Kotol, ktorý sa ovláda ľahšie než mobilný telefón

Kotol, ktorý sa ovláda ľahšie než mobilný telefón

25. 04. 2014 Zdieľať

Hľadáte kotol, ktorý nezaťaží váš domáci rozpočet? Siahnite po kondenzačnom kotle, ktorý efektívne využíva dostupnú energiu a dokáže využiť aj teplo z vodnej pary obsiahnutej v spalinách. Kotol, ktorý nikdy nespotrebuje viac energie než je nevyhnutne potrebné a svojimi výnimočnými vlastnosťami prispeje k vašej absolútnej spokojnosti, je nový ecoTEC plus značky Vaillant.

Vyššia účinnosť nového kotla umožňuje zákazníkom skrátiť návratnosť investície do vykurovania a následne šetriť náklady za energiu potrebnú na kúrenie oveľa výraznejšie než kedykoľvek predtým. 

Nadaný a výnimočný 

Závesný kondenzačný kotol ecoTEC plus sa predstavuje v novom dizajne. Môžete ho umiestniť prakticky kdekoľvek, kam vás napadne. Má totiž moderný a príjemný dizajn, vďaka ktorému ľahko splynie s prostredím a zapadne do akéhokoľvek interiéru. Okrem toho je veľmi kompaktný, svoj vykurovací výkon koncentruje na ploche veľkej len 0,32 m2. Kotol ecoTEC plus sa dá jednoducho inštalovať v starých aj nových budovách a tiež flexibilne kombinovať a neskôr aj ľahko vymeniť. Rýchlu a dokonalú montáž bez viditeľných spojov zaisťuje horizontálny systém pripojenia. Keďže ovládanie kotla ecoTEC plus je intuitívne, kotol sa obsluhuje veľmi jednoducho. Dokonca ľahšie než mnohé mobilné telefóny.


Kondenzačný kotol ecoTEC plus

Kondenzačný kotol ecoTEC plus
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Pre dnešok i zajtrajšok

Nový ecoTEC plus sa vyrába v štyroch výkonových radoch, pričom s výkonom 35 kW dokáže zabezpečiť teplo a teplú vodu aj pre väčšie rodinné domy. Nový model kotla používa elektronický systém ELGA pre zmiešavanie plynu so vzduchom. Ten zaručuje optimálne spaľovanie, a to aj pri zníženej kvalite plynu v zimnom období. Vďaka tomu, že ecoTEC plus pracuje v optimálnom spaľovacom režime, vyznačuje sa podstatne dlhšou životnosťou. Tieto kotly prinášajú aj značné zníženie množstva energie, a to hlavne vďaka zväčšenému modulačnému rozsahu, perfektnej regulácii a v neposlednej rade aj použitému vysokoúčinnému čerpadlu. Súčasťou kotla je aj komfortný bezpečnostný systém, ktorý okamžite rozpozná akúkoľvek odchýlku od optimálnych podmienok a automaticky upraví prevádzku kotla. Ak chcete zvýšiť účinnosť týchto špičkových vykurovacích zariadení, stačí ak kotly ecoTEC plus skombinujete so solárnym systémom. 


Kotol ecoTEC plus má moderný dizajn, vďaka ktorému zapadne do každého interiéru

Kotol ecoTEC plus má moderný dizajn, vďaka ktorému zapadne do každého interiéru
Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Pokryje menšiu i väčšiu spotrebu vody

S kotlami ecoTEC plus môžete vykurovať, ale zabezpečiť pre domácnosť aj potrebné množstvo teplej vody. Umožní vám to zostava, ktorá vznikne kombináciou kotla s niektorým zo zásobníkov značky Vaillant. Tie sa môžu inštalovať vedľa alebo pod samotné kotly. Ideálnym riešením je spojenie kotla ecoTEC plus vo verzii s prietokovým ohrevom teplej vody a 20-litrového zásobníka actoSTOR, ktoré ponúka vysoký komfort v príprave teplej vody bez potreby dodatočného priestoru. V tomto zásobníku, ktorý sa umiestňuje za kotol, možno totiž pripraviť rovnaké množstvo teplej vody ako v bežnom zásobníku s objemom 70 litrov. K významným úsporám pri ohreve teplej vody prispieva nová funkcia Aqua-Power-Plus, ktorá umožňuje pri ohreve teplej vody okamžité zvýšenie výkonu až o 21%. Aj napriek vyššiemu výkonu však zostáva prevádzka kotla ecoTEC plus ekonomická. Úspory dosiahnete rovnako s novým  Aqua-Condens-Systemom, prostredníctvom ktorého kotly pripravujú aj teplú vodu v kondenzačnom režime. 

S novou generáciou kotlov ecoTEC plus prichádza na trh značka Vaillant, ktorá patrí k priekopníkom v technológii kondenzačných kotlov v Európe. Tento rok oslavuje už 140 rokov svojej existencie na trhu vykurovacej techniky. Viac informácií o novom kotle sa dočítate na www.vaillant.sk.

Kategória: Energia
Tagy: kotol
Zdieľať článok