Zdroj: Cemix

Omietka Cemix MAGIC DECOR STONE vytvorí vierohodný vzhľad kameňa

29. 06. 2021 Zdieľať

Kreatívnu slobodu v podobe farieb, štruktúr, vzhľadu betónu či tehlového muriva a po novom aj rôznych prírodných materiálov ponúkajú omietky Cemix MAGIC DECOR. Tohtoročnou novinkou je dizajnová omietka, ktorá vytvára vierohodný vzhľad kamenného obkladu Cemix MAGIC DECOR STONE.

Pastovitá omietka Cemix MAGIC DECOR STONE na vonkajšie aj vnútorné použitie je finálnou povrchovou úpravou pre vysoko mechanicky a vlhkostne namáhané plochy, či už ide o soklové časti budov alebo aj celé fasády. Uplatní sa na stenách chodieb, schodiskách atď. Možno z nej vytvoriť portály okolo okien alebo dverí aj dizajnové prvky v interiéri, záleží len na nápaditosti architektov a dizajnérov.

Nová omietka Cemix MAGIC DECOR STONE je dostupná v štyroch vyhľadávaných odtieňoch tradičných hornín, žuly a pieskovca – GRANIT WHITE, GRANIT GREY, SAND SAHARA a SAND STONE. Tie možno navyše ešte individuálne rozšíriť o trblietavé varianty pomocou prímesí DECOR SĽUDA alebo DECOR GLITER. „Omietka Cemix MAGIC DECOR STONE, ktorá vytvára vzhľad kamenného obkladu, je návratom k prírode a prirodzenosti. Na rozdiel od klasických mozaikových omietok, ktoré sa vyrábajú v monofrakčnej zrnitosti 1,2 až 3 mm, neobsahuje nová omietka Cemix MAGIC DECOR STONE rovnakú, ale rôznu veľkosť zŕn drveného kameniva od 0,2 do 1,2 mm, čím sa docieli reálnejší a vierohodnejší vzhľad skutočného kameňa. Tento NATURE EFFECT možno ešte znásobiť použitím prísady DECOR SĽUDA alebo DECOR GLITER, či už primiešaním pred aplikáciou alebo nastriekaním bezprostredne po aplikácii omietky. Tým sa v omietke vytvoria trblietavé plôšky, podobne ako má povrch klasického kameňa,“ vysvetľuje Karel Dutka, produktový manažér spoločnosti www.cemix.sk .

Omietka Cemix vedierko

Zdroj: Cemix

Kamenný obklad vytvorený omietkou vyzerá prirodzene, jeho realizácia je jednoduchšia, rýchlejšia aj lacnejšia, navyše oproti klasickým obkladovým páskam vytvára kompaktný povrch bez škár. Omietka sa aplikuje strojovo, ale je aj ručne spracovateľná, takže je vhodná nielen pre profesionálne stavebné firmy, ale aj na svojpomocnú stavbu. Omietka Cemix MAGIC DECOR STONE je vysokoodolná a súdržná, zvlášť odolná proti nárazom a poveternostným vplyvom. Je zároveň pružná a priepustná pre vodnú paru.

Imitácia kameňa omietka

Dekor Granit grey. Zdroj: Cemix

Omietku možno nanášať strojovo i ručne

Omietku možno aplikovať na všetky dostatočne rovné a stabilné minerálne podklady – napr. na jednovrstvové omietky, betón alebo na základné vrstvy zatepľovacích systémov. Podklad musí byť vyzretý, rovný, suchý, pevný, bez prachu a nesúdržných častíc a bez látok so separačným účinkom (oddebňovací olej). Pred aplikáciou je nutné naniesť na povrch náter Cemix Kontakt v odtieni zodpovedajúcom odtieňu omietky. Podklady vyžadujúce spevnenie (napr. pôvodné zvetrané omietky) sa najskôr ošetria prípravkom Cemix Penetrácia hĺbková a následne náterom Cemix Kontakt.

Štruktúrované podklady (napr. pôvodný brizolit) je nutné pred aplikáciou pastovitej omietky vyrovnať vhodnou stierkovou hmotou (napr. Cemix 155 Vyrovnávacia stierka MULTI). Všetky nadväzujúce stavebné konštrukcie je potrebné chrániť pred postriekaním počas aplikácie. Omietka sa nanáša vzduchovou omietkovou pištoľou so zásobníkom alebo antikorovým hladidlom v hrúbke cca 1,5 násobku veľkosti zrna a jedným smerom sa rovnomerne uhladí. Strojovou aplikáciu docielime vzhľad pemrlovaného kameňa, omietka sa po nastriekaní už neuhladzuje. (Pemrlovanie či tzv. štokovanie je mechanická povrchová úprava viditeľných plôch kameňa, ktoré sa upravujú údermi pemrlicou, teda kladivom vybaveným štvorcovou plochou s kovovými ihlany). Pemrlovanie sa používalo skôr ako efektná povrchová úprava kameňa.

Zdroj: Cemix

Kategória: Steny a fasády
Tagy: Cemix dekoratívna omietka interiérový dizajn kamenný obklad obklady omietky steny
Zdieľať článok
Chystáte sa maľovať? Pozrite sa, ako správne oškrabať omietkyUrob si sám

Chystáte sa maľovať? Pozrite sa, ako správne oškrabať omietky

Podarí sa využiť silný potenciál Gemera? Vytvorenie diela v Rožňave chcelo nadšenie, a to veľkéASB.sk

Podarí sa využiť silný potenciál Gemera? Vytvorenie diela v Rožňave chcelo nadšenie, a to veľké

V bytoch prevláda vykurovanie plynom, obnoviteľné zdroje najviac využíva Trnavský krajASB.sk

V bytoch prevláda vykurovanie plynom, obnoviteľné zdroje najviac využíva Trnavský kraj

Historickú burzu v Kodani zachvátil požiar. Zrútila sa aj jej ikonická vežaASB.sk

Historickú burzu v Kodani zachvátil požiar. Zrútila sa aj jej ikonická veža