S kvalitným stavebným materiálom si stavbu svojpomocne zamilujete

S kvalitným stavebným materiálom si stavbu svojpomocne zamilujete

05. 12. 2014 Zdieľať

Tiež ste už počuli argumenty proti stavbe svojpomocne a chystáte sa radšej kúpiť hotový dom či si ho nechať postaviť vo stavebnej firme? Preverte si najprv všetky "pre a proti" - prídete na to, že aj stavba svojpomocne má svoje veľké plus, navyše ak zvolíte kvalitný stavebný materiál.

Nie je odborník ako odborník

Skúsenosti so stavbami na kľúč občas nebývajú pozitívne, stavebníci sa sťažujú na nedotiahnuté či zle prevedené práce, ktoré objavia až neskôr. Taktiež sa občas musia zmieriť s niektorými obmedzeniami projektu, aj keď ich skutočná predstava by bola nejako iná. Usilujte preto o  aktívnejšie zapojenie do priebehu stavby a zaujímajte sa o materiály a technológie. Podceniť priebeh stavby sa nevypláca.

V Ytongu si napríklad môžete nechať vypracovať návrh riešenia svojho projektu. Pokiaľ sa navyše rozhodnete pre biely pórobetón, môžete vymýšľať aj množstvo originálnych stavebných detailov. Jednoducho opracovateľný materiál umožňuje realizovať akékoľvek interiérové či exteriérové projekty. Vyrába sa totiž v množstve variabilných komponentov „od pivnice po strechu“ a  dá sa jednoducho tvarovať prostým rezaním. Preto sa používa tiež napríklad pri kuchyniach, murovaných krboch, poličkách či kúpeľniach.

S kvalitným stavebným materiálom si stavbu svojpomocne zamilujete
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Uľahčite si prácu s kvalitným stavebným materiálom

Biely pórobetón je stavebný materiál tvorený odľahčeným betónom a obohatený o milióny vzduchových pórov. Zachováva si pevnosť, je ale veľmi ľahký, opracovateľný a má vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Termín „biely“ pórobetón znamená, že sa skladá z pôvodnej a rýdzo prírodnej hmoty − z kremenného piesku, cementu, vápna a vody.

Zo zdravotného hľadiska má tiež niekoľko výhod – sám o sebe neobsahuje žiadne škodlivé látky, navyše zabraňuje vzniku plesní. Funguje totiž vďaka poréznej štruktúre podobne ako funkčné oblečenie (hospodári s vlhkosťou tak, že ju vyrovnáva).

S kvalitným stavebným materiálom si stavbu svojpomocne zamilujete
Xella Slovensko, spol. s r.o.

Vystačíte si aj s jednovrstvovým murovaním

Najväčšou výhodou ale je, že systém tvárnic Ytong na seba presne nadväzuje, a tým sa zabráni vzniku tepelných mostov (teplo neuniká, ani sa nehromadí vlhkosť). Ytong úplne preukázateľne dosahuje hodnoty pasívneho domu už s jednou vrstvou murovania a nie je potrebné doplňovať vonkajšie zateplenie. Stavba je tak ekonomická, ekologická a rýchla.

Zdroj: Ytong

Kategória: Materiály
Tagy: materiál stavba domu xella
Zdieľať článok