Moderná obývacia izba so stenou z drevených lamiel
Zdroj: shutterstock.com

Ako narábať s drevom v interiéri

18. 11. 2022 Zdieľať

Tento nadčasový materiál symbolizuje v interiéri trvácnosť, kvalitu a hodnotu. Treba sa však držať pravidla menej je viac. Ak to totiž preženiete, jeho benefity si až tak neužijete. Poradíme vám, ako na to.

Drevo v interiéri býva pozitívna vizuálna voľba. Dokáže priestor zútulniť, hreje, je príjemné na dotyk. Prispôsobí sa akémukoľvek štýlu zariadenia, svedčí mu aj starnutie, ktoré zvláda s gráciou. Hoci sú to nepopierateľné fakty, treba nájsť správnu mieru. Ako teda s drevom narábať, aby váš domov nevyzeral až príliš rustikálne?

Dva a dosť

Drevo má rozmanité farebné nuansy, no v interiéri je dobré použiť maximálne dva odtiene. K žltkastým odtieňom patrí napríklad jaseň, jedľa alebo smrek. K hnedastým veľmi obľúbený dub, javor, čerešňa a orech. Na trhu nájdete aj sivasté nuansy, kam patria antické úpravy duba alebo šedý javor. Tie ale efektne vyznejú skôr vo veľkorysých a dobre presvetlených interiéroch.

Ako už bolo spomenuté, odporúčame použiť maximálne dve rôzne dreviny, vďaka čomu bude priestor pôsobiť harmonicky. Čo tak zvoliť podlahu zo severského smreka a k nemu nábytok z napríklad z brezy?

Obývacia izba v prírodnom štýle s drevom

Zdroj: shutterstock.com

Aké farby k drevu?

Dozviete sa v článku na webe vdobrom.sk.

Kategória: Farby, materiály
Tagy: drevo v interiéri
Zdieľať článok