Zdroj: KALYPSO

Hliníkové posuvné dvere KALYPSO

31. 08. 2021 Zdieľať

Štýlové, moderné a elegantné. Presne pre tieto vlastnosti sú posuvné dvere nazývané aj HS Portal také obľúbené a rýchlo si našli v stavebníctve svoje miesto. Hliníkové posuvné systémy vyčaria neodolateľné miesto z každého priestoru. S nimi aj váš domov bude vyzerať ako vystrihnutý z časopisu o interiérovom dizajne.

Sú ideálnym riešením na vyplnenie väčších stavebných otvorov s cieľom dosiahnuť výnimočné optické prepojenie vašej obývačky či spálne so záhradou alebo terasou. Výhodou oproti klasickým balkónovým dverám je fakt, že môžu byť väčších rozmerov a že krídlo pri otváraní nezaberá takmer žiadne miesto. Stačí si to len predstaviť: pohodlne sa usadíte do kresla a pred vami sa rozprestiera výhľad do záhrady. Máte pocit, že interiér prirodzene prechádza do exteriéru, miestnosť pôsobí priestrannejšie a vzdušnejšie. Hliník ako materiál pôsobí elegantne, je trvácny a nenáročný na údržbu a práve vďaka svojej pevnosti dovoľuje vytvárať posuvy a presklenia veľkých rozmerov.

Veľkorozmerné presklenie na budove

Zdroj: KALYPSO

Hlavnými prednosťami posuvných hliníkových dverí je otvorenie širokého prechodu, šetrenie priestoru na manipuláciu a ponúknutie fantastického výhľadu. Neobmedzená škála farebných prevedení ako aj vynikajúca tesnosť a vysoká bezpečnosť z nich robia vysoko žiadané výrobky. K tomu treba prirátať aj minimálne tepelné straty vďaka výborným tepelno-izolačným vlastnostiam.

Pri hliníkových výrobkoch, či už oknách alebo posuvných dverách – HS portáloch, je veľkou výhodou možnosť výberu zo širokej škály RAL farieb a štruktúrovaných povrchov. Či už si vyberiete zamatovú bielu alebo obľúbený antracit, hladký nástrek alebo štruktúru, vždy vám vieme v tej istej fare a povrchu zladiť siete proti hmyzu a tieniacu techniku.

Hliníkové zdvižno posuvné dvere v modernej obývačke

Zdroj: KALYPSO

Hliníkové posuvné dvere ponúka KALYPSO v troch prevedeniach: najžiadanejším produktom je bezrámový zdvižno-posuvný systém AL HS PORTAL 77 SLK, ktorý je veľmi obľúbený najmä do často navštevovaných miestností aj hosťami, ako sú obývačka alebo kuchyňa. V ponuke máme aj klasické rámové zdvižno-posuvné dvere – HS PORTAL 77. Pre svoju ekonomickú výhodu sú stále využívané aj hliníkové sklopno-posuvné dvere.

Hliníkové zdvižno posuvné dvere na rodinnom dome

Zdroj: KALYPSO

Bezrámové zdvižno-posuvné dvere HS PORTAL 77 SLK

Hliníkový zdvižno-posuvný systém KALYPSO HS PORTAL 77 SLK
je najobľúbenejším produktom z portfólia KALYPSO posuvných dverí. Prichádza s vylepšenou konštrukčnou technológiou, ktorá zaručuje zvýšenie komfortu bez poklesu tepelnoizolačných vlastností. Skonštruovaný je zo špeciálneho profilu vyplneného tvrdeným polyuretánom a obsahuje dva prerušené tepelné mosty.

Hs portal s exteriérovou roletou

Zdroj: KALYPSO

Bezrámové prevedenie posuvu prináša vďaka minimálnej pohľadovej šírke ničím nerušiaci prechod medzi miestnosťou a exteriérom, čím zveľaďuje výhľad a zároveň opticky zväčšuje obytný priestor. Tento hliníkový
zdvižno-posuvný systém navyše umožňuje jednoduchý bezbariérový prechod medzi interiérom a exteriérom, čo pri každodennom používaní určite oceníte. Pri voľbe HS portálu je možnosť výberu z dvoch variant
a to z rámového alebo bezrámového prevedenia fixných častí.

V AL HS portály 77 SLK sa snúbi čistý dizajn, funkčnosť a komfort
v jednom. Aj pri preskleniach veľkých rozmerov si zachováva svoju jednoduchú manipuláciu s krídlom, ktoré sa ovláda ticho, plynulo
a poľahky ho zvládnu aj deti. Stavebná hĺbka rámu je 202 mm, vyznačuje sa výbornými teplo-technickými vlastnosťami (Uw od 0,82 m2K), bezbariérovým prahom a jedinečnou povrchovou úpravou hwr pre dlhú farebnú stálosť a lesk.

Hs portal použitý v dome

Zdroj: KALYPSO

Samozrejme dôležitý nie je len výber produktu, ale aj jeho správna odborná montáž. Kalypso odporúča používať montáž Aktiv 3+ bez tepelných mostov, t.j. trojrovinovú montáž okien, pri ktorej sa na ochranu škáry používajú tesniace pásky lepené z interiéru aj z exteriéru.

Zdroj: PR článok KALYPSO SK, spol. s r.o.

Kategória: Dvere, brány
Tagy: hliníkové dvere HS portály posuvné dvere rodinný dom Zdvižno-posuvné dvere
Zdieľať článok