Kvalita má svoje meno…BRUVO Slovakia

01. 06. 2015
Zdieľať

Belgická spoločnosť, ktorá na Slovensku vyrába plastové okná a dvere päť rokov, na export do štátov Beneluxu a teraz prvý rok aj pre Slovenský trh .... Rozhodli sme sa zobrať fotografa a ísť spraviť rozhovor do Serede.

Pred piatimi rokmi ste začali s výrobou tu v Seredi. Zmenilo sa toho veľa odvtedy?

Samozrejme, keď sme spustili výrobu mali sme sedem zamestnancov. V súčasnosti u nás pracuje 35 zamestnancov a postupne začíname premýšľať o rozšírení haly.

Už rok môžeme vidieť Vašu reklamu v centre mesta. Je to pre vstup na Slovenský trh?

V počiatočnej fáze, to bolo len monitorovanie. Čoskoro sme však zistili, že nechceme vstúpiť do súťaže s lacnými nekvalitnými výrobkami, ktoré sú tu často ponúkané zo zahraničia. Sme hrdý na okná a dvere, ktoré vyrábame. Každý deň sa snažíme zlepšovať ich kvalitu. Nestačí keď sú len dobré, chceme aby boli perfektné..

OK, hovoríte o predaji kvality … ale niekedy sa hovorí o kvalite, ale niekedy sú to slová do vetra.

To rozhodne nie! Kvalita je pre nás celkový počet elementov, ktoré môžete vidieť, zmerať, cítiť.
Pracujeme s kvalitnými profilmi triedy „A“, nemeckej firmy VEKA.

Čo presne je trieda „A“?

V profiloch triedy „A“ je percento recyklovaných plastov oveľa nižšie, čo robí profil oveľa stabilnejší.
Predovšetkým je v „A“ profiloch firmy VEKA  o 14% viac materiálu, čo sa premieta do radu merateľných rozdielov oproti konkurenčným profilom.
1. Naše „A“ profily sú až o 20%  odolnejšie voči zlomeniu.
2. Rozmerová stálosť je o 12% vyššia. To je dôležité najmä vyššom zaťažení skla – vplyvom použitia 3-skla a väčších veľkosti okien, ktoré vyžaduje moderná architektúra.

Rozmerovú stálosť môžete vidieť okamžite na tenšej hrúbke steny. U konkurenčných profilov dochádza počas výrobného procesu k ochladzovaniu čo často spôsobuje deformácie. Naše profily majú vonkajšiu stenu s minimálnu hrúbku 3 mm. Rozdiel je jasne viditeľný.


Kvalita má svoje meno...BRUVO Slovakia

1571677
BRUVO Slovakia

Existujú aj iné výhody vašich profilov?

Samozrejme! Pre uvoľnenie skrutiek je potrebné vyvinúť až o 20% viac sily u profilov „A“, než u profilov triedy „B“.
Vzhľadom k väčšej hrúbke steny, je tiež lepšia zvuková izolácia. Tento prvok sám osebe spôsobuje zníženie hluku o 4 dB … pre lepší spánok.

Kvalitné profily majú dlhšiu životnosť a nečistoty nemôžu poškodiť hladký povrch a vaše okno stále vyzerá ako nové aj po mnohých rokoch.


Kvalita má svoje meno...BRUVO Slovakia

1571673
BRUVO Slovakia

Práve ste hovorili o odhlučnení, ale čo tepelná izolácia?

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Samozrejme sme sa tiež zaoberali aj touto oblasťou, pre rastúce požiadavky na  úsporu nákladov na energie. Ponúkame trhu jedinečný profil „diamant ´82“ nový profil s certifikovanou izolačnou hodnotou 0,92W (m2K). To je v súčasnej dobe najnižšia hodnota na trhu a zaisťuje, že náš profilový rad je ideálny pre použitie v nízkoenergetických domoch. Je zrejmé, že pri použití tohto profilu pre dosiahnutie izolačného účinku je potrebné použiť trojité sklo. V tejto kombinácii sa dostaneme na maximálnu izolačnú hodnotu 0,6 W (m2K). Takže pre dosiahnutie najlepších izolačných hodnôt je potrebné porovnanie hodnoty vášho profilu a tiež, že sklo môže mať mnoho variantov čo veľmi ovplyvňuje konečnú celkovú izolačnú hodnotu.


Kvalita má svoje meno...BRUVO Slovakia

1571675
BRUVO Slovakia

V posledných rokoch sa veľa hovorí o zvýšení bezpečnosti. Poisťovne vyžadujú lepšie zabezpečenie vášho domova, alebo sa zvyšuje poistné. Čo robí BRUVO Slovakia v tejto oblasti?

Naozaj stúpli požiadavky na poistenie pre lepšiu ochranu vášho domova. BRUVO Slovakia nemá pre nič za nič slogan „VYROBENÉ, ABY CHRÁNILI!“. Všetky naše okná a dvere sú štandardne vybavené certifikovaným bezpečnostným RC2 kovaním.

RC2? To mi nehovorí nič.

Skratka RC je označenie triedy odolnosti a číslo ukazuje schopnosť okna alebo dverí odolávať pokusu vniknutia. Čím vyššia trieda, tým ťažšie bude zlodej prenikať dnu a musí použiť ťažšie alebo profesionálne náradie.

Všetci hovoria o  bezpečnostnom kovaní, ale nestačí mať len jeden alebo dva uzamykacie body, to nemôžeme hovoriť o bezpečnosti. Naše okná sú vybavené radom uzamykacích bodov, ktoré sú rozmiestnené po všetkých štyroch stranách okna.


Kvalita má svoje meno...BRUVO Slovakia

1571687
BRUVO Slovakia

Koľko z týchto bodov je toto?

To samozrejme závisí na veľkosti okna, ale to môže byť až osem kusov.

A okno s RC2 kovaním nemôžeme vylomiť?

Vzali sme okno RC2 kovaním a urobili test.  Dobrovoľníci sa pokúšali otvoriť okno s potrebnými nástrojmi, ktoré používajú zlodeji. Výsledok bol ohromujúci. Viac ako 15 minút, páčili okno … ale všetko zostalo zatvorené. Ak chcete vidieť tento test, video z neho nájdete na  www.bruvo.sk

… A kvalita je  pre vás najdôležitejšia?

Áno je, s cieľom poskytnúť dokonalý produkt ktorý zostáva, BRUVO Slovakia urobilo svoju prácu dokonale. Všetky naše okná a dvere sú vnútorne vystužené oceľovou konštrukciou a vnútorné rohy sú extra zvarené, čiže deformácia nie je možná.

Kategória: Okná
Zdieľať článok

Diskusia