Dekoratívne fasádne omietky

01. 08. 2017 Zdieľať

Pri hľadaní správnych odtieňov a štruktúry omietky pre dom sa porozhliadnite po okolí a inšpirujte sa. Každé okolie má vplyv na fasádu a každá fasáda vplýva na okolie. Aký odkaz chcete zanechať svojmu okoliu? Vyberte si odtiene, ktoré budú pôsobiť na vašej fasáde prirodzene a budú v harmónii s okolím. Odlíšte sa doplnkovými farbami alebo dekoratívnymi omietkami.

Moderné a kontrastné fasády

Univerzálnosť, čistota a nadčasovosť fasády v bielej farbe sa neopozerá snáď nikdy. A práve vytváranie kontrastov hladkej bielej fasády s hrubou štruktúrou je veľmi efektné a zaujímavé. Môžete použiť spracovateľsky úplne jednoduchú techniku Valčekovanie. Hravo ju zvládne každý. Vyberte si z rôznych zrnitostí fasádnej omietky, od najhrubšej Baumit CreativTop Max, Trend, Vario až po jemnejšiu Fine. Čím hrubšia zrnitosť, tým štruktúrovanejší vzhľad. Fasádnu omietku nanesiete na podklad antikorovým hladidlom v hrúbke o niečo väčšej ako hrúbka zrna. Ešte po čerstvej omietke prejdite štruktúrovaným valčekom. A ak skombinujete hladšie biele plochy s hrubou farebnou štruktúrou, vytvoríte na fasáde zaujímavý kontrast. 


Dekoratívne fasádne omietky

Dekoratívne fasádne omietky
Baumit, spol. s r.o.

Tradičný a rustikálny dizajn

Zaujímavé štruktúry omietky osviežia vzhľad každej chalupy, víkendového domu alebo rustikálnej architektúry. Vyberte si reliéfnu techniku alebo techniku modelovania štetcom. Použite dekoratívnu omietku Baumit CreativTop Trend alebo Fine. Pri technike modelovanie štetcom čerstvú omietku modelujte špachtľou alebo murárskou lyžicou podľa želania. Jemne zavädnutý povrch upravte mokrým štetcom tak, aby ste vytvorený povrch zjemnili. Pri reliéfnej technike do čerstvej nanesenej omietky naneste na povrch „koláče“ fasádnej omietky cca rovnakej veľkosti a rozotrite ich jemne navlhčeným špongiovým hladidlom. Tento krok môžete opakovať až pokiaľ nedosiahnete želaný efekt. Rustikálny a elegantný vzhľad dosiahnete aj bielym odtieňom Baumit Life 0019, prípadne tlmenou bielou 0018, 0017 a hrubou štruktúrou, použite napr. Hladenú techniku alebo Valčekovanie.


Dekoratívne fasádne omietky

Dekoratívne fasádne omietky
Baumit, spol. s r.o.

Ako mať na fasáde tehličky bez tehličiek?

Ďalšia veľmi obľúbená technika, Imitácia tehlového obkladu. Potrebujete viac párov šikovných rúk alebo partiu šikovných spracovateľov, fasádnu omietku CreativTop Fine v dvoch odtieňoch, papierovú šablónu a antikorové hladidlo. Najprv nanesiete omietku vo farbe škáry. Po zaschnutí nalepte na podklad papierovú šablónu a naneste druhú vrstvu omietky vo farbe tehličiek. Po nanesení povrch ešte jemne modelujte hladidlom. Ešte z čerstvej omietky stiahnite šablónu.


Dekoratívne fasádne omietky

Dekoratívne fasádne omietky
Baumit, spol. s r.o.

Vzhľad dreva na fasáde

Pre túto techniku potrebujete šikovných fasádnikov, dekoratívnu omietku Baumit CreativTop Fine a Silk, silikónovú šablónu a vhodné náradie. Najprv na podklad naneste omietku CreativTop Fine. Na druhý deň CreativTop Silk. Do čerstvej omietky rovnomerne pritlačte silikónovú šablónu s dekórom dreva a prechádzajte gumeným valčekom, aby ste vytvorili otlačok. Povrch a ostré hrany obrúste brúsnym papierom. Medzi jednotlivými doskami vytvorte zarezaním vodorovné a zvislé drážky. Výsledný efekt dolaďte lazúrovacím náterom Baumit Lasur. Teraz v 8 nových odtieňoch špeciálne pre vzhľad dreva.

S dekoratívnou omietkou Baumit CreativTop sa otvárajú nekonečné možnosti pre kreatívne stvárnenie fasád. V kombinácii s dekoratívnymi nátermi Baumit Lasur, Metallic a Glitter teraz aj netušené možnosti  efektov. Jednoduché spracovanie, dobrá cena a efektný výsledok sú pritom zaručené.


Dekoratívne fasádne omietky

Dekoratívne fasádne omietky
Baumit, spol. s r.o.

Text a foto: Baumit 

www.baumit.sk 
www.baumitlife.com  

ZDROJ PR článok spoločnosti Baumit, spol. s r.o.

Kategória: Steny a fasády
Tagy: baumit dekoratívna omietka fasádne omietky fasády omietky
Zdieľať článok