Profesionálne riešenie priestupov šikmou strechou

Profesionálne riešenie priestupov šikmou strechou

02. 04. 2009
Zdieľať

Súvislú plochu šikmej strechy narúšajú prestupujúce prvky, ktorých úlohou je vetrať strešný plášť, a tak zabrániť vzniku kondenzátu, odviesť vlhkosť z obytných priestorov a udržať v nich čistý vzduch, vyrovnať tlak vzduchu v kanalizačných rúrach, umožniť sledovanie televízie vďaka anténnym a satelitným stožiarom či previesť rúry solárnych kolektorov cez strešnú krytinu. Hlavnou podmienkou realizácie priestupov strechou je ich vodotesné vyhotovenie, aby nedochádzalo k obmedzeniu hlavnej funkcie strešnej konštrukcie, a to ochrany budovy a jej užívateľov pred vonkajšími vplyvmi.

— Komerčná prezentácia spoločnosti Klöber – HPi s. r. o. —
Spoločnosť Klöber – HPi, vynálezca priestupu strechou nezávislého od sklonu strechy, prináša už takmer 50 rokov riešenia a inovácie, ktoré sú výsledkom vlastného výskumu a vývoja. Základom riešenia priestupu strechou je škridla s otvorom na umiestnenie systémového prvku. Základné škridly Klöber – HPi zo špeciálneho PVC sú profilované na takmer všetky typy strešných materiálov a ich profilov. Vďaka rozmerovej presnosti a stálosti sú priestupy dlhodobo funkčné a vyhotovením vo farbách strešnej krytiny vhodne dopĺňajú scenériu striech.


Profesionálne riešenie priestupov šikmou strechou

188194

Odvetranie vlhkosti z kuchýň, kúpelní a obývacích priestorov

Venduct® odvetrávacia rúra s optimalizovanou geometriou, integrovaným rozvádzacím krúžkom vzduchu a ochranným klobúkom proti dažďu redukuje vírenie na minimum a súčasne chráni pred vniknutím náporového dažďa a snehu. Rúra je dodatočne vybavená žľabom na odvod kondenzátu, ktorý bezpečne odvádza vznikajúci kondenzát na vonkajšiu stranu nad strešnú krytinu.

Odvod kondenzátu je zvlášť dôležitý a odporúča sa pri konvenčnom odvetraní miestností ventilátorom a pri digestoroch, kde by mohol vracajúci sa kondenzát poškodiť pripojené zariadenia.

Odvetranie kanalizácie

Odvetranie odpadu predstavuje vyrovnanie tlaku medzi odpadovým systémom a okolím, aby neboli sifóny pod vplyvom podtlaku odsaté a aby sa tak predišlo zaťaženiu nežiaducim zápachom.

Odvod spalín z plynového kotla

Venduct® adaptér na rúry na odvod spalín z plynových kotlov je určený pre systém s dvojitými rúrami. Adaptér sa nasadí na termorúru a spolu sa vsadia do základnej škridly už vloženej v strešnej krytine. Adaptér utesní termorúru, vonkajšia rúra nad strechou prekryje adaptér, a tým chráni priestup strechou pred zrážkovou vodou.


Profesionálne riešenie priestupov šikmou strechou

188198

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom mieste

Prevedenie anténnych a satelitných stožiarov a pútačov

Nasadením anténnej priechodky na základnú škridlu vzniká rýchlo a jednoducho riešenie na prevedenie anténnych a satelitných stožiarov strechou. Odrezaním nadstavca na potrebný rozmer možno previesť rúry s hrúbkou od 22 do 77,5 mm.
Profesionálne riešenie priestupov šikmou strechou

188196

Priestup solárnych rúr a káblov fotovoltických článkov

Rastúce ceny energie nás nútia rozmýšľať nad využívaním alternatívnych zdrojov energie. Možnými riešeniami sú solárne zariadenia či fotovoltické články. Optimálnym riešením priestupu rúr solárnych článkov či káblov fotovoltických článkov strešnou krytinou je Venduct® solárny nadstavec. Vďaka kombinácii nadstavca s elastickou EPDM manžetou je priestup pevne uzavretý a zabraňuje vniknutiu náporového dažďa.

Doplnkové výrobky na rýchle pripojenie

Systémové prvky riešenia priestupov strechou sú doplnené praktickým príslušenstvom – pružnou spojkou odvetrania a tesniacou manžetu. Pružná spojka odvetrania vyrovnáva priestorové a osové rozdiely medzi umiestnením vedení rúr a strešným priestupom. Tesniaca manžeta z EPDM zjednodušuje, urýchľuje a spoľahlivo rieši napojenia rúr na podstrešné membrány a vzduchotesné vrstvy. Lepenie so systémovými lepiacimi páskami Klöber – HPi zvyšuje spoľahlivosť spoja.

Odborné riešenie priestupov strechou s profesionálnymi výrobkami firmy Klöber – HPi zabezpečí funkčnosť a spoľahlivosť riešeného detailu.
 


Profesionálne riešenie priestupov šikmou strechou

188585


Profesionálne riešenie priestupov šikmou strechou

188586

Pružná spojka a tesniaca manžeta Základná škridla na profilované plechové krytiny s prvkami
1 – adaptér na rúry na odvod spalín, 2 – krátka odvetrávacia rúra, 3 – anténna priechodka, 4 – dlhá odvetrávacia rúra, 5 – pružná spojka odvetrania

Kontakt:
Klöber – HPi s. r. o.
Grösslingová 53
811 09 Bratislava

Tel.: +421 (0)2 52 62 16 77
Fax: +421 (0)2 52 62 15 83
E-mail: info@kloeber-hpi.sk
www.kloeber-hpi.sk

Kategória: Stavba a rekonštrukcia Strecha, podkrovie
Tagy: šikmá strecha
Zdieľať článok

Diskusia