Teplo stojí viac než kvalitné okná

Teplo stojí viac než kvalitné okná

03. 05. 2010
Zdieľať

Staviate alebo opravujete svoj dom alebo byt? Máte predstavu domova, v ktorom nechýbajú veľké zasklené plochy, ktorými do obývacieho priestoru prúdi dostatok prirodzeného svetla? A čo nádherný výhľad do záhrady, veľké okná a dvere, zimná záhrada? Znie to pekne, ale nákup okien či výmena starých okien za nové sa nezaobídu bez rozhodovania a porovnávania, čo býva naozajstným orieškom. Je dôležité mať na pamäti, že peniaze nie sú jediným faktorom – z dlhodobého hľadiska sú dôležitejšie najmä vlastnosti zasklenia! Veď správnym výberom skla môžete výrazne znížiť náklady na kúrenie a zvýšiť komfort vo svojom byte.

— Komerčná prezentácia spoločnosti AGC Flat Glass Czech, a.s., člen AGC Group —

Dômyselné riešenie: izolačné trojsklá

Okno je vznešeným prvkom domu, ktorý spája interiér s okolitou prírodou, vymedzuje aj otvára daný priestor, rozširuje ho a ohraničuje podľa množstva denného svetla, predovšetkým však vpúšťa do našich domovov svetlo a priaznivo ovplyvňuje našu náladu. Na druhej strane je namieste pripomenúť, že každá stavba spotrebúva na svoju prevádzku určité, a často nemalé, množstvo energie na kúrenie a sú to práve okná, ktoré majú výrazný vplyv na konečný stav energetickej bilancie domu. Spoločnosť AGC Glass Europe buduje na svojej odbornej kvalifikácii v oblasti vysokoúčinných skiel a vyvinula sklo s povlakom Planibel TRI©, ktoré ušetrí až 10 % z ročnej spotreby energie, oproti štandardnému izolačnému dvojsklu s povlakom Planibel TopN+ ©. Ide o nákladovo efektívne riešenie, do ktorého sa určite oplatí investovať.


Teplo stojí viac než kvalitné okná

258406
Agc Glass

Thermobel TRI©

Izolačné trojsklá Thermobel TRI©, ktoré vyrába spoločnosť AGC Glass Europe, majú výrazne lepšie tepelnoizolačné vlastnosti než izolačné dvojsklá Thermobel©. Izolačné trojsklo Thermobel TRI©sa skladá z dvoch skiel s nízkoemisívnym povlakom Planibel TRI© na pozícii #2 a #5. Prostredná tabuľa skla musí byť vždy buď extra číre sklo Planibel Clearvision©, alebo tepelne tvrdené sklo Planibel Clear©. Všetky tri tabule skla sú po obvode spojené teplým dištančným rámikom (warm-edge) tak, že medzi sklami trvale vzniká hermeticky uzavretá dutina vyplnená plynom argón.


Teplo stojí viac než kvalitné okná

258445
Agc Glass

Optimálny komfort na bývanie

Izolačné trojsklo Thermobel TRI© vytvára v dome optimálnu klímu a pomáha znižovať spotrebu energie. Špeciálne navrhnutý nízkoemisívny povlak minimalizuje tepelnú stratu vďaka veľmi nízkej hodnote U1 . Čo je najdôležitejšie – vysoká hodnota solárneho faktora2  umožňuje využitie tepelných ziskov zo slnka ako prírodného zdroja energie a umožňuje najvyššie úspory energie v porovnaní s podobnými dostupnými výrobkami. Vďaka tomu je izolačné trojsklo Thermobel TRI©veľmi vhodné riešenie pre nízkoenergetické a pasívne domy. Svojimi vlastnosťami spĺňa izolačné trojsklo Thermobel TRI© kritériá pre pasívne domy, lebo dosahuje hodnotu U 0,6 W/(m² . K) (požiadavka pre pasívny dom = 0,8 W/(m² . K)) a solárny faktor 60 % (minimálna požiadavka = 50 %) (pozri obrázok č. 1). Svojimi výnimočnými energeticky úspornými vlastnosťami otvára izolačné trojsklo Thermobel TRI© nové dvere do kategórie nízkoenergetických a pasívnych domov: dvere k trvale udržateľnému rozvoju. 

1) Hodnota U: súčiniteľ prechodu tepla (vyjadrený hodnotou U): množstvo tepla prenášaného (vo Wattoch) cez plochu 1 m2 skla, ktoré spôsobí rozdiel medzi interiérom a exteriérom budovy 1 stupeň Kelvina.

2) Solárny faktor: solárny faktor je percentuálny podiel celkovej energie, t. j. tepla, ktoré prejde sklom.

V prípade použitia izolačného trojskla Thermobel TRI© teda pomáhate planéte a zároveň šetríte energiu a peniaze!

Ak vás výrobok od společnosti AGC Glass Europe zaujal, viac informácií nájdete na www.YourGlass.cz alebo na špeciálnych webových stránkach www.agc-tri.com.

 

Kategória: Okná Stavba a rekonštrukcia
Zdieľať článok

Diskusia