Zdroj: Atrium SK

Splnený sen o dôchodku, alebo bývanie pre mladú rodinku

26. 11. 2021 Zdieľať

Radi by sme vám predstavili ďalšiu drevostavbu z našej ponuky. Je to obľúbený pohodlný, bezbariérový, nízkoenergetický dom, ktorý sa môže stať vytúženým domovom pre až štvorčlennú rodinu či seniorský manželský pár.

Hanka a Peter majú veľkú rodinu a obývajú priestrannú vilu na vidieku neďaleko okresného mesta. Majú spolu štyri deti a každý z manželov má niekoľko súrodencov, ktorí ich často navštevujú aj so svojimi rodinami. V dome býva veľmi rušno. Hankini rodičia, ktorí už oslávili štyridsať rokov spoločného života, bývajú s nimi, avšak časté návštevy, krik detí a všade pobehujúci domáci maznáčikovia, im na pokoji príliš nepridávajú.

Nízkoenergetický bezbariérový drevodom

Zdroj: ATRIUM.sk

Hanka s Petrom teda rozmýšľali, ako situáciu vyriešiť, aby rodičia mali svoj kľud, a pritom nemuseli upustiť od častého stretávania veľkej rodiny. Vzhľadom na to, že ich dom stojí na rozľahlom pozemku, rozhodli sa, že tu rodičom postavia drevostavbu na mieru prispôsobenú ich potrebám. K úsporám rodičov pridali sumu, na ktorú sa spoločne zložili, urobili si prieskum trhu, zisťovali referencie a rozhodli sa pre dom Jubileum Profi 87 spoločnosti ATRIUM. Po konzultácii so zástupcom firmy zvolili menšie úpravy dispozičného riešenia domu a vybrali si realizáciu formou difúzne otvorenej konštrukcie DifuTech® v prevedení All inclusive.

Nízkoenergetický bezbariérový drevodom obývačka

Zdroj: ATRIUM.sk

Stále spolu, avšak s dostatkom súkromia

Toto rozhodnutie urobili na jar, a ku koncu roka Hankini rodičia už bývali vo svojom dome.Ten ich príjemne prekvapil nielen krásnym dizajnom, veľmi nízkou energetickou náročnosťou, ale aj príjemnou klímou vnútri domu. Hanka s úsmevom hovorí, že dom určený jej rodičom sa celej rodine tak zapáčil, že teraz trávia viac času u nich v drevostavbe než v tehlovej vile.

Nízkoenergetický bezbariérový drevodom kuchyňa

Zdroj: ATRIUM.sk

Dispozičné riešenie domu ponúka vstupný priestor so zádverím, priestrannú kúpeľňu, samostatné WC, technickú miestnosť, obývačku s kuchyňou a jedálenským kútom, spálňu a dve ďalšie menšie miestnosti. Mamička Hanky ​​si pochvaľuje, že má spálňu sama pre seba, pretože dedko v noci dosť chrápe a teraz sa konečne vyspí.

Pozrite si video

Bungalov Jubileum Profi 87 skvelo poslúži taktiež mladej rodine s dvoma deťmi. Jeho dispozičné, konštrukčné aj dizajnové riešenie môžete konfigurovať podľa svojich potrieb. Jeho výhodou je tiež to, že sa skvele vyníma aj na menšom pozemku.

Zdroj: PR článok ATRIUM SK, s.r.o.

Kategória: Stavba
Tagy: bezbariérový dom drevodomy drevostavba nízkoenergetický dom projekty domov rodinný dom
Zdieľať článok