Nízkoenergetické domy s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline

Nízkoenergetické domy s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline

10. 07. 2013 Zdieľať

V dnešnej modernej dobe si výstavba rodinného domu vyžaduje optimálny spôsob stavby z hľadiska ekonomického, technologického i ekologického. Nájsť riešenie bez kompromisov tak, aby spĺňalo všetky tieto kritéria, nie je jednoduché. Inovatívny konštrukčný systém Lindab Construline však prináša revolučný spôsob výstavby rodinných domov s prívlastkom nízkoenergetický.

Ide o systém suchej výstavby, založený na použití tenkostenných štrbinových oceľových profilov tvoriacich nosnú konštrukciu objektu, doplnenú o minerálnu vlnu, parotesnú fóliu a oplášťovacie sádrovláknité dosky Fermacell.

Touto kombináciou materiálov dosiahneme požadované technické a úžitkové vlastnosti a rovnako tak optimálne, ale hlavne efektívne  využitie stavby. 

Unikátna oceľová konštrukcia Lindab Construline

Oceľové profily Lindab sú vyrobené z vysokokvalitnej švédskej pozinkovanej ocele a patria medzi stavebný materiál, ktorý Vás nikdy nesklame. Sú odolné proti vlhkosti, plesniam, hnilobe, nekrútia sa a nevysychajú.  Pozinkovaná oceľ je odolná proti korózií, nevylučuje žiadne alergény, radón ani toxické plyny, nemení svoj tvar a jej pevnosť časom neklesá. Pomer medzi hmotnosťou, nosnosťou, cenou a životnosťou profilov Lindab je v porovnaní s inými stavebnými materiálmi používanými pre podobné účely nedostihnuteľný. 


Oceľová konštrukcia Lindab použitá pri výplní obvodových stien veľkých stavieb ako je napr. Ford Centrum

Oceľová konštrukcia Lindab použitá pri výplní obvodových stien veľkých stavieb ako je napr. Ford Centrum
Lindab, a.s.

Tepelnoizolačné vlastnosti konštrukcie

Veľká tepelná vodivosť oceľového skeletu je eliminovaná špeciálnymi štrbinami v profiloch v kombinácii s malou hrúbkou profilov (od 1,0 do 2,0 mm). Tým rastie plocha tepelnej izolácie a celkový súčiniteľ prestupu tepla výrazne klesá, čím je porovnateľný s drevostavbou.

Skladba steny:

Každá vrstva v skladbe steny plní svoju úlohu – oceľový skelet zabezpečuje potrebnú tuhosť a pevnosť, tepelná izolácia zabraňuje úniku tepla, oplášťovacie sadrovláknité dosky plnia pohľadovú funkciu v interiéri, ochranu proti požiaru a zabezpečujú mikroklímu a reguláciu vlhkosti. Vonkajší charakter objektu je na záver dotváraný štandardnou fasádnou omietkou.


Skladba obvodovej  steny montovaného domu s použitím konštrukčného systému Lindab

Skladba obvodovej steny montovaného domu s použitím konštrukčného systému Lindab
Lindab, a.s.

Konštrukčná šírka steny

V dôsledku dobrého tepelno-technického správania konštrukcie steny sa dajú dosiahnuť rovnaké tepelnoizolačné vlastnosti aj pri menších šírkach stien než v prípade tradičných murovaných stien. 
Hlavná výhoda spočíva v tom, že pri menšej celkovej šírke ľahkých stenových rámov Lindab je možné zvýšenie úžitkovej plochy pri zachovaní rovnakého zastavaného pôdorysu. Oproti murivu s podobnými tepelnoizolačnými parametrami možno ušetriť na hrúbke steny aj viac ako 20 cm! Tzn. napríklad pre objekt s pôdorysnou plochou 80 m2 sa dá ušetriť až 7 m2, čo je plocha celej kúpeľne.

Ďalšie výhody montovaných domov s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline
•    Oceľové profily s pozinkovanou vrstvou nie je potrebné ošetrovať (na rozdiel od dreva)   
•    Suchá technológia výstavby
•    Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti (U, stena =0,166 W/m2K)
•    Vysoká nosnosť a tuhosť (vydrží zemetrasenie Richterovej stupnice 7)
•    Rýchlosť výstavby je cca 2 až 3 mesiace
•    Menšia konštrukčná šírka steny
•    Protipožiarna bezpečnosť
•    Dobré akustické parametre (zábrana hluku)
•    Stavba je difúzne otvorená („dýcha“) a je postavená z ekologických materiálov


Nízkoenergetické domy s inovatívnym konštrukčným systémom Lindab Construline

1235763
Lindab, a.s.

   
Použitie systému Lindab Construline

Systém je vhodný na výstavbu rodinných domov, administratívnych i menších priemyselných stavieb a stavieb občianskej vybavenosti, aj pre nadstavby na existujúce murované a ŽB objekty. Montáž môže prebiehať buď ako priama stavenisková, alebo s prípravou panelov vo výrobe, čím sa opäť urýchli celý proces realizácie. Priemerný rodinný dom je možné touto technológiou realizovať rádovo do niekoľkých týždňov (cca 3 mesiace).


Zastrešenie plochých striech systémom  ľahkých konštrukcií Lindab s obytnou nadstavbou.

Zastrešenie plochých striech systémom ľahkých konštrukcií Lindab s obytnou nadstavbou.
Lindab, a.s.


Systém obytnej nadstavby s použitím ľahkých oceľových konštrukcií Lindab

Systém obytnej nadstavby s použitím ľahkých oceľových konštrukcií Lindab
Lindab, a.s.


Systém je vhodný na výstavbu rodinných domov, administratívnych i menších priemyselných stavieb a stavieb občianskej vybavenosti

Systém je vhodný na výstavbu rodinných domov, administratívnych i menších priemyselných stavieb a stavieb občianskej vybavenosti
Lindab, a.s.

Ak sa stretnú profesionálni odborníci a špičková kvalita, môžete sa spoľahnúť, že Váš dom bude právom ten Naj……My sa o to postaráme od základov až po strechu. Pripravíme Vám dom na kľúč. 

Viac informácií získate na webe spoločnosti Lindab www.lindab.sk  alebo www.dom.lindab.sk

Kategória: Stavba a rekonštrukcia
Zdieľať článok