Plastové strešné okno s izolačným dvojsklom R88A K WD AL

Plastové strešné okno s izolačným dvojsklom R88A K WD AL

08. 04. 2011 Zdieľať

Spoločnosť Roto stavební elementy s.r.o., tradičný výrobca plastových i drevených strešných okien a solárnych systémov, sa na českom trhu pohybuje už sedem rokov a na svete vlani oslávila 75. výročie svojej existencie. Pred dvomi rokmi predstavila spoločnosť Roto nové strešné okno Roto Designo R8, a uviedla tak na trh prvého predstaviteľa novej generácie strešných okien. V priebehu roku 2010 bolo rozšírené o cenovo dostupnejší variant s dvojsklom, vynikajúci svojimi ojedinelými parametrami. Roto predstavilo toto okno na tohtoročnom veľtrhu Coneco 2011.

— Advertorial spoločnosti Roto stavební elementy s.r.o. —

Vyznačuje sa inovovaným dizajnom predovšetkým vďaka celkom novým tvarom vonkajšieho  oplechovania v odtieni Antracit Metallic, ktorý kopíruje trend antracitových strešných krytín.

Vylepšenému vzhľadu v strešnej rovine výrazne napomáha konštrukcia rámu, novo zapustená do roviny strešnej krytiny, čo ďalej výrazne zlepšuje tepelno-izolačné vlastnosti.    

Zasklenie Roto blueLine Plus (..8A) navyše ponúka vysoký komfort užívania v podobe samočistiacej povrchovej úpravy, bezpečnostných skiel zvonku i zvnútra, nadštandardné zvukové parametre a pokovanie pre zníženie prehrievania v letných mesiacoch.  

Spojením spomínaného typu okna a zasklenia vznikol výrobok s označením R88A K WD AL, ktorého tepelno-izolačné vlastnosti sú na trhu plastových strešných okien celkom výnimočné, pretože súčiniteľ prestupu tepla celého okna je len Uw=1,2W/m2K. Kvôli finančnej náročnosti strešných okien s trojsklom nachádzajú okná s dvojsklom a ich jedinečné parametre stále viac priaznivcov.

Strešné okno Roto Designo je vybavené celoobvodovým kovaním, ktoré vďaka šesťbodovému uzatváraniu zaistí dokonalé dovretie krídla k rámu. Tiež umožňuje nastaviť štrbiny v prípade dodatočného pohybu krovu kdekoľvek po montáži a zároveň dovoľuje nastaviť silu a odpor zdvihu výklopného krídla. Roto tak garantuje, že krídlo akéhokoľvek ponúkaného rozmeru bude držať v každej pootvorenej polohe okna, resp. nebude padať alebo vychádzať, ako sa to často stáva u konkurenčných výrobcov výklopných strešných okien.

Strešné okno Roto Designo je plne pripravené pre čo najjednoduchšie, ale zároveň kvalitné spojenie s obomi vrstvami strešného plášťa. Eliminuje sa tak možnosť častých reklamácií z dôvodu chybnej montáže (nesprávne zateplený rám a napojenie parozábrany). Dvojdielny zatepľovací blok nielen že izoluje rám okna po celej jeho výške až nad krytinu, ale jeho spodný diel zasahuje do úrovne krokví, čím ponúka veľmi ľahké spojenie s minerálnou vatou. Golier parotesnej fólie je prilepený na rám a je ho možné ľahko v ploche spojiť s parozábranou celého podkrovia. Odpadá tak napojenie parozábrany v drážke pre ostenie na ráme, v ktorej je parozábrana na väčšine inštalovaných strešných okien napojená nedostatočne.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Súčiniteľ prestupu tepla celého okna                                                               Uw = 1,2 W/m2K
Súčiniteľ prestupu tepla dvojskla                                                                       Ug = 1,0 W/m2K
Vzduchová nepriezvučnosť (zvukové parametre)                                            Rw = 39 dB
Súčiniteľ prestupu tepelného slnečného žiarenia (prehrievanie v lete)     g = 48 %

Plastové strešné okná Roto sa vyrábajú už viac ako 20 rokov a ich životnosť je neporovnateľne vyššia než akékoľvek drevené strešné okno, pretože surovina pre plastový profil je neustále zdokonaľovaná.
Strešné okno Roto Designo R88A K WD AL je vyrábané z osvedčených materiálov. Na profil krídla i rámu garantuje výrobca 15 rokov záruky proti prasknutiu. Profil je odolný tiež proti UV žiareniu.

Konštrukcia okna Roto Designo R88A K WD AL je riešená tak, aby všetky diely boli vymeniteľné. Vzhľadom k jednoduchosti výmeny tesnenia, skla, kovania, oplechovania atď. sa dá povedať, že táto konštrukcia strešného okna má najvyššiu životnosť zo všetkých strešných okien a blíži sa životnosti súčasných škridľových strešných krytín.

Spoločnosť Roto vkladá maximálne úsilie do predpredajného i popredajného servisu. Uvedomuje si, že len vopred dobre informovaný zákazník si vyberie konštrukciu strešného okna podľa svojich požiadaviek vyhne sa tým výmene strešných okien už po 10 – 15 rokoch.                     

Technické a servisné oddelenie ponúka napr. semináre a osobné konzultácie pre projektantov, poradenstvo všetkým potencionálnym zákazníkom (vr. zamerania na stavbe), kontrolu montáže alebo zaškolenie montážnikov priamo na stavbe formou tzv. „vzorovej montáže“.

Viac informácií nájdete na www.roto-frank.sk

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Zdieľať článok