KM Beta – spoľahlivé riešenie s dlhou životnosťou

29. 05. 2014 Zdieľať

Univerzálnou voľbou pre širokú škálu typov objektov, tvarov striech, okolitých klimatických podmienok aj pre špecifické estetické požiadavky je krytina KM BETA od spoločnosti KM Beta a.s., najväčšieho českého výrobcu betónovej krytiny, vápenno-pieskových a pálených murovacích prvkov.

Jedným zo základných kritérií – najmä pri obnove krytiny na staršom krove – je jej váha. Väčšie zaťaženie by mohlo spôsobiť statické problémy krovu, alebo aj celej stavby. Ak bola na pôvodnom krove pôvodná pálená škridla, určite nebude problém ani s krytinou KM BETA. Pevnosť a ďalšie vlastnosti zmesi, z ktorej sa tašky KM BETA vyrábajú, totiž umožňujú vyrábať strešné tašky väčších rozmerov a s menšou hmotnosťou. Pri desiatich taškách na 1 m2 ide o zaťaženie krovu len 42,5 kg na 1 m2, čo je skutočne váha porovnateľná ako s inými betónovými krytinami, tak s krytinou pálenou.


KM Beta - spoľahlivé riešenie s dlhou životnosťou

1356133
KM Beta, a.s.

Spoľahlivá aj pri nízkom sklone a nepriaznivých klimatických podmienkach

Pri voľbe strešnej krytiny je potrebné zvážiť konkrétne špecifiká strechy, napríklad jej sklon. Niektoré krytiny sa totiž pre príliš malý skon nehodia a hrozí zatekanie. Krytina KM BETA je vhodná pre sklon strechy už od 12 až do 90 °. Aj pri nízkom sklone spoľahlivo ochráni Váš domov pred nepriazňou počasia.

To platí aj pre rôzne klimatické pomery, napríklad prudké vanutie, nadmerné množstvo zrážok alebo oblasť s náročnejšími snehovými podmienkami, ktoré sú ďalším faktorom pri výbere strešnej krytiny. Aj keď sa mnohé krytiny do horských podmienok nehodia, strecha KM BETA je aj tu ako doma. Bez problémov totiž odolá aj vysokému zaťaženiu snehom alebo vetrom. Jej vysoká mrazuvzdornosť a nízka nasiakavosť predlžujú životnosť krytiny KM BETA.

Storočná výdrž aj pre doplnky

Ľahšiu údržbu vyžadujú a celkovo odolnejšie riešenie predstavujú celobetónové doplnkové tašky KM BETA, ktoré postupne vytláčajú obvyklé plastové. Ich životnosť je totiž niekoľkonásobne dlhšia a zodpovedá životnosti základnej krytiny ( až 100 rokov ). Navyše na ne platí tridsaťročná záruka, rovnako ako na základné tašky, ktoré sú farebne úplne jednotné.


KM Beta - spoľahlivé riešenie s dlhou životnosťou

1356121
KM Beta, a.s.

Bohatý sortiment okrasných prvkov

Okrasné strešné prvky sú obľúbené najmä v individuálnej vidieckej výstavbe. Zvýraznia a skrášlia strechu s krytinou KM Beta. Podľa vkusu si možno vybrať buď hrebeňové okrasné prvky, alebo ozdobné koncové hrebenáče( motívy vietor a lev ), prípadne aj tvarované hrebeňové upchávky( motívy strapec a slnko ).

Hrebeňové prvky sú v ponuke celkom v piatich atraktívnych farebných prevedeniach – tehlová, višňová, hnedá, čierna, sivá. Ozdobné hrebeňové upchávky a koncové hrebenáče ponúka spoločnosť KM Beta v tehlovej, višňovej, hnedej a čiernej, prípadne v šedej farbe, na želanie aj v ďalších, menej obvyklých odtieňoch. Všetky tieto prvky ladia s krytinou KM BETA vyrábanou v celkom siedmich atraktívnych farbách( tehlová, višňová, hnedá, čierna u krytiny KMB HODONKA, u krytiny KMB BETA navyše sivá, zelená a prípadne aj modrá ).


KM Beta - spoľahlivé riešenie s dlhou životnosťou

1356129
KM Beta, a.s.

Moderná vila aj chalupa v horách , rekonštrukcie aj novostavba

Vlastnosti strešnej krytiny KM BETA aj konkrétne tvary typov KMB BETA i KMB HODONKA predurčujú tento materiál pre širokú škálu realizácií od modernej architektúry cez klasické rodinné domčeky, bytové domy a verejné stavby až ku štýlovým zrubom, chatám, chalupám a prípadne aj historickým objektom. Krytina KM BETA je vhodná ako pre novostavby, tak aj pre rekonštrukcie striech. Ak je nosná konštrukcia bez chýb, môžu byť tašky KM BETA bez problémov pokladané i na existujúce latovanie. Kladenie strešnej krytiny KM BETA patrí, v porovnaní s inými typmi krytín, k tým najjednoduchším. Pri rešpektovaní základných pravidiel z technickej príručky ( viď. www.kmbeta.sk ) si môžete krytinu kvalitne položiť v podstate aj vy.

Viac o materiáloch KM BETA na www.kmbeta.sk 

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: krytina strecha
Zdieľať článok