Zdroj: Zehnder Group

Správny výber systému vetrania je zásadný

27. 05. 2021 Zdieľať

V dnešnej dobe prudko rastie dopyt po inštalácii systémov riadeného vetrania s rekuperáciou tepla. Ponúkať správne komponenty na vetrací systém, ktorý vždy funguje, vyžaduje veľké skúsenosti. Prečo teda siahnuť po riešení Zehnder?

Požiadavky na tieto systémy sú do značnej miery dané platnou legislatívou. Ponuka riešení, ktoré na prvý pohľad týmto požiadavkám zodpovedajú, je na trhu pomerne široká. Zehnder preto ponúka základné zhrnutie vlastného prístupu, ktoré stojí za úspechom švajčiarskej značky, najväčšieho európskeho výrobcu vetracích jednotiek s rekuperáciou tepla pre rodinné domy a byty s dlhou tradíciou.

Systém riadeného vetrania

Spoločnosť Zehnder dodáva ucelený systém riadeného vetrania s rekuperáciou tepla. Zladené, ľahko kombinovateľné prvky umožňujú kvalitnú inštaláciu pre maximálnu spokojnosť zákazníkov. Zdroj: Zehnder Group

Skúsenosti sú nevyhnutné

Čoraz viac predpisov, noriem a rastúce požiadavky na výkonnosť a energetickú úsporu sťažujú nájdenie vhodných riešení aj snahu sa odlíšiť. Zehnder má rozsiahle skúsenosti vo vývoji, výrobe a distribúcii systémov vetrania a patrí k priekopníkom na trhu.

Antibakteriálny a antistatický povrch jednotky

Patentovaný antibakteriálny a antistatický hladký povrch Clinside výrazne znižuje usadzovanie prachu, zaisťuje čistú a hygienickú prevádzku. Zdroj: Zehnder Group

Podpora a opora pre všetkých partnerov

Okrem základného poradenstva a spolupráce na návrhu a realizácii poskytujeme kvalitné servisné služby, a to v ktorejkoľvek fáze projektu aj po jeho ukončení. Odborníkom ponúkame vždy adekvátnu technickú podporu. Navyše vďaka rozsiahlej ponuke školení firmy Zehnder sa môže každý záujemca z radov partnerov od realizačných firiem cez obchodníkov až po architektov a projektantov stať expertom na komfortné vetranie a získať tak dodatočnú konkurenčnú výhodu.

Vetracia jednotka

Jedine voľbou kvalitných vetracích jednotiek aj rozvodov vzduchu získa zákazník vo svojom rodinnom dome to, čo od systému vetrania očakáva = neustále čerstvý čistý vzduch. Zdroj: Zehnder Group

Desatoro nielen pre zákazníkov

Pre naše partnerské firmy, ktoré pôsobia v každodennom kontakte s koncovými zákazníkmi, sme pripravili desať základných argumentov, prečo si vybrať systém komfortného vetrania s rekuperáciou tepla od firmy Zehnder.

  1. Kompletný systém. Komfortný pre všetkých zúčastnených – systém Zehnder poskytuje všetky potrebné prvky od jedného výrobcu. Perfektne zladené komponenty možno ľahko navrhovať, inštalovať, vykonávať ich údržbu a čistenie. Užívateľsky prívetivá obsluha poskytuje komfort pri každodennom ovládaní.
  2. Kvalita ventilačných jednotiek. Vetracie jednotky Zehnder presviedčajú prvotriednym vyhotovením, maximálnou energetickou účinnosťou, nízkou spotrebou a výnimočne tichým chodom. Dosahujú až 95 % účinnosti rekuperácie tepla.
  3. Optimalizácia vlhkosti. Unikátne entalpické výmenníky, ktoré môžu byť súčasťou takmer všetkých vetracích jednotiek, sú schopné odovzdávať vďaka špeciálnym membránam z odvádzaného vzduchu do privádzaného vzduchu nielen teplo, ale až 73 % vlhkosti.
  4. Zdravie predovšetkým! Originálne filtre Zehnder spĺňajú najprísnejšie kritériá normy „ISO ePM1“. Zabraňujú vdychovaniu tých najmenších častíc a tým významne prispievajú k zdraviu človeka.
  5. Hygienické rozvody. Patentovaný antibakteriálny a antistatický povrch vnútorných rozvodov Clinside výrazne znižuje usadzovanie prachu, zaisťuje čistú a hygienickú prevádzku.
  6. Žiadny prievan, skvelý dizajn. Dizajnové mriežky a ventily Zehnder sa hodia do akéhokoľvek interiéru. Nové ploché ventily ComfoValve Luna vďaka svojej inovatívnej konštrukcii s využitím tzv. Coandovho efektu zaisťujú extrémne tiché prúdenie vzduchu bez prievanu.
  7. Pre každý rozpočet. Zehnder ponúka širokú paletu výrobkov a individuálnych riešení vhodných pre každý rozpočet.
  8. Najdlhšia záruka. Na všetky prvky komfortného vetrania Zehnder možno získať predĺženú záruku 5 rokov, a to bez cenového navýšenia.
  9. Bezplatný návrh. Technickí špecialisti firmy Zehnder bezplatne navrhnú ten najvhodnejší systém vetrania pre vybraný dom alebo byt podľa platných noriem vrátane cenovej ponuky s položkovým rozpočtom.
  10.  Montáž a podpora. Zehnder ponúka špičkový servis pred aj po inštalácii, ktorý zahŕňa aj poradenstvo pred montážou vrátane obhliadky priamo na stavbe, kvalitnú inštaláciu a správne uvedenie do prevádzky.

Záver

Komfortné vetranie realizované s produktami firmy Zehnder je optimalizované podľa požiadaviek odborníkov, projektantov a architektov, ale rovnako tak aj podľa potrieb koncových užívateľov.

Vetracie jednotky v domácnosti

Komfortné vetracie jednotky Zehnder – riešenie pre každý objekt a rozpočet. Systém komfortného vetrania s možnosťou predĺženej záruky 5 rokov bez cenového navýšenia. Zdroj: Zehnder Group

Viac o prednostiach systému vetrania s rekuperáciou tepla i vlhkosti Zehnder.

Zdroj: PR článok Zehnder Group

Kategória: Technológie
Tagy: rekuperácia rekuperácia vzduchu vetracie jednotky vetracie systémy s rekuperáciou vetranie
Zdieľať článok