Zdroj: istock.com

Sedemdesiate roky, fialová, kárované vzory. Pozrite sa, aké interiérové trendy budú vládnuť v roku 2022

02. 01. 2022
Zdieľať

S novou sezónou je vždy vzrušujúce aktualizovať aj zariadenie domácnosti. Podobne ako šatník, aj byt či dom si z času na čas zaslúži osvieženie. Viete, aké úpravy a dekorácie budú IN v interiéroch v roku 2022? Inšpirujte sa horúcimi tipmi od interiérových dizajnérov.

Svetlá fialová

Vo svete módy je svetlo-fialový odtieň už dávnejšie veľkým hitom, nečudo, že sa dostáva aj do domácností. Výborne funguje s kovovými povrchmi, elegantným zrkadlovým nábytkom a zamatom. Výsledkom bude očarujúci, pekný a elegantný štýl.

Prečítajte si tiež
Bývanie v retroštýle môže byť aj moderné

Myšlienka fialových obývačiek je podľa dizajnérov prirodzený posun od stále populárneho ružového trendu a na jar 2022 dosiahne svoj vrchol. Prognostici farieb Pantone vyhlásili za Farbu roka 2022 „Very Peri“, žiarivejší odtieň fialovej. Ak sa vám zdá príliš odvážny, potom je jemnejší odtieň „Lilac“ odrazovým mostíkom, ktorý potrebujete, aby ste svojmu domovu na jar dodali novú, hravú farbu.

Fialová v interiéri

Zdroj: iStock

Plynulé tvary a oblé línie

Tento trend oslavuje prirodzené krivky ľudského tela a skúma plynulé línie a sférické tvary, ktoré sa často vyskytujú v prírode. Oblé línie uvidíme
na nábytku, osvetlení, na dekoráciách a umeleckých dielach. Sú
prirodzene upokojujúce, ale vždy sa medzi nimi nájdu aj ohromujúce
kúsky – napríklad štýlové koberce s oblými tvarmi v bielej a čiernej farbe. Trend zaobľovania a zmäkčovania predmetov v domácnosti vytvára príjemnejší a útulnejší pocit.

Oblý dizajnový stôl

Zdroj: iStock

Vrúbkované okraje

Trend inšpirovaný morom a mušľami v podobe zvlnených a vrúbkovaných okrajov pretrváva naďalej. Pôsobia útulne, romanticky – napríklad lemované okraje posteľnej bielizne, lakované podnosy s vrúbkovanými okrajmi, nábytok so zakrivenými okrajmi, či koberčeky zdobené detailmi.
Zvlnené okraje a volány vnesú do prísnej schémy pocit zábavy a odľahčenia.

Prečítajte si tiež
Ako si skrášliť záhradu v zime, aby nepôsobila gýčovo

Štýl sedemdesiatych rokov

Vo všetkých oblastiach módy sa tie isté trendy opakujú, vracajú sa znova a znova s miernymi obmenami. V roku 2022 budú veľkým trendom nostalgické dizajny sedemdesiatych rokov s geometrickými vzormi, elegantným nábytkom a luxusnými akcentmi zamatu, brúsenej mosadze a skla.

Retro interiér

Zdroj: iStock

Do interiérov sa opäť dostanú tónované sklá, slávne z minulých období. Trend farebného skla stále rastie a už sa netýka len špecializovaného riadu, ale prerástol do bytových doplnkov. Špecialitou budú retro kúsky sépiových odtieňov, ktoré skvele dopĺňajú vzhľad sedemdesiatych rokov.

Kárované látky a vzory

Štvorčekové vzory a kárované látky fungujú v modernom aj v tradičnom dekore a budú veľkým hitom budúceho roka. Tento zábavný a hravý vzor môžete začleniť do akejkoľvek farebnej schémy. Veľmi trendový bude v pastelových odtieňoch v kúpeľniach, neobíde ani koberce, vankúše, závesy, riady, čalúnenia.

Kockovaný obrus na stole

Zdroj: iStock

Útulný „Cottagecore“

Cottagecore je trend, ktorý sa prvýkrát objavil už v roku 2020, ale naďalej sa šíri sociálnymi sieťami a bude aktuálny aj v roku 2022. Je to útulný štýl s nádychom nostalgie a vidieckeho charakteru. Používa tradičné prvky: parkety, odhalené trámy a holé tehly.

Prečítajte si tiež
Ako si zariadiť praktickú obývačku, v ktorej sa budete cítiť príjemne?

Výraznejší a emotívnejší ako kedykoľvek predtým

Kľúčovým trendom dekorovania interiérov v roku 2022 sú expresívnejšie a emotívnejšie riešenia a prvky ako kedykoľvek predtým. Vyberajte si odvážnejšie farby, prijmite viac vzorov, zmiešajte svoje obľúbené štýly a nájdite radosť z neočakávaného. Keďže udržateľnosť je aj v roku 2022 v popredí, nebojte sa predmety opätovne použiť, recyklovať a obnoviť kúsky, ktoré sa môžu zdať zastarané.

Sabína Zavarská

Foto: iStock.com

Zdroj: idealhome.co.uk

Kategória: Dizajn
Tagy: doplnky farby v interiéri farebné trendy štýly bývania zariaďovanie bytu zariaďovanie interiéru
Zdieľať článok

Diskusia