Zdroj: Velux

Vetrajte ľahko a bez zbytočných obáv

27. 02. 2024 Zdieľať

VELUX predstavuje nové cenovo dostupnejšie diaľkovo ovládané strešné okná. Od výroby integrovaný elektrický alebo solárny motor je už k dispozícii aj v základnej kategórii strešných okien VELUX Štandard. Komfort diaľkového ovládania a bezstarostného vetrania je teraz cenovo dostupný a neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste si ho nemali dopriať.

Pri investovaní do svojho domova ľudia preferujú pohodlie, či už stavajú nový dom, alebo rekonštruujú starý. Preto sú dnes stále populárnejšie diaľkovo ovládané strešné okná, ktoré prinášajú množstvo výhod. S diaľkovým ovládaním je vetranie veľmi pohodlné bez ohľadu na umiestnenie okna, množstvo nábytku pred ním, alebo vašu aktuálnu polohu od okna. Ďalšou veľkou prednosťou je dažďový senzor, ktorý v prípade dažďa okno automaticky zatvorí. Nestane sa vám, že zabudnete strešné okno zavrieť a prekvapí vás dážď, alebo naopak radšej ani nebudete vetrať. S dažďovým senzorom sa vaše obavy eliminujú a nič nebráni nechávať strešné okno otvorené.

Časť podkrovnej miestnosti so stolíkom, posteľou a policovou skrinkou.

Zdroj: Velux

Viac možností diaľkového ovládania

Strešné okná s motorom je možné otvárať a zatvárať pomocou jednoduchého diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou každého balenia a je už vopred spárovaný s oknom. Okrem toho môžeme s diaľkovo ovládanými strešnými oknami VELUX posunúť domáci komfort na oveľa vyššiu úroveň. Sú pripravené na zapojenie do systému inteligentnej domácnosti ale môžeme ich tiež ovládať pomocou aplikácie VELUX App Control zo smartfónu. Ďalšou možnosťou je diaľkový ovládač VELUX Touch, ktorý nastavíme napríklad na vyvetranie kúpeľne po sprchovaní. S týmto nastavením sa okno za 15 minút automaticky zatvorí.

Žena v podkrovnej miestnosti pozerá do mobilu.

Zdroj: Velux

Dostupná cena pohodlia a energetickej účinnosti

Doteraz VELUX ponúkal diaľkové ovládanie integrované už od výroby len u prémiových modelov strešných okien. Ďalšou možnosťou bolo – a stále je – nainštalovať motor dodatočne. Aj takéto riešenie využíva mnoho ľudí, ktorí chcú doma viac vetrať a jednoduchšie udržiavať u seba doma zdravú vnútornú klímu.

Integrovaný motor je teraz k dispozícii už aj v základnej kategórii strešných okien VELUX Štandard, ktoré sú ekonomicky najvýhodnejším variantom okien s trojsklom. Strešné okná VELUX Štandard zabezpečujú vysokú izoláciu vďaka nízkoenergetickému trojsklu, ktoré zabraňuje tepelným stratám a účinne chráni pred hlukom zvonku. Ich súčiniteľ prestupu tepla celým oknom (Uw) predstavuje 1,1 W/m2K.

Komfortný spôsob ovládania je teraz oveľa dostupnejší a mohol by sa u nás postupne stať rovnako bežným ako v iných európskych krajinách, kde si dnes diaľkovo ovládané strešné okná kupuje už každý tretí zákazník spoločnosti VELUX.

Detail na pootvorené strešné okno.

Zdroj: Velux

Elektricky alebo solárne napájané okno?

Pri kúpe nového diaľkovo ovládaného okna je dôležité zvoliť vhodný spôsob jeho pohonu. Motor umiestnený v hornom ráme okna môže byť poháňaný buď elektricky zo siete, alebo z batérie napájanej fotovoltaickým panelom. Zapojenie do siete je výhodné, pokiaľ už k oknu privedený kábel je, alebo práve prebieha rekonštrukcia a priviesť elektrinu je ľahšie.  Solárny pohon je ideálny pre tých, ktorí chcú minimalizovať stavebné úpravy. Batériu napája fotovoltaický panel dobíjaný denným svetlom. Energia na ovládanie strešného okna je tak naozaj spoľahlivo zabezpečená.

Nech už si vyberiete akýkoľvek pohon, strešné okno s diaľkovým ovládaním prinesie moderné pohodlie priamo do vášho domova.

www.velux.sk

Zdroj: VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Kategória: Okná
Tagy: diaľkové ovládanie Inteligentné technológie strešné okná
Zdieľať článok
Radíme pestovateľom oleandrov: Kedy a ako ich správne hnojiť?Záhrada

Radíme pestovateľom oleandrov: Kedy a ako ich správne hnojiť?

Ako si vyrobiť adventný veniec na stôl? Toto ovocie zo záhrady mu dodá dokonalý zimný šmrncZáhrada

Ako si vyrobiť adventný veniec na stôl? Toto ovocie zo záhrady mu dodá dokonalý zimný šmrnc

Zachovať starú strechu alebo zhotoviť novú? Poznáme dôvody, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa správneUrob si sám

Zachovať starú strechu alebo zhotoviť novú? Poznáme dôvody, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa správne

Plnené sušienky s jablkovým muštom: Lacné, rýchle a netradičné vianočné pečivo od našich susedovUrob si sám

Plnené sušienky s jablkovým muštom: Lacné, rýchle a netradičné vianočné pečivo od našich susedov