Nadmerný hluk ohrozuje vaše zdravie

17. 08. 2007
Zdieľať

Určite sa väčšina z nás zhodne na tom, že zdravie je dôležité, ak nie prvoradé. Mnohí z nás sa zameriavajú na zdravé trendy vo výžive a aktívny pohyb, iní absolvujú preventívne lekárske prehliadky. Toto všetko je určite správne. Mnohokrát sa však zabúda aj na iné faktory, ktoré ohrozujú naše zdravie. Medzi najagresívnejšie patrí nadmerný hluk prichádzajúci z ulice. Nadmerný hluk patrí medzi významné stresové faktory a jeho účinkom dochádza k nárastu chorôb centrálnej nervovej sústavy, k poruchám koncentrácie, spánku, zníženej výkonnosti a pod.

—Komerčná prezentácia spoločnosti Kalypso—


Týka sa to všetkých, ktorí pracujú alebo bývajú v blízkosti hlavných ciest, železničných koridorov či hlučných prevádzok. Jedným z najúčinnejších ochranných prostriedkov, ktorý pomáha výrazne znížiť hluk prichádzajúci z exteriéru, je poriadne okno s kvalitným protihlukovým sklom. Takúto alternatívu v plnohodnotnej miere ponúka okno KALYPSO Metropolitan. 

Nadmerný hluk ohrozuje vaše zdravie

106246

Grafické zobrazenie súčiniteľa prestupu tepla Ug (W/m2.K)


Nadmerný hluk ohrozuje vaše zdravie

106247

Grafické zobrazenie prestupu svetla TI (%) a celkovej priestupnosti slnečného žiarenia g (%)


Nadmerný hluk ohrozuje vaše zdravie

106248

Grafické zobrazenie vzduchovej nepriezvučnosti Rg (dB)

Samotný názov okna Metropolitan predurčuje toto okno do hlučného mestského prostredia. Svojím zložením je ideálnym riešením pre okná orientované do hlučného mestského prostredia. Základným prvkom, ktorým sa odlišuje od bežných okien, je špeciálne sklo Silence s vylepšenou protihlukovou ochranou. Toto sklo sa skladá z dvoch sklenených tabúľ, pričom vonkajšia tabuľa je o 50% hrubšia, vďaka čomu dochádza k lepšej eliminácii prechádzajúceho hluku. Vnútorná tabuľa je potiahnutá špeciálnou pokovovanou vrstvou, voľným okom neviditeľnou, ktorá odráža značnú časť tepelnej energie naspäť do interiéru a zabraňuje úniku tepla v studených zimných mesiacoch. Výborné tepelno-izolačné vlastnosti skla Silence sú dosiahnuté aj vďaka zmesi vzácneho argónového plynu a vzduchu, ktorý je napustený v priestore medzi sklenenými tabuľami.


okno Metropolitan so sklom Silence Rw= 38 dB 
1. priestor plnený zmesou vzácneho plynu argónu a vzduchu
2. pokovovaná vrstva zabraňuje úniku tepla
3. dištančný rámik reguluje vlhkosť vo vnútri skla
4. vonkajšie sklo s vylepšenou protihlukovou izoláciou


Nadmerný hluk ohrozuje vaše zdravie

106249


Druhou špecialitou okna KALYPSO Metropolitan za minimálny príplatok je zabudovaný inteligentný privetrávací systém, ktorý umožní vetrať aj so zatvoreným oknom, dokonca aj v prípade dlhodobej neprítomnosti. (cca 5 metrov kubických za hodinu). Navyše je v okne zabudované tesnenie umožňujúce ohriatie prichádzajúceho čerstvého vzduchu ešte vo „vnútri“ okna. Tento systém sa odporúča hlavne do okien na nižších poschodiach, kde z bezpečnostných dôvodov nie je možné nechať otvorené vetranie počas dňa. 

x

Staršie 40 ročné okno


Nové okno Metropolitan


Úspora


Ročná spotreba energie
na vykurovanie


200 kWh/m2.K


100 kWh/m2.K


50%


Prestup tepla cez okno


Uw>2.8 W/m2.K


Uw< 1.33 W/m2.K


53%


Zvuková izolácia


28 dB


38 dB


36%


Bezpečnostné prvky


žiadne


Celoobvodové kovanie
Bezpečnostné hríbiky

x

Technická životnosť


Maximálne 5 -10 rokov


40 až 60 rokov

x


Aj to najkvalitnejšie protihlukové sklo by neumožnilo plné využitie jeho vlastností, keby nebolo osadené v kvalitnom ráme. Naše značkové okná a dvere sú charakteristické hlavne vysokou kvalitou a funkčnosťou. Tak, ako sa stupňujú nároky našich zákazníkov, tak sa zvyšuje aj kvalita našich produktov. Už na úrovni základnej výbavy ponúka systém Metropolitan vysokú mieru bezpečnosti vďaka kombinácii celoobvodového kovania s bezpečnostným hríbikom. Vzhľadom na ustavične rastúci počet faktorov zvyšujúcich hlučnosť nášho prostredia, veríme, že okná KALYPSO Metropolitan zvýšia kvalitu vášho bývania a aj po rokoch budete s vaším rozhodnutím spokojní.

Viac informácií nájdete na www.matporiadneokno.sk alebo na infolinke 02 / 16 123

Kategória: Okná
Tagy: okno prkalypso0807
Zdieľať článok

Diskusia