9 nápadov do vidieckej kúpeľne

01.07.2018  |     

Nie každému musia vyhovovať moderné kúpeľňové trendy. Ak je to aj váš prípad, pouvažujte nad kúpeľňou vo vidieckom štýle. Spolu s našimi tipmi si môžete z vašej kúpeľne urobiť príjemný priestor, v ktorom sa budete jednoducho cítiť dobre.

Drevo 

Možno aj vy v hlave nosíte myšlienku, že drevo do kúpeľne jednoducho nepatrí. My si dovolíme toto zaužívané pravidlo zrušiť. Základom je výber vhodného druhu a jeho adekvátna úprava. Drevo sa tak môže v kúpeľni objaviť vo forme skrinky pod umývadlom alebo dosky, na ktorú umiestnite štýlové umývadlo.  

Vintage dlažba

Vzorovaná dlažba s viac či menej výraznými motívmi a farebnosťou nenadchne každého, za posledné roky si však našla množstvo priaznivcov. Krok vedľa s ňou nespravíte ani vo vidieckej kúpeľni, pozor však na výber vhodného vzoru a najmä správneho motívu, aby ste už  aj tak malú kúpeľňu opticky ešte viac nezmenšili. Ponuka na trhu je naozaj bohatá, stačí si vybrať. 

 

Batérie s nádychom minulosti

Majú punc minulosti a ich retro nádych má svoje miesto aj vo vidieckej kúpeľni. Okrem tradičnej pochrómovanej úpravy nájdete v ponuke aj rôzne ďalšie a vaše batérie sa tak môžu niesť vo farbe rôznych kovov – zlata, medi či mosadze. Ak chcete priestor pekne zjednotiť, zvoľte v celej kúpeľni batérie z rovnakej kolekcie.  

Dekoratívny kov

Ak máte vzťah k zdobenejšiemu nábytku, do kúpeľne si určite zadovážte kovové police s viac či menej výraznými ornamentmi. Ak na vás čierny nábytok pôsobí pritvrdo, zvoľte riešenia s jemnou patinou alebo si ju skúste vytvoriť sami. Rovnaký materiál sa môže objaviť na kúpeľňových doplnkoch vrátane zrkadla.

Originálny solitér
Skvelým a navyše veľmi vkusným pomocníkom nielen vo vidiekom inšpirovanej kúpeľni môže byť vhodne opracovaný drevený kmeň, ktorý zastúpi odkladací stolček aj stoličku.

Samostatne stojaca vaňa

V malej bytovej kúpeľni sa jej síce budete musieť vzdať, no do väčších priestorov sa priam pýta. Samostatne stojaca vaňa sa zaručene stane klenotom vašej kúpeľne. Vidiecky vzhľad môžete podporiť výberom modelu s dekoratívnymi nožičkami vo farbe niektorého kovu. 

Dôraz na textílie

Ak máte v priestore radi farby, no bojíte sa, že sa vám farebný obklad či vzorovaná dlažba rýchlo zunuje, stavte na farebné textílie, uteráky, osušky či koberčeky. Prím hrajú skôr jemnejšie odtiene béžovej, zelenej, ružovej či modrej, no báť sa nemusíte ani kvetinových vzorov, ktoré sa do vidieckych kúpeľní skvelo hodia. 

 

Na doplnkoch záleží

Na detailoch záleží a doplnky, akými sú nádoby na mydlo, zubné kefky či rôzne drobnosti, zohrávajú v kúpeľni dôležitú úlohu. Investuje najmä do tých keramických a sklenených, ktoré vzhľad kúpeľne zaručene pozdvihnú. Ak nepotrebujete množstvo kozmetiky, pekne ukáže, ak do takýchto zaujímavých nádob prelejete aj svoj obľúbený šampón a sprchový gél.

 

Oživená zeleňou

Príjemným oživením nielen kúpeľne môžu byť aj izbové rastliny. Dobre však zvážte podmienky miestnosti. Okrem dostatku priestoru zeleň vyžaduje najmä prirodzené a rovnomerne rozptýlené svetlo. Vhodnou voľbou sú antúrie alebo lopatkovce, ktoré navyše prispievajú k eliminácii škodlivín vo vzduchu.

Osobitosť a miešanie štýlov

Nebojte sa vniesť do svojho domova osobité prvky a skombinovať vidiecky štýl so severskými a vintage prvkami. Stavte napríklad na nábytok s charakteristikou patinou. Tá sa môže objaviť na zrepasovanom rebríku, ktorý sa poľahky zmení na jedinečný držiak na uteráky. 

text: Natália Žáková
foto: archív firiem
zdroj: časopis Tvorivé bývanie

Tagy:
vane kúpeľňový nábytok vintage vidiecky štýl vidiecke kúpeľne

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rodinný dom v Nitre: Interiér vo vidieckom štýle a veľká zimná záhrada

Najnovšie knihy a časopisy

Záhrada 9/2019
v predaji


Zimný rez stromov a krov
Predplatné

 

Kúpiť v e-shope

 

 

Najnovšie príspevky