Vetrať, či nevetrať? To je otázka!

Vetrať, či nevetrať? To je otázka!

13. 08. 2020 Zdieľať

Na ktorú máme všetci hneď jednoznačnú odpoveď. Vetrať! Teraz si však položme otázku: Ako vetrať?

Na túto otázku už existuje viacero odpovedí.

Často, dosť, zodpovedne, pravidelne, krátko, intenzívne, tak akurát, rozumne, úsporne, dostatočne, oknom, dverami, štrbinami, zdravo, bezpečne, oknami, netesnosťami, tak aby nebola zima, tak aby …

Najčastejšia odpoveď je, že oknami. Celý život sme tak vetrali. Lebo boli netesné, lebo neboli moderné technológie riadeného vetrania s rekuperáciou.

Ak budeme vetrať oknami, lebo riadeného vetrania sa bojíme, lebo predsa nebudeme platiť za rekuperáciu, keď môžem otvárať okná, tak nevieme kedy ich otvoriť, ako dlho majú byť otvorené, kedy ich máme zatvoriť. Budeme stáť pri otvorenom okne (?), aby sme zabránili príliš veľkým tepelným stratám, ak by sme sa zabudli a nechali vychladnúť steny… Nie.

riadené vetranie s rekuperáciou

Zdroj: Schiedel

riadené vetranie s rekuperáciou

Zdroj: Schiedel

riadené vetranie s rekuperáciou

Zdroj: Schiedel

Tak ako nevstanete v noci po 2-3 hodinách spánku aby ste otvorili okno a intenzívne vyvetrali vydýchaný vzduch a dodali ľadový (napr. -10°C) vzduch do spálne s 2 dospelými osobami, prípadne malým dieťaťom, okno zavreli a po 3 hodinách si to opätovne znova zopakovali … No nie, takto sa nevetrá ani zdravo, ani dobre, ani dostatočne. Ale prečo vstávať po 2-3 hodinách? Lebo 2 dospelým osobám trvá len 2-3 hodiny na „vydýchanie“ vzduchu v spálni na úroveň kedy už telo ani mozog neregenerujú. A ráno sa zobúdzajú neoddýchnutí, nevyspatí…

Riešením. Zdravým, rozumným, moderným, efektívnym, bezpečným, je riadené vetranie s rekuperáciou. Systém, ktorý vám privádza čerstvý vzduch 24 hodín denne, 7 hodín v týždni a počas chladných mesiacov studený vzduch z exteriéru ohrieva znehodnoteným, ale teplým vzduchom z interiéru.

Hľadajte vetrací systém s rekuperáciou, ktorý nepotrebuje technickú miestnosť. Ktorý je tichý, tichší, najtichší na slovenskom trhu.

Je ľahko realizovateľný aj po etapách, teda si môžete urobiť predprípravu pre budúcu kompletáž a samozrejme sa ľahko udržiava, má nízke prevádzkové náklady.

Hľadajte Schiedel KOMBIAIR.

Zdroj: PR Schiedel Slovensko s.r.o.

Kategória: Technológie
Tagy: rekuperácia riadené vetranie
Zdieľať článok