Len s kvalitným komínovým systémom budete v bezpečí

Len s kvalitným komínovým systémom budete v bezpečí

04. 08. 2009
Zdieľať

Bezpečnosť – kvalita – spoľahlivosť. Tri pojmy, ktoré by mali byť základnými vlastnosťami každého dobrého komína. Dom predsa nestaviate každý rok, preto komín nepodceňujte a nešetrite na ňom. V prípade, že uprednostníte lacné komíny z nekvalitných materiálov, nemôžete byť prekvapení, ak sa už v priebehu pár rokov objavia prvé poruchy, ktoré môžu byť vážnou hrozbou pre vaše príbytky i životy. Sen o zdravom a bezpečnom bývaní vám splnia komínové systémy. Spoločnosť Schiedel v súčasnosti prichádza s ponukou jedinečných dotácií, vďaka ktorým získate kvalitné komínové systémy veľmi výhodne.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Schiedel Slovensko —

Požiare a otravy spalinami sú každodennou a častou súčasťou nášho života. Zabrániť im možno len prostredníctvom kvalitného komínového systému. Tajomstvo systémových komínov Schiedel tkvie v kompatibilnosti prvkov, z ktorých komín pozostáva. Súhra jednotlivých komponentov vytvára vysoko kvalitný celok, ktorý zaručuje vysokú mieru bezpečnosti a trvanlivú stabilitu hodnoty vášho domu.

Komínový systém – najlepšia voľba

Moderné technológie spaľovania si dnes vyžadujú dokonalú funkčnosť vykurovacej sústavy; výnimkou nie je ani komín, ktorý musí zapadnúť do celého systému. Tradičné komíny nespĺňajú mnohé požiadavky súčasnej legislatívy. Ak pripojíme na tradičný komín kondenzačný kotol, vzniká v komíne agresívny kondenzát, ktorý rozširuje steny prieduchu a poškodzuje ho. V dôsledku teplotných rozdielov dochádza v klasických murovaných komínoch k vzniku trhlín. Ich slabá odolnosť proti vysokým teplotám spôsobuje, že pri vyhorení sadzí sa stávajú nebezpečným prvkom stavby. Navyše, hliníkové vložky, ktoré sú súčasťou väčšiny tradičných komínov, majú pri spotrebičoch na plyn nulovú životnosť. V prípade vykurovania s tuhým palivom sú v komíne dokonca zakázané. Vhodný návrh a kvalitná realizácia spalinovej cesty v komínových systémoch Schiedel sú predpokladom plného využitia účinnosti pripojeného spotrebiča. Ochránia váš dom pred otravami spalinami, požiarom, odolajú vlhkosti, korózii, ale aj kyselinám.
 Len s kvalitným komínovým systémom budete v bezpečí

210767

      


Len s kvalitným komínovým systémom budete v bezpečí

210731

Patrí k tehlovému domu naozaj tehlový komín?


Prečo je komínový systém Schiedel bezpečný a odolný?

Odolnosť komínového systému Schiedel spočíva v jeho komínovej rúre. Rúra z technickej keramiky je charakterizovaná najvyššou tepelnou odolnosťou a najvyššou tesnosťou proti vlhkosti. Tesná keramická vložka a systém zadného odvetrania udržujú komín suchý. Tým ušetríte za prípadnú sanáciu presiaknutých komínov. Väčšiu odolnosť komínových systémov Schiedel v porovnaní s ostatnými komínovými telesami potvrdzujú priebežné vlastné skúšky spoločnosti a rovnako skúšky, ktoré vykonali autorizované osoby v ústavoch s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti skúšobníctva. Keramická šamotová rúra s nehorľavou izoláciou odvádza spaliny od vášho spotrebiča bezpečne a hygienicky. Preto nemusíte mať strach z vyhorenia vášho obydlia, ale zároveň ani zo života v nezdravom a škodlivom prostredí. Spaliny sa vďaka konštrukčnému riešeniu komínového systému nedostanú do obytného priestoru, ale voľne sa rozptýlia do ovzdušia.

Len s kvalitným komínovým systémom budete v bezpečí

210732


Len s kvalitným komínovým systémom budete v bezpečí

210766

Nevhodné vyústenie spalín môže škodiť nielen vám, ale aj vašej streche.Výhodná dotácia na komínové systémy

V súčasnosti môžete získať kvalitný a bezpečný komínový systém Schiedel výhodne a jednoducho. Spoločnosť vám ponúka priaznivé dotácie na kúpu vybraných druhov komínov. Získajte komíny SOLID, UNI PLUS a ABSOLUT s dotáciou od 30 do 150 eur na meter komína. Spolu s dotáciou ponúka Schiedel aj zvýhodnenú cenu na jeho montáž a dopravu na miesto určenia. Bez náročného dokladovania a formalít dostanete spoľahlivý komín a s ním aj neobmedzené možnosti vykurovania. Neváhajte a využite aktuálnu ponuku dotácií čo najskôr. Systémový komín Schiedel dokonale zlučuje aspekty bezpečnosti, dlhej životnosti, úspory miesta a ľahkej starostlivosti.

Viac užitočných informácií o systémových komínoch nájdete na www.schiedel.sk.

Kategória: Energia
Zdieľať článok

Diskusia