Zdroj: VELUX

Strešné okná pomáhajú zdravo spať a šetriť

15. 04. 2021 Zdieľať

Problémy so spánkom poznajú mnohí z nás. Vedeli ste, že pri ich riešení vám môžu pomôcť aj strešné okná? Vďaka nim totiž dostane váš organizmus správne množstvo svetla v správnej chvíli. Ak sa teda chcete lepšie vyspať, je čas zadovážiť si (ďalšie) strešné okno. A nie je to jediný dôvod...

Dlhé zaspávanie, prevaľovanie a skoré vstávanie sú len niektoré spánkové poruchy, ktoré môžu človeka pekne potrápiť. Dá sa im však vyhnúť. Dodržiavanie týchto 6 jednoduchých zásad môže výrazne pomôcť.

Tipy, ako si jednoducho zlepšiť spánok

1. Viac denného svetla počas dňa zabezpečí lepší spánok v noci.

Strešné okná do domácnosti privedú až dvakrát viac svetla ako fasádne.

2. Nezabúdajte vetrať aspoň 2- alebo 3-krát denne minimálne 5 až 10 minút.

Strešné okná zefektívnia aj vetranie. Vzduch v miestnosti sa vymení až 4-krát rýchlejšie, ak sa spolu s fasádnymi oknami otvorí aj okno vo vyššej úrovni.

3. Zabráňte svetlu, aby sa v noci dostalo do spálne.

S tým vám pomôžu tieniace prvky. Prenikavé slnečné lúče či mesiac, ktorý vám pri zaspávaní svieti presne do očí, spoľahlivo zastavia vnútorné rolety. Sú ideálne na reguláciu denného svetla, či už si želáte príjemnú atmosféru s jemne rozptýleným svetlom, alebo úplné zatemnenie. Rôzne typy roliet na strešné okná od úplne zatemňujúcej až po lamelovú žalúziu nájdete v ponuke spoločnosti VELUX. Vonkajšie rolety zase dokážu pomôcť nielen s úplným zatemnením počas noci či poobedňajšieho spánku, ale aj s príjemnejšími teplotami v interiéri. Zachytia až väčšinu tepla zo slnečných lúčov, takže môžu výrazne znížiť teplotu v miestnosti. 

strešné okná v spálni

Zdroj: Velux

5. Spite v chladnejšej spálni. 18 °C na zdravý spánok stačí.

6. Pred spaním sa vyhnite elektronike, ktorá produkuje modré svetlo.

Problémy so spánkom môže znásobovať aj čoraz väčšie množstvo modrého svetla, ktorému sme počas dňa vystavení. Svieti na nás z obrazoviek televízorov, počítačov alebo aj tabletov či telefónov. 

7. Vytvorte si „spánkovú rutinu“.

Namiesto sledovania televízie si pred spánkom radšej čítajte.

Strešné okná v spálni

Zdroj: VELUX

Okná, ktoré pomôžu spánku aj peňaženke

Ideálne pre naše zdravie teda je, ak sa prebúdzame do prirodzeného ranného svetla, máme ho dostatok počas dňa a v noci spíme v úplnej tme. Preto vám týchto pár tipov aj vďaka strešným oknám môže pomôcť bývať, žiť a spať o niečo zdravšie. Obavy, že ide o príliš nákladné riešenie, sú zbytočné. Strešné okná VELUX s trojsklom a ich inteligentné príslušenstvo si totiž môžete od 1. apríla do 21. mája 2021 kúpiť ešte výhodnejšie vďaka jarnej dotačnej akcii spoločnosti VELUX. Dotácia je odstupňovaná podľa typu okna a príslušenstva. Dotáciu môžete čerpať aj v prípade, že strešné okno VELUX len potrebujete doplniť o diaľkové ovládanie. Rovnako dobre môžete jarnú dotačnú akciu VELUX využiť na výmenu starého strešného okna alebo na pridanie ďalšieho okna na lepšie presvetlenie interiéru.

Na získanie dotácie sú nevyhnutné iba 3 veci:

  • Najneskôr do 30. apríla 2021 sa zaregistrovať na stránke viacsvetla.sk, kde sú podrobné informácie o celej akcii
  • V období od 1. apríla do 21. mája 2021 nakúpiť dotované výrobky VELUX
  • Najneskôr do 15. júna vložiť k registrácii na viacsvetla.sk faktúru

Viac na www.velux.sk

Zdroj: PR článok VELUX

Kategória: Okná
Tagy: presvetlenie strešné okná tienenie úspora energie
Zdieľať článok