Schiedel – komíny do každého domu!

28. 10. 2013 Zdieľať

Rozhodli ste sa postaviť drevostavbu alebo nízkoenergetický dom? Chcete kúriť výhradne pevným palivom, alebo máte radšej možnosť voľby vo všetkých typov palív a spotrebičov? Schiedel sa vám prispôsobí! Má totiž komín pre každý dom! Stačí si len správne vybrať...

Komínová technika je dnes hotová veda. Na výber máte antikorové alebo keramické systémy, ktoré sa odlišujú nielen cenou, ale aj konštrukciou a funkčnosťou. Výber komínu nenechajte preto na náhodu! Odborníci zo spoločnosti Schiedel vám ochotne poradia. 

Schiedel ICS alebo Permeter? 

Či už si vyberiete Schiedel ICS alebo Schiedel Permeter, budete si istí, že sú určené na spokojné a bezpečné komínové vykurovanie. Odlišujú sa svojou konštrukciou, druhom použitého paliva, ako aj spotrebiča, ktorého možno ku komínu pripojiť. Schiedel ICS je dvojplášťový antikorový systém s priebežnou tepelnou izoláciou poskladaný z jednotlivých komponentov. Schiedel Permeter je na antikorové dvojplášťové(trojvrstvové) komínové teleso s priebežnou tepelnou izoláciou po celej výške komína. 

Schiedel ICS je určený na odvod spalín od spotrebičov na tuhé, kvapalné a plynné palivá. Pre kvapalné a plynné palivá je použiteľný ako v podtlakovej, tak aj v pretlakovej prevádzke. Ak by ste chceli použiť na vykurovanie tuhé palivá, je použiteľný v podtlakovej prevádzke, pri prevádzke s otvorenou spaľovacou komorou. Na druhej strane Schiedel Permeter bol skonštruovaný na použitie pre pevné palivá a pre podtlakové spotrebiče. Je tak vhodný na pece, krby a kotly. 


Schiedel – komíny do každého domu!

1263433
Schiedel

Kvalita je zaručená!

Vonkajšie opláštenie komínového systému Schiedel ICS je tvorené z estetickej vysokoleštenej nerezovej ocele 1.4301 a slúži aj ako nosná statická časť systému. Na druhej strane antikorový komínový systém Schiedel Permeter bol navrhnutý s nadčasovým dizajnom. Dosiahnuté to bolo  vďaka plášťu z galvanicky upravenej ocele. Aby sa Permeter maximálne prispôsobil vášmu domovu, na výber máte z troch farieb. Bielej, šedej a nikdy nestarnúcej čiernej farby. Schiedel Permeter stáva komín elegantným doplnkom interiéru alebo exteriéru vášho domu. Ideálny pre architektonické doplnenie interiéru s možnosťou stavby priamo nad spotrebič. Je ideálnou voľbou ak hľadáte dodatočný komín. 


Schiedel – komíny do každého domu!

1263427
Schiedel

Požadovanú tepelnú ochranu komína Schiedel ICS zabezpečuje špeciálna tepelná izolácia s hrúbkou 25 mm. Izolácia je vyrobená bez použitia lepidiel a odoláva vysokým teplotám. V komínovom systéme Permeter je použitá jedinečná izolácia s vynikajúcou tepelnou odolnosťou – Superwoll s hrúbkou 25 alebo 50 mm.>

Spoločné výhody 

Okrem tradičnej a rokmi overenej kvalite produktov značky Schiedel komínové systémy ICS a Permeter spájajú aj ďalšie prednosti. Obidva komínové systémy sú totiž zložené z presných dielov a spojov, ktoré do seba dokonale zapadajú. Po celej dĺžke komponentov je plazmový zvar. Výsledkom je vynikajúca tesnosť a odolnosť komína. Okrem presných dielov komínov Schiedel ICS ako aj  Permeter sú sústavy „vyzbrojené“ bohatým príslušenstvom. Ich spoločnosťou vlastnosťou je aj rýchla a ľahká montáž.  Či už sa rozhodnete pre Schiedel Permeter alebo ICS nie je potrebné na začiatku inštalácie komína robiť základ. Vďaka nízkej hmotnosti a nízkym priestorovým nárokom môžete obidva antikorové komínové systémy nainštalovať na podlahu alebo na stenu. Mnoho ľudí ocení aj možnosť okamžite po inštalácii uviesť obidva systémy do prevádzky. 


Schiedel Permeter – komín, za ktorý sa hanbiť nebudete!

Schiedel Permeter – komín, za ktorý sa hanbiť nebudete!
Schiedel

Viac informácií o komínových systémoch Schiedel ICS a Permeter nájdete na stránke www.schiedel.sk.

Kategória: Strecha, podkrovie
Zdieľať článok