Zdroj: Wienerberger

Tehlový dom sa v lete neprehrieva

04. 08. 2023 Zdieľať

Klimatické zmeny prinášajú z roka na rok horúcejšie letá. Ľudia hľadajú riešenia, ako sa chrániť pred vysokými teplotami a zabezpečiť si celoročný komfort vo svojom dome. Treba na to myslieť už pri výbere stavebného materiálu.

Vysoký komfort bývania dosiahnete s tehlami Porotherm T Profi. Z týchto tehál Porotherm  si viete postaviť dom, ktorý sa v lete nebude prehrievať a v zime v ňom zas bude príjemne teplo.

Užívajte si celoročný komfort

Tehla je prírodný stavebný materiál s výbornou akumulačnou schopnosťou, ktorá je úmerná objemovej hmotnosti materiálu. To znamená, že stavby s masívnejšou nosnou konštrukciou akumulujú teplo lepšie.

Tehly Porotherm T Profi plnené minerálnou vlnou majú pomerne masívne keramické rebrá, preto okrem vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností aj dobre akumulujú teplo. Aj vďaka tomu pomáhajú udržiavať stabilnú interiérovú teplotu v miestnostiach pri zmenách vonkajšej teploty v priebehu dňa, ako aj v prechodných obdobiach počas roka.

Tehly Porotherm T Profi

Okrem vynikajúcich tepelnoizolačných vlastností tehly Porotherm T Profi plnené minerálnou vlnou aj dobre akumulujú teplo. Zdroj: Wienerberger

S nástupom letných teplôt zostáva v tehlovom dome ešte niekoľko dní príjemná teplota. V zime sa zas spomaľuje pokles teplôt v interiéri. V oboch prípadoch to môže znamenať úsporu nákladov na energie: v prvom prípade na klimatizáciu, v druhom na vykurovanie. V šikovne navrhnutom tehlovom dome s využitím pasívneho a aktívneho tienenia nebudete klimatizáciu ani potrebovať.

Zdravá vnútorná klíma

Tehlové murivo priaznivo vplýva aj na kvalitu vzduchu v interiéri. Ako jeden z mála stavebných materiálov neobsahuje žiadne chemické prísady a neuvoľňuje do prostredia žiadne škodliviny. Vďaka dostatočnej pórovitosti keramického črepu tehál je difúzia vodnej pary dostatočná.

Odborne zhotovené detaily v obvodovej stene s použitím doplnkových tehál pomáhajú udržiavať dostatočne vysoké povrchové teploty a zabezpečujú príjemnú klímu v dome bez rizika vzniku plesní.

Tehlový dom

Tehly pomáhajú udržiavať stabilnú interiérovú teplotu v miestnostiach pri zmenách vonkajšej teploty v priebehu dňa, ako aj v prechodných obdobiach počas roka. Zdroj: Wienerberger

Nepotrebujete ani zateplenie

Tehly Porotherm T Profi patria do produktovej skupiny Energy+. Okrem schopnosti akumulovať teplo majú aj výborné tepelnoizolačné i zvukovoizolačné vlastnosti, a vďaka masívnym keramickým rebrám aj vysokú  pevnosť.

Tehly Porotherm T Profi

Tehly Porotherm T Profi už netreba zatepľovať, lebo majú niekoľko vrstiev minerálnej tepelnej izolácie vo vnútri. Zdroj: Wienerberger

Tieto tehly už netreba zatepľovať, lebo majú niekoľko vrstiev minerálnej tepelnej izolácie vo vnútri, pričom keramická tvarovka zabezpečuje účinnú ochranu týchto vrstiev. Takáto obvodová stena vyžaduje minimálnu údržbu a má dlhšiu životnosť ako kontaktný systém zateplenia. Ak si zvolíte tieto tehly, oceníte aj rýchlosť a jednoduchosť výstavby.

Viac nájdete na www.wienerberger.sk/porotherm.

Zdroj: PR článok Wienerberger s.r.o.

Kategória: Materiály
Tagy: stavebné materiály tehlové domy tehlové murivo tehly
Zdieľať článok