Fotovoltaické moduly Viessmann Vitovolt 300 s vysokým energetickým výnosom

Fotovoltaické moduly Viessmann Vitovolt 300 s vysokým energetickým výnosom

18. 03. 2020
Zdieľať

Sami si vyrábať elektrinu a stať sa tak nezávislými od veľkých distribučných spoločností a od zvyšujúcich sa cien elektrickej energie... Už 8,5 metrov štvorcových fotovoltaickej plochy stačí na pokrytie priemernej potreby jedného obyvateľa domu.

Vlastná vyrobená elektrina sa môže využiť na vlastnú spotrebu, môže sa dočasne uskladniť alebo odvádzať do verejnej siete (virtuálna batéria). Predpokladom maximálnych energetických výnosov sú okrem vysokovýkonných fotovoltaických modulov najvyššej kvality aj systémové komponenty, ako sú meniče a akumulačné systémy elektrickej energie, ktoré sú navzájom dokonale zosúladené. Spoločnosť Viessmann to všetko ponúka z jedného zdroja.

Monokryštalické a polykryštalické moduly pre každú aplikáciu

Produktový program Vitovolt 300 zahŕňa monokryštalické moduly s výkonom 340 Wp a polykryštalické moduly so 120 Half-Cut článkami s výkonom 290 Wp. Moduly s HCC technológiou patria medzi tradičné kremíkové fotovoltaické moduly, ktoré boli rozrezané na polovicu pomocou laserového rezacieho stroja. Polovičné rezy poskytujú niekoľko výhod, tou najväčšou je, že polovičné rezané fotovoltaické moduly ponúkajú zlepšený výkon a životnosť. 

Dosiahnu lepší priemerný zisk pri rovnakom zatienení vďaka tomu, že bežné moduly majú iba 3 bypass diódy a Vitovolt 300 290 HCC má až 6 bypass diód, tým pádom má pri čiastočnom zatienení až o 34 % vyšší solárny zisk. To v celoročnom zúčtovaní prináša 5 až 10 % vyrobenej elektriny naviac. Moduly sú vhodné na umiestnenie na rodinných a bytových domoch ako aj na strechách obchodných a priemyselných objektov. Presvedčia vysokými hodnotami výkonu a nekompromisnou kvalitou a aj komplexnými garanciami na výrobok a výkon od firmy Viessmann.2606739
Viessmann, s.r.o.

Maximálna bezpečnosť vďaka 12-ročnej garancii na výrobok

Každý modul Vitovolt 300 je podrobený testu optickej a elektrickej kvality. Test pozostáva celkom zo siedmich etáp, v ktorých sa robia rôzne kontroly a testy. To všetko na zabezpečenie trvalo vysokej kvality modulov. Vďaka tomuto vysokému štandardu poskytuje Viessmann 12-ročnú garanciu na produkt a 25-ročnú garanciou výkonu až do výšky 80 percent menovitého výkonu.

Okrem toho všetky moduly majú pozitívnu výkonovú toleranciu v dodanom stave. To znamená výkonové plus do 5 Wp na jeden modul.

Vynikajúca solárna architektúra vďaka atraktívnemu dizajnu

Fotovoltaické moduly Vitovolt 300 sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a rozmeroch. Napríklad ako monokryštalické moduly s čiernym dizajnom. Tieto moduly majú čierny eloxovaný rám, veľmi tmavé monokryštalické články a čiernu fóliu TEDLAR. Výsledok: maximálne výkonové hodnoty a výnimočný dizajn vytvárajúci vynikajúcu solárnu architektúru.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteFotovoltaické moduly
Viessmann, s.r.o.

Systém na jednoduchú a rýchlu montáž

Montážny systém prispôsobený fotovoltaickým modulom ponúka najvyššiu flexibilitu a súčasne je mimoriadne prehľadný vďaka malému množstvu jednotlivých komponentov. Vďaka výhradnému použitiu ušľachtilej ocele alebo hliníka odolného voči korózii sú všetky komponenty zvlášť odolné voči poveternostným vplyvom a vyznačujú sa dlhou životnosťou. K dispozícii sú riešenia pre rôzne strešné krytiny a takisto pre inštaláciu na plochú a šikmú strechu.

Fotovoltaické moduly a profily sa dajú vďaka inovatívnej OneTurn technológii namontovať mimoriadne rýchlo a bezpečne. Otočením o 90º až po citeľný doraz sa OneTurn v základnom profile ľahko dotiahne. Otočením o ďalších 270º dôjde ku konečnej fixácii komponentov. Toto spojenie je možné kedykoľvek opäť uvoľniť.Fotovoltaické moduly
Viessmann, s.r.o.

Zosúladené meniče a batériové systémy elektrickej energie

K dispozícii sú meniče pre jednofázové alebo trojfázové napájanie, ktoré sú presne prispôsobené fotovoltaickým modulom. Umožňujú spoľahlivú a kompatibilnú prevádzku paralelne so sieťou.

Batériové jednotky sú ideálnym doplnkom fotovoltaických systémov. Akumulujú vlastnú elektrinu, ktorá aktuálne nie je potrebná, na neskoršie použitie, napríklad na večerné osvetlenie alebo na prevádzku tepelného čerpadla v noci. Maximalizuje sa možnosť využívania vlastnej elektriny a ďalej zvyšuje nezávislosť od verejnej distribučnej siete.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Viessmann, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: Fotovoltaické moduly
Zdieľať článok

Diskusia