Zdroj: Viessmann

Nová generácia tepelných čerpadiel Viessmann

30. 11. 2021 Zdieľať

Kompaktná a účinná s chladivom, ktoré berie ohľad na klímu.

Nová generácia tepelných čerpadiel Vitocal vzduch/voda s chladivom obzvlášť šetrným k životnému prostrediu je prvou voľbou pre každého, kto modernizuje svoj vykurovací systém alebo kupuje nový. Poháňané ekologickou elektrickou energiou vyrábajú teplo na vykurovanie, chladenie a výrobu TÚV bez produkcie CO2. Sú vysoko účinné: s COP (výkonový koeficient) viac ako 5,4 (pre A7/W35) generujú viac ako päťnásobok využiteľnej energie z jednej kilowatthodiny elektrickej energie a tepla z vonkajšieho vzduchu.

Teraz s novou elektronickou platformou pre bezproblémové služby

Spoločným znakom všetkých zariadení novej generácie tepelných čerpadiel je, že vychádzajú z inovatívnej elektronickej platformy, ktorá sa okrem iného používa aj v plynových kondenzačných kotloch rodiny Vitodens. Nová elektronická platforma je navrhnutá pre bezproblémové prepojenie s energetickými systémami, akými sú systém skladovania elektrickej energie Vitocharge VX3, vetracie systémy Vitoair a digitálne služby. Vďaka aplikácii ViCare si zákazník užíva rýchly a ľahký prístup k svojmu vykurovaciemu systému kedykoľvek.

Vitocal 250-A, 250-AH a 252-A: monoblokové tepelné čerpadlá pre modernizáciu

Tepelné čerpadlá vzduch/voda v existujúcich budovách? Modernizácia vykurovacích systémov nie je s novým Vitocal 25X-A žiadny problém. Tepelné čerpadlá ľahko dosahujú výstupné teploty 70 °C dokonca aj pri vonkajších teplotách -10 °C. To znamená, že existujúce radiátory je možné naďalej používať jednoducho a efektívne. Prestavba na podlahové vykurovanie nie je potrebná.

Tepelné čerpadlá vzduch/voda v monoblokovom vyhotovení

Tepelné čerpadlá vzduch/voda v monoblokovom vyhotovení. Zdroj: Viessmann

Ochrana klímy ekologickým chladivom

Ekologické chladivo R290 (propán) s obzvlášť nízkou hodnotou GWP 3 (potenciál globálneho otepľovania) sa považuje za obzvlášť šetrné chladivo k životnému prostrediu. Na porovnanie, široko používané chladivo R410A má hodnotu GWP cca. 2 000. Externé jednotky nových monoblokových tepelných čerpadiel obsahujú kompletný chladiaci okruh. Dodávajú sa kompletne naplnené a hermeticky uzavreté.

Nástenné a kompaktné riešenia

Vitocal 250-A je navrhnutý ako obzvlášť priestorovo úsporné zariadenie, zatiaľ čo Vitocal 252-A je stacionárna kompaktná jednotka s integrovaným zásobníkom teplej vody s objemom 190 litrov. Hybridná verzia Vitocal 250-AH je navrhnutá ako doplnok existujúceho vykurovacieho systému. Tepelné čerpadlo pokrýva základné zaťaženie a existujúci kotol sa zapne iba v prípade, že sú vonkajšie teploty mimoriadne nízke. Všetky varianty sú k dispozícii s výkonom 10 a 13 kilowattov (pri A7/ W35). Ich nová platforma so 7-palcovým farebným dotykovým displejom umožňuje jednoduché a pohodlné ovládanie priamo na zariadení alebo ľahko prostredníctvom aplikácie ViCare.

Nové monoblokové tepelné čerpadlo Vitocal 252-A

Nové monoblokové tepelné čerpadlo Vitocal 252-A. Zdroj: Viessmann

Výhody pre užívateľov

  • Nízke prevádzkové náklady vďaka vysokej účinnosti a modulovanému kompresoru tepelného čerpadla, ktorý sa neustále prispôsobuje aktuálnej požiadavke na teplo
  • Príťažlivý, vysoko hodnotný dizajn vnútornej a vonkajšej jednotky
  • Pokročilý akustický dizajn pre nízke prevádzkové hladiny hluku
  • Potrebná plocha na osadenie v technickej miestnosti iba 0,52 m2 (Vitocal 252-A)
  • Ekologické chladivo propán R290 (GWP 3)
  • Výhodná kombinácia s existujúcim kondenzačným kotlom pri hybridnom riešení (Vitocal 250-AH)
  • Jednoduché ovládanie prostredníctvom integrovaného WiFi rozhrania cez aplikáciu ViCare

Uvedenie na trh

Nová generácia tepelných čerpadiel bude k dispozícii od 1. 1. 2022.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

Zdroj: PR článok Viessmann, s.r.o.

Kategória: Energia
Tagy: chladenie ekologické vykurovanie Inteligentné technológie tepelé čerpadlá vykurovacie systémy vykurovanie
Zdieľať článok