Betónová strešná krytina

Betónová strešná krytina

04. 09. 2009
Zdieľať

Hodonín, malebné moravské mestečko s pôvabnou ľudovou architektúrou, je rodiskom betónovej strešnej krytiny KMB Hodonka. Miestni sú na tento výrobok náležito hrdí. Niet sa čo čudovať, veď okrem vynikajúcich fyzikálnych vlastností púta pozornosť aj svojím vkusným profilom.

— Komerčná prezentácia spoločnosti KM BETA spol. s r.o. —
Betónová strešná krytina KMB Hodonka určite nie je určená iba hodonínskym strechám. Uplatnenie nachádza na šikmých strechách bez ohľadu na nadmorskú výšku –  aj v klimaticky náročných podmienkach. V prostredí často namáhanom atmosférickými zrážkami sa šikmé strechy mimoriadne osvedčili. Konštrukcia šikmej strechy umožňuje rýchlo odvádzať veľké množstvá vody zo strechy, a tým chrániť užívateľov budovy. Architekt či projektant však musia vo fáze návrhu strechy vziať do úvahy všetky možné faktory, ktoré na ňu budú počas prevádzky vplývať.

Vhodná voľba
Architektonické riešenie strešných plôch musí vychádzať z tvaru budovy a vhodne ho dopĺňať, myslieť na jej využitie či polohu. Častou voľbou projektantov je betónová strešná krytina, ktorá pri dodržaní všetkých požiadaviek na konštrukciu strechy môže dosiahnuť životnosť až sto rokov. Konštrukcia a sklon šikmej strechy sa odvíjajú od druhu použitej krytiny. Betónová strešná krytina KMB Hodonka dosahuje bezpečný sklon od 12° do 90°. Ak je sklon strechy pod menej ako 22°, odporúča sa zabezpečiť vodotesnosť podstrešia pomocou podporných technických riešení, ktoré ponúka komplexný strešný systém od KM Beta, a. s. Na preklenutie všetkých kritických miest sa odporúča používať originálne príslušenstvo od výrobcu, pretože iba tak možno získať 30-ročnú záruku na strešnú krytinu. V oblastiach s bohatou snehovou nádielkou zaváži aj priaznivá hmotnosť škridly 4,5 kg, ktorá je porovnateľná s ostatnými tvrdými krytinami. Presná škridla KMB Hodonka s dĺžkou 420 mm a šírkou 332 mm má kryciu šírku 298 mm, t. j. na pokrytie štvorcového metra stačí 10 kusov škridiel. Tesnosť a vodenepriepustnosť krytiny zabezpečuje presnosť a stálosť tvaru s minimálnymi odchýlkami. Presnosť prvkov zjednodušuje kladenie. Zaručuje, že škridly do seba zapadajú a vodné drážky neprepustia vodu do podkrovia ani pri silnom daždi.

Kvalitné fyzikálne vlastnosti
Betónová strešná krytina dlhodobo zreje vďaka svojmu prírodnému zloženiu a postupne sa vytvrdzuje. To znamená, že jej fyzikálne vlastnosti, najmä pevnosť a odolnosť, sa časom vylepšujú. Je mimoriadne odolná nielen proti UV žiareniu, ale aj proti agresívnym vplyvom okolia. Životnosť a odolnosť betónovej strešnej krytiny možno zvýšiť aj povrchovou úpravou škridly. KMB Hodonka odoláva náporom vetra i zaťaženiu snehom. Má únosnosť vyššiu ako normou požadovaných 2 000 N, preto je vhodná do záťažových snehových oblastí. Škridla je nepresiakavá a nevpustí dnu nežiaducu vlhkosť, ktorá sa podieľa na vzniku porúch i plesní ohrozujúcich  zdravie. Nízka nasiakavosť do 9 % podporuje vysokú odolnosť krytiny KMB Hodonka proti mrazu. Odolnosť škridly pri cyklickom striedaní teploty je 25 zmrazovacích cyklov. Bezpečné a pohodlné prostredie užívateľov domu chráni nielen znamenitými zvukovoizolačnými, ale aj tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktoré šetria energiu, a tým aj peňaženku užívateľov. Ide o nehorľavý stavebný materiál triedy A1, ktorý sa nemôže vznietiť ani horieť, takže  nerozširuje oheň a neuvoľňuje nijaké škodlivé látky. Výhodou betónovej krytiny je aj jej samočistiaca schopnosť. Poveternostné podmienky hravo odstránia organické znečistenie, napr. vlhké lístie zo stromov.

Jedinečná KMB Hodonka
KMB Hodonka je betónová strešná krytina s profilom, ktorý vytvára na streche zaujímavé vizuálne efekty. Pre svoj estetický výraz a mimoriadne fyzikálne vlastnosti sa uplatňuje najmä na občianskych budovách, ale vhodná je aj na priemyselné objekty. Profilovaná drážková škridla vyrobená z jemnozrnného sfarbeného betónu je dostupná v štyroch základných farbách: tehlová, višňová, hnedá a čierna v povrchovej úprave Elegant. Tento dvojitý matný akrylátový nástrek dodá streche vyrovnaný zamatový tón. Aby bol estetický účinok ešte výraznejší, možno vďaka špeciálnej povrchovej úprave Briliant dosiahnuť aj lesklý efekt. Výrobca KM Beta, a. s., ponúka ku strešnej krytine kompletný systém doplnkov najvyšších európskych štandardov a kvalít. Pre svoj originálny profil a schopnosť nevšedného stvárnenia strechy, dokonalú funkčnosť i výhodnú cenu je KMB Hodonka úspešnou hodonínskou špecialitou.
 


