Ako urobiť byt štýlovejším bez toho, aby bolo ohrozené vaše dieťa?

09.11.2017  |     

Nielen každá rodina má svoj vývoj, ale aj každá domácnosť a jej zariadenie. Keď prídu na svet deti, začneme sa na moderné či menej moderné kúsky nábytku, ktoré mame pozerať z iného uhla pohľadu. Vytvárame priestor pre nového člena rodiny, ktorý má byť nielen dostatočný, ale v prvom rade bezpečný. Ako urobiť byt štýlovým tak, aby neznamenal pre malé dieťa hrozbu a pre vás tým zbytočný stres?

Úložné priestory, ktoré budú vedieť aj deti používať

Komplikované skrinky, police, vstavané skrine sú síce fajn, ale pre deti sa používajú ťažko. Navyše, ak budú niečo chcieť, vždy nás budú volať. Omnoho lepšie je vytvoriť úložné priestory, ktoré sú deťom prístupné a zároveň jednoducho použiteľné. Napríklad zásuvky pod sedačkou, posteľou, či rôzne boxy na kolieskach, do ktorých hračky rýchlo pohádžu a už je aj upratané. Na ďalší deň tam všetko zase nájdu.

 

Vytvorte priestor pre deti neďaleko vašej izby

...alebo vášho miesta na relax, či prácu. Je skvelé, keď napríklad otvoríte dvere do vašej izby a môžete pritom pracovať, či relaxovať a zároveň aj mať dohľad nad tým, čo robia vaše deti. Aj pre deti je omnoho bezpečnejšie a lepšie, keď vedia, že ste hneď blízko nich. V obývačke im vytvorte priestor na hranie vedľa vášho gauču – aj maličké deti sa prehrajú pri vás na praktickom a bezpečnom koberčeku. Samozrejme, postupne treba deti učiť využívať vlastnú izbu.

Prírodný kútik

Kúsok prírody v interiéri pôsobí vždy osviežujúco. Ak zvolíte dekoratívny stojan či vyvýšený kvetináč, môže pôsobiť aj veľmi štýlovo. Vyberajte stabilné stojany či kvetináče a umiestnite do nich napríklad sukulenty alebo iné rastliny, o ktoré sa netreba veľa starať. Samozrejme, overte si, či nie sú nebezpečné! Veľmi pôsobí a tiež stabilné sú veľké a ťažké kamenné kvetináče vložené do pevných kovových nožičiek. Mnohé majú rôzne štýlové dekorácie, ktoré spríjemnia priestor obývačky, vstupnej haly či jedálne.

Nové využitie pleteného koša

Veľmi pôsobivým a originálnym prvkom je luster z pleteného prútia. Zútulňuje priestor už na prvý dojem. Vôbec si ho nemusíte kupovať za veľké peniaze, dá sa ľahko vyrobiť z prúteného košíka, či koša. Väčší je pôsobivejší, ale fantázie sa medze nekladú. Navyše pletenie bude vytvárať pri svietení zaujímavú kresbu na stenách. A tiež si môžete byť istí, že sa nerozbije.

„Orámovanie“ stien

Zaujímavý efekt dosiahnete aj vymaľovaným miestností v kontrastných farbách tak, že svetlejšia bude plocha stien a tmavšou farbou približne 10-centimetrovú líniu na spodku stien po celej dĺžke, rovnako aj navrchu pod stropom. Takéto „orámovanie“ urobí priestor opticky priestrannejším a príjemnejším.

 

Skombinujte mosadz s nerezom

Kovy, ktoré majú odlišnú farebnosť môžu pôsobiť veľmi aktuálne. Vyskúšajte napríklad v kuchyni kombináciu nerezu a mosadzou. Prídete na to, že kombinovanie kovov je jednoduchým spôsobom, ako si vyčarovať priestor, ktorý pôsobí moderne a štýlovo.

Text: Sabína Zavarská

Foto: isifa/shutterstock

Tagy:
úložné priestory detské izby detský nábytok zariaďovanie interiéru ochrana nábytku

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Ako sa snúbi škandinávsky štýl s anglickou klasikou?

Najnovšie knihy a časopisy

Môj dom špeciál 3/2019


Veľký sprievodca novými bytmi
kúpiť v eshope

Najnovšie príspevky