Izolácia podkrovia

Izolácia podkrovia

28. 03. 2006
Zdieľať

Izba s výhľadom, štúdio vo vzdušnej výške alebo pohodlný manzardový byt v podkroví, to všetko si vyžaduje dodržať dokonalé izolačné parametre.
Skrátka a dobre • Materiál:
  minerálna vlna – lepená plsť, parozábrana (PE-fólia), lepiaca páska, tesniaca páska, prítlačné (podhľadové) platne.


 • Náradie:
  skrutky, nôž, akumulačný skrutkovač, sponkovačka


 • Obťažnosť:
  stredná


 • Namáhavosť:
  stredná


 • Spotreba času:
  3 – 4 dni
Podkrovný priestor sa nemusí vždy využívať len na odkladanie vecí, ktoré inde prekážajú, či na tradičné povalové účely. Ak sa rozhodnete svoje podkrovie vybudovať ako obytný priestor, nesmiete zabudnúť na izoláciu strešných šikmín. Nesprávne zaizolovaná podkrovná miestnosť vám však neprinesie veľa potešenia, nehovoriac ani o úniku tepelnej energie. Pri dodatočnej prestavbe podkrovia sa najčastejšie používa medzikrokvová izolácia, pri ktorej sa izolačný materiál bezškárovo vkladá medzi krokvy. Ako treba pri tom krok za krokom postupovať a ako dosiahnuť optimálny výsledok, to ukazuje následovný príklad.

Ekológia v praxi

Aj vtedy, ak nechcete svoje podkrovie prestavať, mali by ste si dôkladne prezrieť stav tepelnej izolácie stropu oddeľujúceho podkrovie od obytných priestorov. Ak nájdete neizolovaný drevený trámový strop, môžete položením izolačných rohoží alebo zostrojením izolačného násypu medzi trámami (hradami), jednoduchým spôsobom usporiť množstvo energie.

Kategória: Stavba a rekonštrukcia
Zdieľať článok

Diskusia