Betónová strešná krytina

215170

Kvalitný servis k betónovej strešnej krytine od KM Beta

Realizácii kvalitného strešného plášťa predchádzajú dobré konštrukčné riešenie, výber kvalitnej strešnej krytiny, stvárnenie detailov doplnkami a príslušenstvom od výrobcu a precízna montáž krytiny. Cesta k úspešnej realizácii vedie nielen cez kvalitný stavebný materiál, ale aj prostredníctvom služieb výrobcu. Kvalitný servis k strešnej krytine je pre pracovníkov KM Beta viac ako samozrejmosťou. Komplexný strešný systém od KM Beta dôsledne spĺňa všetky funkčné i estetické požiadavky, ktoré sa na strechu vzťahujú nielen v bežných, ale aj v náročných klimatických podmienkach vyšších nadmorských výšok. Prírodný pôvod vstupných surovín a moderná technológia výroby materiálu, ktorá zodpovedá riadeniu kvality podľa ISO 9001: 2001, sa podpisujú pod fyzikálne vlastnosti materiálu. Estetický výraz striech pomáhajú dosiahnuť dva rôzne tvary škridiel – KM Beta, KMB Hodonka. Prvé dva typy sa vyrábajú v lesklej povrchovej úprave Briliant a matnej povrchovej úprave Elegant. KM Beta ich vyrába vo viacerých farebných odtieňoch vrátane atraktívnej čiernej farby. Sortiment dopĺňa strešné príslušenstvo a doplnky, ktoré vopred myslia na každý potenciálny detail budúcej strechy.

Poradenstvo pri návrhu
KM Beta je tradičným partnerom architektov a projektantov už v procese návrhu strechy. Konzultanti spoločnosti sú pripravení odborne poradiť pri riešení konštrukcie strešného plášťa betónovými škridlami KM Beta i KMB Hodonka. Technické poradenstvo poskytuje spoločnosť priamo v regióne klienta. Zákazníkom i projektantom je určený bezplatný servis výpočtu strešných prvkov a materiálových nákladov podľa zadania.

Precízna realizácia
Nielen znamenité fyzikálne parametre vysoko pevného betónu ovplyvňujú dlhú životnosť strešnej krytiny od KM Beta. Predpokladom dlhej životnosti je okrem dôsledného návrhu strešnej konštrukcie v konkrétnych klimatických podmienkach najmä precízne zhotovenie strešného plášťa. Životnosť strechy odhadovaná na sto rokov a výrobcom garantovaná 30-ročná záruka na strešnú krytinu závisia aj od kvality práce pokrývačov. Preto KM Beta vychádza v ústrety pokrývačom, ktorí majú záujem prehlbovať svoje vedomosti a zlepšovať svoju zručnosť. Pravidelne organizuje školenia, počas ktorých oboznámi záujemcov so sortimentom betónovej strešnej krytiny KM Beta, systémom doplnkov a najmä so spôsobom a špecifikami ich kladenia. Vedomosti si pokrývači môžu precvičiť priamo na mieste. Okrem dopredu plánovaných sa počas roka konajú aj mimoriadne školenia nielen pre realizačné spoločnosti, ale aj pre jednotlivcov.

Rýchlosť a kvalita montáže
Betónová strešná krytina od KM Beta je bežne dostupná v predajniach so stavebninami. Dodacie lehoty sú nastavené tak, aby sa stavba stihla dokončiť v požadovanom termíne. Zákazník môže využiť službu dopravy materiálu na požadované miesto. Pre zmluvných partnerov je doprava započítaná v cene výrobku. Strešná krytina sa rozváža nákladnými automobilmi, ktoré sú vybavené hydraulickou rukou a materiál hravo zložia na želané miesto. Výhodou betónovej strešnej krytiny je identický tvar škridiel, ktorý sa nemení ani časom. To umožňuje jednoduché a rýchle kladenie, pri ktorom škridly do seba zapadajú a vodné drážky neprepúšťajú vodu do podkrovia ani pri mimoriadne silnom daždi. Vysoko pevná krytina je odolná proti mechanickému tlaku, takže pokrývači sa môžu po streche pohybovať bez obavy z prelomenia škridly. Na väčšinu otázok, ktoré sa počas realizácie strešného plášťa môžu vyskytnúť, odpovedá technická príručka betónovej strešnej krytiny. Technickí pracovníci KM Beta, a. s., sú však počas procesu výstavby kedykoľvek pripravení konzultovať vzniknuté problémy.

Viac ako výhodná cena
V spoločnosti KM Beta neplatí, že dobrý servis a starostlivosť o zákazníka dvíhajú cenu stavebného materiálu do závratných výšok. KM Beta prichádza s výhodnou cenou betónových škridiel, ktoré svojimi vlastnosťami vytvárajú trvalú hodnotu. Priaznivá cena a jednoduchosť zaobstarania strešných doplnkov sú ďalšou výhodou vedúcou k dokonalej funkčnosti strechy a k maximálnej spokojnosti zákazníkov.

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Zdieľať článok

Diskusia