Zdroj: Incon

Preplatíme náklady na energetický certifikát

19. 10. 2023 Zdieľať

Chcete dosiahnuť až tretinové úspory energie za vykurovanie? Jednou z možností, ako ušetriť stovky eur ročne, je vymeniť staré okná za nové. Ak sa do toho pustíte čo najskôr, môžete na nové okná získať zaujímavý finančný príspevok od štátu.  Jeho výška sa môže vyšplhať až na 19 000 eur.

Kvalitné okná dokážu pri dobrej starostlivosti slúžiť celé desaťročia. Ich životnosť však nie jej nekonečná a po určitom čase už prestanú plniť svoju funkciu. Neváhajte preto s ich výmenou a obnovte svoj dom s INCON-om.

Vybavenie certifikátu bez starostí

Aby ste mohli o štátnu dotáciu na výmenu okien požiadať, je potrebné k žiadosti pripojiť niekoľko dokladov. Jedným z nich je aj energetický certifikát. Ten musí obsahovať posúdenie pôvodného, ako aj navrhovaného stavu domu vrátane percentuálneho výpočtu potenciálnych úspor primárnej energie. Nerobte si ale ťažkú hlavu s jeho vybavením. Nechajte to na INCON a využite ich ponúkanú pomoc. Bezplatne zrealizujú obhliadku stavby vrátane spracovania podkladov pre vydanie energetického certifikátu. A čo viac, preplatia náklady na certifikát pôvodného stavu domu. Ako bonus poskytnú kontakt na overenú odborne spôsobilú osobu.

Exteriér budovy s garážami a príjazdovou cestou.

INCON bezplatne zrealizuje obhliadku domu a preplatí náklady na certifikát pôvodného stavu domu. Zdroj: Incon

Výmenu okien neodkladajte

Ak máte rodinný dom so staršími drevenými oknami, určite s ich výmenou neváhajte. Zvážiť však treba aj výmenu plastových okien, ak sú súčasťou stavby viac ako 15 rokov. Staršie okná už totiž nemajú dostatočné tepelnoizolačné vlastnosti, problémom mnohých z nich môže byť aj nevhodné zasklenie či poškodené tesnenie. K akým oknám sa prikloniť? Zvoľte si napríklad plastové okná INCON Komfort EVO s rozšírenou stavebnou hĺbkou 82 mm. Majú o 25 % viac materiálu ako bežné plastové okná, preto sa nekrútia a nedajú sa ľahko vypáčiť. Hlbšie uloženie skla obmedzuje rosenie. Tieto okná poskytujú vynikajúcu tepelnú a akustickú izoláciu.

Detail na kľučku na okne s antracitovým rámom.

Moderné okná sú vyrábané z novších materiálov, majú lepšie tepelnoizolačné vlastnosti, zasklenie či tesnenie. Zdroj: Incon

7 dôvodov, prečo okná vymeniť

  1. Vyššie úspory: moderné okná sú vyrobené z kvalitnejších materiálov, majú lepšie zvolené sklo, odolnejšie profily i neporovnateľne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti.
  2. Redukcia hluku: nové okná pomôžu v boji proti každodennému hluku. Zvukovoizolačné vlastnosti okna možno dosiahnuť niekoľkými spôsobmi ich zloženia, a to kombináciou rôznych asymetrických hrúbok skla, náplní a medzisklených priestorov.
  3. Nižšie náklady na údržbu a dlhšia životnosť: okná vyrábané z novších materiálov s použitím kvalitnejších technológií sú vyrobené a navrhnuté tak, aby mali pevnú konštrukciu a minimálnu náchylnosť na vznik prasklín a deformácií. Ich súčasťou sú aj kvalitné kovania a tesnenia. To všetko uľahčuje údržbu o okná a predlžuje ich životnosť.
  4. Vyššia bezpečnosť: nové okná majú pokročilé bezpečnostné funkcie, ako sú zosilnené rámy, bezpečnostné zámky či uzamykacie kľučky.
  5. Nižší dopad na životné prostredie: moderné materiály a konštrukčné metódy umožňujú minimalizovať straty tepla cez okná. Okná sa navrhujú s ohľadom na trvalo udržateľné bývanie, do popredia sa dostáva opätovné využívanie zdrojov a recyklovateľné materiály.
  6. Zlepšenie vzhľadu stavby: moderné okná dokážu dizajn stavby pozdvihnúť. Vyrábajú sa v širokej škále rôznych farieb a povrchových úprav.
  7. Vyššia hodnota nehnuteľnosti: novšie okná majú významný podiel na celkovej atraktivite stavby smerom k potenciálnym záujemcom v prípade predaja domu. Zvyšujú hodnotu stavby na trhu s nehnuteľnosťami.

Viac sa dočítate na www.incon.sk

Zdroj: PR článok INCON, spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: energetický certifikát plastové okná rekonštrukcia domu
Zdieľať článok
Žiadatelia o dotáciu na obnovu domu si na vyjadrenie počkajú do letaASB.sk

Žiadatelia o dotáciu na obnovu domu si na vyjadrenie počkajú do leta

Prečo sa vám rosia okná a ako ich pred zimou nastaviť, aby ste ušetrili na vykurovaníUrob si sám

Prečo sa vám rosia okná a ako ich pred zimou nastaviť, aby ste ušetrili na vykurovaní

K obnove domov majiteľov motivuje aj vidina nižších účtov za energieASB.sk

K obnove domov majiteľov motivuje aj vidina nižších účtov za energie

Piata mimoriadna výzva Obnov dom: Aký je príspevok na opravu škôd po zemetrasení a krupobití?ASB.sk

Piata mimoriadna výzva Obnov dom: Aký je príspevok na opravu škôd po zemetrasení a krupobití?