Zdravý život = ZDRAVÉ bývanie

Zdravý život = ZDRAVÉ bývanie

25. 06. 2014 Zdieľať

Už ste sa zamysleli nad tým, koľko sme ochotní investovať do zdravej výživy či vitamínov v presvedčení, že tak posilníme svoje zdravie? Ale ruku na srdce: Pristupujeme s rovnakou dôslednosťou aj ku kúpe materiálov, ktoré nás bezprostredne obklopujú?

Hlavným zdrojom nebezpečného formaldehydu v bytoch je často práve jeho vybavenie – nábytok z drevotriesky, preglejky, lepenky, ale i podlahoviny, farby, laky, koberce a tapety, no nájdeme ho aj v čistiacich prostriedkoch, kozmetike, v látkach. Následky dlhodobého vystavovania ľudského organizmu nebezpečným formaldehydom sú pritom alarmujúce: od podráždenia očí, slizníc, bolesti hlavy, až po zhoršenie prejavov astmy, genetické poškodenia, mutácie, či dokonca vznik karcinómov. Nie sú to dostatočné dôvody na to, aby sme k výberu vecí a materiálov, ktoré nás obklopujú, začali pristupovať zodpovednejšie?


Zdravý život = ZDRAVÉ bývanie

1369177
Saint-Gobain Construction Products, divízia Rigips

Riešenie: zdravá doska Activ’Air®

V boji proti škodlivinám v interiéroch teraz môže zvíťaziť prakticky každý. Verili by ste, že výberom vhodného stavebného materiálu je možné znížiť koncentráciu voľne prchavých látok u vás doma až do 70 %? A pritom stačí tak málo – siahnuť po zdravých doskách Activ’Air® od firmy Rigips. Ako potvrdili nezávislé laboratóriá Eurofins, zdravé sadrokartónové dosky dokážudokážu odstrániť vďaka novej technológii Activ’Air® voľne prchavé látky v ovzduší, najmä formaldehyd a výsledkom je čistý vzduch v interiéri. A navyše: Zdravé dosky Activ’Air® je možné použiť na všetky typy konštrukcií, kde sa používajú aj bežné sadrokartónové dosky, a ani ich montáž nevyžaduje žiadne zvláštne technologické postupy.

Ak aj vy chcete bývať zdravšie, informujte sa o zdravej sadrokartónovej doske Activ’Air® v každých dobrých stavebninách. Pre bližšie informácie o dostupnosti produktu kontaktujte obchodno-technických poradcov, ktorých nájdete na www.zdravadoska.sk v sekcii Kontakty Rigips. 

Kontakt:  
Saint-Gobain Construction Products, s.r.o.  
Divízia Rigips  
Vlárska 22  
917 01 Trnava  
www.rigips.sk

Kategória: Materiály
Tagy: zdravé bývanie
Zdieľať článok