Ako zvýšite hodnotu bytu či domu pred predajom?

25. 11. 2019
Zdieľať

Plánujete predať svoj dom alebo byt, aby ste investovali do inej nehnuteľnosti? Alebo ho chcete, čo najvýhodnejšie prenajať? Existuje niekoľko jednoduchých a inteligentných vylepšení, ktorými zvýšite hodnotu svojej nehnuteľnosti a budete mať pozitívnejšie reakcie potenciálnych kupcov.

Predaj neupravenej nehnuteľnosti, bytu s neudržiavaným interiérom, evidentnými problémovými miestami či zanedbaného domu, na ktorom roky nebolo nič opravované je pre predávajúceho tou najhoršou vizitkou. Už na prvý pohľad kupujúci vyhodnotí, že takáto nehnuteľnosť nemá pre neho potenciál. To sú, samozrejme, extrémy. Avšak – aj z priemerného bytu môžeme drobnými úpravami urobiť bývanie na vyššej úrovni.

Najskôr investujte

Už vopred sa treba pripraviť na to, že ak chcete dobre predať, treba do bytu či domu investovať. Napríklad: vymeniť podlahy, staré kuchynské spotrebiče nahradiť novými, odstrániť všetko, čo robí nehnuteľnosti zlé meno. Žiaľ, mnohí predajcovia nehnuteľností u nás sa stále nepoučili a pýtajú extrémne veľké sumy aj za nehnuteľnosti v horšom stave.

Tieto triky vám pomôžu dom alebo byt predať

Nový náter je nevyhnutný

Predtým, ako sa rozhodnete svoju nehnuteľnosť predať, dajte ju vymaľovať. V prípade bytu interiér, ak ide o dom, oplatí sa urobiť aj úpravy na fasáde, najmä ak je dom starší a fasáda nebola upravovaná. Náterom zakryjete všetky škrabance, fľaky, byt či dom bude pôsobiť sviežo a novo. 


rekonštrukcia bytu

rekonštrukcia bytu
iStock

Kategória: Legislatíva a financovanie
Tagy: rekonštrukcia bytu
Zdieľať článok

Diskusia