6 tipov na inšpiratívne izby pre teenagerov

02.11.2018  |     

Dajte svojim deťom najavo, že môžu byť kýmkoľvek chcú, a spríjemnite im návrat do školských lavíc. Tematický pracovný priestor inšpirovaný záľubami im bude pripomínať, že učenie má zmysel.

Palác nádejnej dizajnérky

Máte doma módnu kráľovnú a chcete, aby ju učenie bavilo? Vytvorte jej priestor, v ktorom sa bude cítiť príjemne. S nábytkom v neutrálnych odtieňoch, doplneným pastelovou farbou, napríklad púdrovoružovou, nemôžete nič pokaziť. Vaša osobná dizajnérka ocení najmä dostatok kreatívneho prostredia, ktoré jej v izbe vytvoríte. 

Einsteinovo laboratórium 

Aj dieťa večne zahrabané v knihách a učebniciach potrebuje inšpiráciu. Pošlite ho študovať do budúcnosti. Vytvorte mu vlastnú futuristickú sci-fi pracovňu s použitím bielej či inej bledej farby, ostrých tvarov a kovu. Monotónnosť a chladnú atmosféru narušte výrazným prvkom z prírodného materiálu, napríklad tmavým drevom. 

Štúdio budúcej rockovej hviezdy

Noty a melódie inšpirujú vášho hudobníka či hudobníčku aj pri učení. Drevo a jemné hnedé tóny pôsobia akusticky, vnesú do pracovného kútika atmosféru minulosti a podčiarknu umeleckého ducha. Vysoká nástenná policová súprava vytvorí priestor na dekoráciu a ušetrí miesto na stole. 

 

Celý svet na jednom mieste 

Váš teenager by namiesto učenia najradšej precestoval svet? Žiadny problém. Motivujte ho a spojte jeho sen s prípravou do školy. Stačí jednoduchý biely stôl, pohodlné kreslo a fantázia. Ovešajte stenu mapami, pracovný kútik vyzdobte suvenírmi, ktoré ste si priviezli z ciest. Čím rozmanitejšia bude dekorácia, tým lepšie. Navodíte tak dojem, že váš cestovateľ namiesto svojej izby sedí vo vlastnom karavane s výhľadom na hory. 

Vlastný umelecký ateliér

Ak máte doma mladého kúzelníka so štetcom, dovoľte mu, aby sa realizoval. Nechajte ho pomaľovať si izbu vo vlastnom štýle. Nábytok potom zlaďte s jeho výtvorom. Ak sú farby výrazné, pracovný kútik by mal byť neutrálny, pokojne aj v jednom odtieni. K umelcovi sa hodí urbánny štýl, skúste teda staviť na kov či drevo s neopracovaným vzhľadom. 

Vo výrobnej dielni

Pokiaľ sa bojíte toho, že v študentskej izbe nebudete vedieť farebne zladiť nábytok s farbou stien, nezúfajte. V IKEA nájdete aj série výrobkov z dreva bez povrchovej úpravy, ktoré môžete ďalej moriť alebo farbiť. Spolu so svojím umelcom tak vytvoríte jedinečný kúsok, na ktorý budete obaja zaručene hrdí! :)

Text, foto a realizácia: IKEA
Zdroj: Časopis tvorivé bývanie

Tagy:
detské izby zariaďovanie detskej izby študentské izby

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Foto dňa

Rozsiahly dom na samote sa ukrýva pod zelenou strechou

Najnovšie knihy a časopisy

Najnovšie príspevky