Strecha ako kompletný systém

25. 09. 2014 Zdieľať

Navonok sa môže strecha javiť ako pomerne jednoduchý systém škridiel, ktoré tvoria jednotnú prikrývku našich príbytkov. V skutočnosti je však strecha len taká kvalitná ako jej jednotlivé komponenty.

Radí: Branislav Audy, produktový manažér Bramac
www.bramac.sk

Navonok sa môže strecha javiť ako pomerne jednoduchý systém škridiel, ktoré tvoria jednotnú prikrývku našich príbytkov. V skutočnosti je však strecha len taká kvalitná ako jej jednotlivé komponenty.

Každý zákazník chce mať strechu, ktorá bude bezproblémovo spĺňať svoju funkciu. Skôr ako si necháte položiť vlastnú strechu, informujte sa o možnosti inštalácie originálnych strešných doplnkov, ktoré vašej streche dodajú potrebnú robustnosť a dlhotrvajúcu funkčnosť za každých podmienok. Ich výhodou je kvalitná vstupná surovina, ktorá nie je nahrádzaná recyklátom.


Strecha ako kompletný systém

1420143
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Výhody kompletného strešného systému

Firma Bramac ponúka v prípade stavby strechy riešenie z „jednej ruky“. Ku každému modelu ponúkanej škridly je dostupný zosúladený sortiment špeciálneho plastového príslušenstva, ktoré je vyrobené presne na mieru zvolenej krytine. Kompletný strešný systém tak zabezpečuje maximálnu funkčnosť strešného plášťa a vyriešenie každého detailu na streche. V prípade montáže originálneho strešného príslušenstva značky Bramac môžete okrem štandardnej 30-ročnej záruky získať aj 15-ročnú systémovú záruku na funkčnosť celého strešného systému.


Strecha ako kompletný systém

1420139
BRAMAC – strešné systémy, spol. s r.o.

Z čoho sa skladá strešný systém?

Ak sa rozhodnete pre strechu od Bramacu, pod krytinou nesmie chýbať strešná fólia, ktorá je veľmi dôležitým prvkom každej strechy. Zabezpečuje celkové odvetrávanie, čiže prestup pary a odvádzanie kondenzátu zo strešnej konštrukcie. Súčasťou odvetrania strechy sú aj vetracie pásy a ochranné mriežky, ktoré chránia strechu pred vniknutím drobného vtáctva a hmyzu.

Prvky na hrebeň a nárožie výrazne zjednodušujú montáž strechy, ktorá môže byť vykonaná „na sucho“, t. j. bez použitia malty a aj pri nízkych teplotách. Taktiež pomáhajú pri odvetrávaní strechy. Wakaflex je univerzálne použiteľný prvok, ktorý sa využíva pri všetkých ukončeniach strešnej krytiny a vyčnievajúcich stavebných prvkoch, ako sú vikiere, požiarne steny a iné konštrukcie na strechách. Použitím tohto materiálu sa predcházda podfukovaniu snehu, resp. vody, ktoré hrozí v prípade klasického oplechovania. 

Prvky na úžľabie sú vytvorené z kvalitného hliníka, ktorý je obojstranne použiteľný. Prostredníctvom príchitiek umiestnených na latách alebo debnení vzniká kvalitné prepojenie dvoch susediacich strešných rovín.    
    
Bezpečne odviesť dažďovú vodu zo strechy je veľmi dôležité. Hľadajte preto systém, ktorý má vysokú stabilitu pri poveternostných vplyvoch i pôsobení UV žiarenia a je farebne zladený so strechou. Odkvapový systém od Bramacu je na rozdiel od konkurencie vyrobený z trvácnych materiálov a umožňuje jednoduchú montáž bez potreby nitovania a lepenia.

Na inštaláciu bleskozvodov slúži bleskozvodová škridla s hrebenáčom. Tieto prvky sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Na bleskozvodové škridly sa takisto vzťahuje 30-ročná písomná záruka mrazuvzdornosti a odolnosti proti extrémnym podmienkam.

Priestupy Durovent vďaka svojim vlastnostiam zvládajú odvetrávanie kúpelne, kanalizácie alebo vývodu plynového kotla. Taktiež ich možno využiť na montáž antén. Oproti starším systémom umožňujú jednoduchšiu montáž a sú zaistené proti prieniku dažďovej vody. Kolmý priestup prípojnej rúry dovoľuje tento prvok osadiť pri ľubovoľnom sklone strechy. 
 
Pri samotnom ukladaní strechy môžete využiť služby Bramac Majstrov , ktorí svoju prácu odvedú v súlade so splnením požiadaviek na získanie záruk od Bramacu.

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: strecha
Zdieľať článok