Kvalitné švédske tepelné čerpadlá

21. 09. 2012 Zdieľať

Pri výbere tepelného čerpadla by sme mali dbať predovšetkým na úsporu nákladov, cenovú dostupnosť a tichosť zariadenia.

— Advertorial spoločnosti DZ Dražice-Slovensko spol.s.r.o. —

 


Kvalitné švédske tepelné čerpadlá

1064347
DZ Dražice-Slovensko spol.s.r.o.

Úspora nákladov na kúrenie a ohrev vody sa odvíja od voľby typu a značky tepelného čerpadla. K najúspornejším patria všeobecne tepelné čerpadlá zem-voda a voda-voda. Absolútnou špičkou v týchto segmentoch sú produkty NIBE F1145 a NIBE F1245. Pri použití týchto tepelných čerpadiel je možné spotrebu tepelnej energie na vykurovanie a ohrev teplej vody v porovnaní s klasickými systémami na fosílne palivá znížiť až o 75 %.

Ďalším kritériom pri výbere je bezo sporu cenová dostupnosť. Je paradoxom, že i naozaj kvalitné tepelné čerpadlá môžu byť za prijateľnú cenu. Ako príklad môžeme odporučiť NIBE F1126 (typ zem(voda)-voda). Okrem prekvapivo nízkej ceny vyniká jednoduchou inštaláciou, ľahkou ovládateľnosťou, moderným dizajnom a neuveriteľnou tichosťou.

Jednou z ďalších dôležitých vlastností by mala byť tichosť tepelného čerpadla. Hlučnosť niektorých tepelných čerpadiel môže negatívne ovplyvňovať komfort bývania. Výrobcovia by preto mali klásť maximálny dôraz na izoláciu, ako je to napr. pri tepelnom čerpadle NIBE F2300. Je také tiché, že sa budete chodiť presvedčiť, či je v prevádzke.

V neposlednom rade by sme mali spomenúť tzv. ventilačné čerpadlá. Riadené vetranie udržuje v interiéri optimálnu teplotu a vlhkosť a súčasne zaisťuje, že vzduch vnútri budovy je dokonale hygienický. Zamedzuje tak pôsobeniu alergénov, hromadeniu baktérií, vírusov, plesní a je prevenciou vzniku civilizačných ochorení. Tepelné čerpadlá NIBE F370 a NIBE F470 poskytujú bezkonkurenčné priemerné ročné úspory energie a umožňujú udržať príjemnú zdravú klímu vo vašom dome po celý rok.

Kategória: Energia Stavba a rekonštrukcia
Tagy: nibe
Zdieľať článok