Vykurujte pohodlne. Vykurujte so Schiedel Absolut!

30. 12. 2013 Zdieľať

Chladné zimné večery sú predo dvermi. Nečakajte na najbližší problém s komínom. Vyzbrojte sa kvalitným komínovým systémom Schiedel Absolut už teraz a o pohodlie počas zimy máte vystarané!

Komín počas zimy patrí medzi najnamáhanejšie prvky v dome. Je neustále vystavovaný veľkým teplotným zmenám a pôsobeniu kondenzátu.  Svoju funkciu však musí plniť bez najmenšieho zaváhania. Ak chcete mať komín, na ktorý sa môžete spoľahnúť, Schiedel Absolut je tým pravým do vášho domu!


Vykurujte pohodlne. Vykurujte so Schiedel Absolut!

Vykurujte pohodlne. Vykurujte so Schiedel Absolut!
Schiedel

Úspech spočíva v jednoduchosti!

Keramický komín Schiedel Absolut sa skladá z troch základných elementov. Základom je kvalitná šamotová rúra schopná odolať vysokým teplotám a teplotným zmenám, tepelná izolácia z kvalitného materiálu a presne vytvarovaná tvárnica. Na komínovú rúru sa používa šamot, ktorý disponuje vhodnými tepelnými vlastnosťami s mimoriadne dlhou životnosťou. Vďaka týmto výhodám je univerzálny komínový systém Schiedel Absolut vhodný do väčšiny novostavieb, ako aj nízkoenergetických domov.  Každý jeden komín so šamotovou vložkou by mal disponovať aj tepelnou izoláciou, ktorá túto vložku obaľuje. Schiedel Absolut vďaka unikátnemu konštrukčnému riešeniu  spája tepelnú izoláciu a komínovú tvárnicu do jedného kompaktného celku s neporovnateľne lepšími vlastnosťami. 

Schiedel Absolut –  všade samé výhody!

Inovatívne komínové riešenie Schiedel Absolut, ktoré spĺňa aj tie najnáročnejšie kritériá, vás prekvapí mnohými prednosťami. Moderné a inteligentné riešenie komínového systému Schiedel Absolut je jediné na trhu, ktoré dokáže zaistiť prevádzku spotrebičov na tuhé palivá nezávisle od vzduchu v miestnosti. Je vhodné pre všetky druhy spotrebičov a palív. Pri kúpe komína je rozhodujúca nielen cena, ale aj rýchlosť a pohodlnosť montáže. Aj v tomto ohľade má Schiedel Absolut výhody pred komínovými zostáv od najrôznejších výrobcov.  Schiedel Absolut sa vám totiž plne prispôsobí.


Vykurujte pohodlne. Vykurujte so Schiedel Absolut!

Vykurujte pohodlne. Vykurujte so Schiedel Absolut!
Schiedel

Rýchla montáž vás prekvapí!


Vykurujte pohodlne. Vykurujte so Schiedel Absolut!

Vykurujte pohodlne. Vykurujte so Schiedel Absolut!
Schiedel

 

Viac ako polovicu času pri montáži ušetríte nielen vďaka tomu, že si vyberiete predĺženú šamotovú rúru, ktorá dosahuje dĺžku 1,33 m, ale aj jednoduchým osadením celého komína. Skladá sa totiž z malého počtu komponentov. Systém pozostáva iba z presnej komínovej tvárnice s integrovanou tepelnou izoláciou a šamotovej rúry. Predĺžená šamotová rúra vystačí na štyri tvárnice. Prefabrikovaná päta poskytuje hotový komínový základ bez nutnosti náročných montážnych úkonov.  Súčasne s jednoduchou montážou Schiedel Absolut ponúka aj ďalší benefit.   Vzájomné zasunutie šamotových rúr by malo byť v kvalitnom komíne výrazne vyššie vďaka tzv. hrdlovému spoju. Ak si kúpite rúru, ktorá je vzájomne spojená na pero a drážku, nemôžete rúru skrátiť tak, ako potrebujete. Vďaka hrdlovému spoju môžete šamotovú rúru  skrátiť, ako potrebujete, a prispôsobiť ju svojim potrebám. 

Keď si spočítate výhody systému Schiedel Absolut zistíte, že investovať do lacných a neraz málo kvalitných* komínových zostáv od rôznych výrobcov sa jednoducho neoplatí. Pocit istoty a bezpečnosti, že sa na svoj komín môžete plne spoľahnúť, je predsa na nezaplatenie. 

Viac informácií o univerzálnej komínovej sústave Schiedel Absolut získate na stránke www.schiedel.sk

*skontrolujte si akú minimálnu vzdialenosť má deklarovanú vami vyberaný komín od drevených konštrukcii (krovu)

http://www.schiedel.sk/produkty-kominy/schiedel-keramicke-kominove-systemy/schiedel-absolut

http://www.schiedel.sk/produkty-kominy/schiedel-keramicke-kominove-systemy/schiedel-absolut/duronic-cesta-k-energeticky-uspornemu-kominu

 

Kategória: Strecha, podkrovie
Tagy: absolut komín Schiedel system
Zdieľať článok