Zdroj: Protherm

Niekoľko rád, prečo v domácnosti vymeniť kotol

23. 08. 2022 Zdieľať

O väčšine kotlov sa dá trochu zveličene povedať, že sú to len také „biele krabice“ schované niekde vo vnútri domu. Na druhej strane však prinášajú teplo a vytvárajú tým dôležitú, príjemnú atmosféru u vás doma.

Spoľahlivé riešenia pre vykurovanie i prípravu teplej vody značky Protherm sú #viacnezbielekrabice. Ide o najpredávanejšiu značku vykurovacej techniky na slovenskom trhu. Ponúka najmodernejšie technológie pre váš domov, ktoré myslia na udržateľnosť a na každodenné pohodlie.

1. Informujte sa a porovnávajte

Riešením, ako mesačne a každoročne minúť v domácnosti menej zemného plynu môže byť aj najmodernejší kondenzačný kotol. Ak ho totiž porovnáme so starým 20-ročným nekondenzačným plynovým kotlom (ktorým ešte mnohí doma vykurujú), zistíme, že v niektorých prípadoch dokáže znížiť spotrebu plynu takmer o štvrtinu. Výmena veľmi starého plynového kotla za nový preto nemusí byť až taký zlý nápad. Nové kotly disponujú najmodernejšou kondenzačnou technológiou, svoje spaľovanie automaticky prispôsobujú aktuálnemu zloženiu plynu, čím dosahujú úspory plynu aj nižšie emisie. Na webovej stránke značky Protherm si jednoducho vyhľadáte ponuku kotlov a najbližšiu montážnu firmu vo vašom okolí. Montážny technik vám následne poradí s výberom najlepšej technológie a s plánovaním.

Ovládanie kotla na diaľku cez smartfón

Ovládanie na diaľku cez smartfón. Zdroj: Protherm

2. Stavte na inteligentné šetrenie

Vyberte si taký kotol, ktorý je inteligentný, prispôsobivý a dokáže sa sám nastaviť podľa vašich skutočných potrieb. Ľahko sa inštaluje, jednoducho sa ovláda a ponúka množstvo inovatívnych funkcií zameraných na šetrenie a maximálne pohodlie. Tieto vlastnosti má závesný kondenzačný kotol Tiger Condens (20 alebo 30 kW, A). V domácnosti s ním dosiahnete príjemné teplo a teplú vodu presne vtedy, keď ju potrebujete.

Kotol Protherm_Tiger Condens

Zdroj: Protherm

Technológia spaľovania FlameFit zaručuje neustále optimalizovanú prevádzku aj pri zmene zloženia plynu. Toto zariadenie je pritom
vhodné na výmenu starého kotla v byte, ale aj vo väčších obytných priestoroch – viacgeneračných domoch, dvojdomoch či dvoch bytových jednotkách naraz. Ovládanie kotla uľahčuje nový dotykový displej a logická štruktúra jeho menu. Kotol môžete ovládať z pohodlia gauča alebo aj na diaľku, cez internet a aplikáciu v smartfóne či tablete, ak ho skombinujete s ekvitermickým smart regulátorom MiGo.

3. Ako ušetriť priestor aj peniaze

Hľadáte ekonomicky úsporné riešenie, ktoré zaberie minimum priestoru, teda iba malý kút v kúpeľni, kuchyni alebo technickej miestnosti? Taký je závesný kondenzačný kotol Panther Condens (3 – 26 kW, A+/A). Nezaberie veľa miesta a vďaka vykurovaniu i príprave teplej vody (prietokovým ohrevom) vám zabezpečí maximum pohodlia.

Kotol Protherm Panther Condens

Zdroj: Protherm

Vhodný je na výmenu v bytoch i menších domoch s dvoma až tromi obyvateľmi. Vďaka inovatívnej technológii FlameFit sa dokáže prispôsobiť meniacej sa kvalite plynu. To znamená, že kotol automaticky nastaví spaľovanie podľa zloženia dodávaného plynu, ten je spaľovaný efektívnejšie, množstvo spalín je redukované a vy šetríte životné prostredie aj svoju peňaženku.

Viac na www.protherm.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: Inteligentné technológie kondenzačné kotly príprava teplej vody vykurovanie
Zdieľať článok