6/2018

Tagy:
zariaďovanie kuchyne kuchynské linky kuchynský nábytok kuchynský ostrov

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky