Chystáte rekonštrukciu nehnuteľnosti? Bezpečnostné dvere si dajte osadiť ako prvé
Zdroj: Sherlock

Chystáte rekonštrukciu nehnuteľnosti? Bezpečnostné dvere si dajte osadiť ako prvé

26. 06. 2020 Zdieľať

Ak aj vy chystáte počas teplých mesiacov rekonštrukciu domu či bytu, začať by ste mali s výmenou vchodových dverí za kvalitné bezpečnostné. Slovenskú ekonomiku po pandémii koronavírusu najlepšie podporíme tak, že budeme preferovať domácich výrobcov.

Medzi tradičné slovenské firmy s bohatými skúsenosťami patrí SHERLOCK®. Na trhu sú už 31 rokov, počas ktorých zabezpečili dvere pre viac ako 250 000 domácností. Bezpečnostné dvere vyvíjajú a vyrábajú v Malackách. Pre zákazníkov ponúkajú kompletné zabezpečenie domácnosti, čo okrem dverí predstavujú aj bezpečnostné kovania i zámky, ale aj smart doplnky, kamery, alarmy či sejfy. Prečo je vhodné myslieť na výmenu dverí vopred  –  už pri plánovaní rekonštrukcie? Keďže sa vyrábajú na mieru každého zákazníka, ich dodacia doba môže trvať od 2 do 4 týždňov. Experti na bezpečnosť vám ich potom osadia približne za 4 – 5 hodín a na záver chodbu ešte aj poupratujú. Stopy po nových dverách však prezradí okolie zárubne. Z tohto dôvodu je lepšie dvere osadiť na začiatku rekonštrukcie, aby ste nemuseli maľovať chodbu dvakrát.

Bezpečnostné dvere

Zdroj: Sherlock

Skutočne bezpečnostné dvere, nie lacné atrapy

Mnohé si doma viete urobiť sami, no niektoré veci treba nechať na odborníkov. Keď ide o bezpečie vás, vašich blízkych a majetku, odporúčame zveriť sa do rúk expertov na bezpečnosť. Nie všetky dvere, ktoré sa na Slovensku predávajú ako „bezpečnostné“, naozaj toto kritérium spĺňajú. Odhaliť to môžete podľa dvoch kľúčových vecí: chýbajú im bezpečnostné certifikáty podľa európskych noriem a majú podozrivo nízku cenu.

Rozdiel medzi kvalitnými a pseudo-bezpečnostnými dverami sa skrýva pod ich povrchom. „Kvalitné bezpečnostné dvere obsahujú množstvo prvkov, ktoré bránia ich prekonaniu. Príkladom sú oceľové vnútorné výstuhy s rámom, predná a zadná oceľová platňa, istiace body a samozrejme aj bezpečnostné kovanie a vložka. Súčasťou setu musí byť aj špeciálna bezpečnostná zárubňa, ktorú vám experti na bezpečnosť ukotvia a zabetónujú do steny,“ vysvetľuje Juraj Hroš, produktový manažér spoločnosti SHERLOCK® ASSA ABLOY. Pseudo-bezpečnostným dverám tieto prvky chýbajú. Majú nedostatočnú konštrukciu a výplň (alebo úplne chýba), po prípade sú z málo odolných materiálov.

Bezpečnostné dvere

Zdroj: Sherlock

Služby podporujúce komfort používateľa

Profesionálov spoznáte aj podľa širokého portfólia služieb. Experti na bezpečnosť zo spoločnosti SHERLOCK® poskytujú vo vybraných regiónoch nonstop havarijný servis pre všetky typy dverí. Využijete ho napríklad vtedy, keď sa vymknete. Ak sa v priebehu rokov rozhodnete pre inú povrchovú úpravu vašich dverí, nie je to pre nich žiadny problém. Povrch dokážu zmeniť aj po rokoch užívania. Do 24 hodín vyskladajú bezpečnostnú vložku atypických rozmerov podľa vašich individuálnych potrieb, ponúkajú možnosť generálneho kľúča a pre čo najväčšiu životnosť dverí poskytujú aj záručný a pozáručný servis.

Ak nemáte čas ísť počas dňa na konzultáciu do predajne osobne, využite možnosť návštevy odborníka u vás doma. Bezplatne zmerajú dverný otvor a pripravia vám ponuku na komplexné zabezpečenie vašej domácnosti, a to aj vo večerných hodinách po pracovnej dobe.

www.sherlock.eu

Zdroj: PR ASSA ABLOY Door Slovakia s.r.o.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: bezpečnostné dvere
Zdieľať článok