Aj v tomto roku prináša spoločnosť HPI-CZ nový produkt

06. 05. 2011 Zdieľať

Systém tepelnoizolačných dosiek na prefabrikované ostenie predstavuje nový rad riešení na uľahčenie aplikácie zatepľovacích systémov (ETICS) nielen v problematických častiach. Svoje miesto nájde napríklad pri realizácii ETICS v prípade panelových aj rodinných domov.

— Advertorial spoločnosti HPI – CZ spol. s r.o. —

V tomto roku ponúkame systém tepelnoizolačných dosiek na prefabrikované ostenie.

Systém prefabrikovaného ostenia je pripravený na obkladanie, omietanie alebo natieranie. Je mnohostranne použiteľný. Vytváranie tenkovrstvových podkladov bude so systémovou doskou od spoločnosti HPI-CZ rovnako jednoduché a dokonalé ako obkladanie, tvarovanie, izolovanie a v neposlednom rade aj montovanie.

Parametre a vlastnosti

Krycia vrstva dosky sa vyznačuje veľmi vysokými hodnotami adhézie a ťahu a mimoriadnou homogenitou. Je maximálne odolná a neodštiepi sa ani pri veľmi silnom mechanickom namáhaní. Vďaka rúnu zo skleného vlákna s minerálnou vrstvou vznikne celkom nový povrch. Klesne tak spotreba lepidla, ale zároveň je zabezpečená optimálna priľnavosť.

Srdce dosky zo zvlášť pevne extrudovanej polystyrénovej peny je zárukou extrémne pevného jadra, ktoré odolá aj tým najsilnejším adhéznym a ťažným silám. Extrudovaná polystyrénová pena je absolútne odolná proti vlhkosti.

Dokonale rovný povrch zaručuje bezproblémové napojenie na ostatné časti zatepľovacieho systému a súčasne znižuje spotrebu lepiaceho tmelu. Systémové dosky možno upraviť širokou škálou povrchových úprav (napr. fasádne farby, pastovité omietky atď.).

Vďaka použitým materiálom ide o systém s vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu a minimálnou nasiakavosťou.

Zateplenie okolo okien

Systém dosiek je pre variant zateplenia okolo okien vybavený nárazovou hranou z PVC a pre oblasť napdražia okenicovým profilom pod omietku. Oba typy majú sklovláknitú tkaninu na dokonalé napojenie na ETICS.

K hlavným výhodám dosiek patrí jednoduchá úprava, rovinatosť, odolnosť proti mrazu a hnilobám, výborné tepelnoizolačné vlastnosti a nenasiakavosť.

Lepenie prefabrikovaného ostenia

Na montáž odporúčame lepidlo na systémy ETCS a štruktúrovaný lepiaci tmel. V prvom prípade ide o jednozložkovú polyuretánovú penu s minimálnou expanziou. Je odolná proti pôsobeniu vlhkosti, má vynikajúcu priľnavosť a minimálne zaťažuje podklad svojou hmotnosťou. Montuje sa pomocou aplikačnej pištole. Vodotesný lepiaci a tesniaci tmel slúži na utesnenie napojenia systémových dosiek.

 

Technické údaje

Objemová hmotnosť 32 kg/m3
Tepelná vodivosť 0,027 W/(m . K)
Pevnosť v tlaku pri 10 % stlačení 0,30 kPa
Dlhodobé napätie v tlaku 0,11 kPa
Trieda požiaru E
Hrúbka dosky 10; 12,5; 20; 30 mm
Šírka dosky 100 – 600 mm
Dĺžka dosky 2 600 mm

 

Rovná doska s rohovou lištou a tkaninou Okenná lišta s integrovanou lepiacou páskou
Prefabrikované ostenie – rovná doska (detail) Prefabrikované ostenie – aplikácia špaleta, napojenie na parapet
Univerzálny lepiaci tmel – štruktúrovaný

Systémové dosky sa používajú nielen na jednoduché riešenie špaliet a nadpraží, ale sú vhodné aj na steny a stropy v interiéroch a exteriéroch. Ďalšie informácie na info@hpi-cz.eu

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia
Tagy: cz hpi
Zdieľať článok