Pite ako králi - luxusný krištáľ s pikantnou históriou

11.11.2015  |  

Krištáľové poháre v top kvalite z 33 % olova - Cristal de Sèvres. História exkluzívnych farebných pohárov na víno, šampanské aj vodu siaha až do polovice 18. storočia na kráľovský dvor. Každý pohár je ručne fúkaný a brúsený. Vďaka mimoriadnej kvalite Cristal de Sèvres sú vhodné nielen pre exkluzívny nadčasový zážitok, ale aj pre zberateľov.

Poháre s kráľovskou históriou 

Madame de Pompadour - najvplyvnejšia a najznámejšia milenka francúzskeho kráľa Ľudovíta XV. presvedčila v 18. storočí svojho mecenáša, aby investoval do nie veľmi úspešnej porcelánky. Kráľ neskromné prianie markízy de Pompadour splnil. A už o pár rokov neskôr - v roku 1750 vznikla svetoznáma značka kvalitného porcelánu Cristal de Sèvres. Už neboli krištáľové iba lustre, šperky a ozdoby - ale aj poháre a iné doplnky stolovania. Madam de Pompadour sa presťahovala do Sèvres. A Cristal de Sèvres zmenila v tých časoch niečo také prozaické ako poháre na umelecký zážitok. 

Luxus: ručne fúkané, 33 % olova

Poháre Cristal de Sèvres sú aj dnes vyrábané ručným fúkaním a brúsením, z krištáľu absolútne nadštandardnej kvality (33 % olova). Cristal de Sèvres - poháre so skutočnou vzrušujúcou históriou, vyrábané ako umelecké diela, cenné aj pre zberateľov. 

Aktuálna cena na www.bellatavola.sk s uvádzacou zľavou. 

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky