18. 07. 2016
Zdieľať

Dve vzájomne sa prelínajúce hmoty sú charakteristickým znakom architektúry tohto domu. Biela vyššia zrezaná hmota dennej časti s pultovou strechou vystupuje nad ostatnú hmotu domu s plochou strechou, kde sú umiestnené funkcie nočnej časti, vstupu a kuchyne.

Konštrukčné riešenie zastrešenia dennej časti umožňuje pomerne voľný prístup k riešeniu dispozície v tejto časti. Zároveň poskytuje voliteľnú možnosť presvetlenia chodby nepriamym prirodzeným svetlom, prostredníctvom svetlíkov osadených v stene zvýšenej časti pultovej strechy, v kombinácii s transparentným podhľadom chodby. Dispozične je dom v princípe rozdelený na dva trakty, oddelené vstupnou časťou a chodbou, reprezentujúce nočnú a dennú časť. V dennej časti sa nachádza kuchyňa, jedálenský kút a obývacia izba s krbom s výstupom na terasu. Priestory dennej časti si napriek vzájomnej prepojenosti udržiavajú určitú priestorovú nezávislosť. Nočná časť pozostáva z troch izieb, z ktorých dve sú orientované na záhradu a majú vlastnú spoločnú terasu, a kúpeľne s WC. Nočná časť je odfiltrovaná od dennej chodbou. Za zmienku stoja pomerne veľkorysé úložné priestory v dvoch izbách. Dom má hlavnú terasu čiastočne chránenú vysunutou hmotou izieb, preto je nutné dom vhodne osadiť vzhľadom na svetové strany. Dom poskytuje príjemné, vzdušné a moderné bývanie pre 4-člennú rodinu.


Rodinný dom Bungalov 1026

1809055
idealne byvanie, s.r.o.

Orientačná cena od:
149 900 €

Cena projektu od:
1 050 €

Počet osôb
4-5

Zastavaná plocha
141,5 m2

Obytné miestnosti
4

Počet podlaží
jednopodlažný

Úžitková plocha
118 m2

Obytná plocha
95,8 m2

Garáž
Nie

Projekt obsahuje: architektonicko-stavebné riešenie, vnútorné inštalácie, statika

Orientačná cena zahŕňa: výstavba domu na kľúč

ideálne bývanie, s.r.o.

Autor projektu:
Ing.arch.Martin Majcher

Popis činnosti:
Riešime projekty a kompletnú výstavbu bývania s dôrazom na individuálne potreby klientov. Prostredníctvom našej práce približujeme nové trendy v projektovaní, architektúre a stavebníctve budúcim investorom. Klient u nás nájde nielen víziu v spracovanej štúdii podľa individuálnych požiadaviek, ale aj kvalifikovaného partnera pri konzultáciách výberu konštrukčných a technologických materiálov, servis pre výhodné prefinancovanie stavby, až po spoľahlivého partnera pri zrealizovaní kompletnej výstavby. Našimi základnými oblasťami pôsobenia sú: 1. pozemky – konzultácie a rady pri pozemkoch záujemcom o výstavbu 2. riešenie výhodného financovania výstavby 3. príprava projektovej dokumentácie s dôrazom na modernú architektúru ale aj úsporu energií 4. realizácia výstavby kompletného diela.

www.idealnebyvanie.sk

Kategória: Projekty rodinných domov
Tagy: bungalov bývanie domu projekt rodinný dom
Zdieľať článok

Diskusia