29. 03. 2016
Zdieľať

Jednoznačne áno. Je tradíciou na Slovensku lebo ponúka presne to, čo rodinný dom potrebuje. Tepelnú pohodu a nezávislosť. S kvalitným komínovým telesom prichádza aj bezpečnosť. Preto treba výberu komínového telesa venovať zodpovedajúcu pozornosť.

Vyberajte komín podľa schopností, nie podľa ceny. Najlacnejší, cenovo atraktívny, s najlepším pomerom cena/výkon, sú síce pekne znejúce heslá, ale v prípade komínov môžu byť zavádzajúce.

V dnešnej dobe už platia prísnejšie pravidlá ako pre výber materiálov, tak tepelných spotrebičov (už len kondenzačný kotol). Samozrejme komín tiež nemá byť len lacný. V prvom rade, pokiaľ uvažujeme nad pasívnym domom, alebo ešte stále nad nízkoenergetickým domom, tak v žiadnom prípade by nemal byť použitý komín s vetracou mriežkou v jeho päte. Práve tou mriežkou prúdi zohriaty interiérový vzduch do vonkajšieho prostredia, čo je vlastne čistá strata. Hľadajte preto komín bez zadného odvetrania.

Ak budete mať kondenzačný kotol a budú vás presviedčať, že komín nepotrebujete, nie je to pravda. Komín totiž dokáže odvádzať spaliny tak, že kondenzát vám nepoškodí strechu. Správne vybraný komín tiež vie privádzať vzduch do kotla, preto nebudete potrebovať komín vyvložkovať.


Komín áno alebo nie?

Komín áno alebo nie?
Schiedel

www.schiedel.sk 

Kategória: Aktuality Strecha, podkrovie
Tagy: komín schiedel strecha
Zdieľať článok

Diskusia