Zdroj: Peter Kniez / Shutterstock.com

Chcete mať udržiavanú záhradu? Kvalitné náradie je základom úspechu

24. 08. 2022 Zdieľať

Majitelia záhrad vedia, že mať udržiavanú záhradu nie je jednoduché. Hodiny strávené úpravou budú jednoduchšie s kvalitnou záhradnou technikou, do ktorej sa investovať naozaj oplatí. Nie je totiž nič horšie, ako zháňať kosačku či krovinorez počas sezóny. Ktorú techniku budete potrebovať a ako dotiahnuť vašu záhradu do dokonalosti? Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať.

Kosačka

Kosačka je jedným z prvých strojov, po ktorých sa budete pozerať, ak ste len nedávno založili trávnik. Na trhu nájdete viaceré druhy kosačiek a je len na vás, ktorý typ vám viac bude vyhovovať. U predajcov nájdete aktuálne kosačky s motorovým, elektrickým alebo akumulátorovým pohonom, takzvané aku kosačky. Ak sa vám zdá na váš trávnik táto investícia zbytočne vysoká, sú dostupné aj manuálne kosačky, ktoré sú vhodné na menšie trávnaté plochy.

Krovinorez a vyžínač

Samozrejme, oba kupovať nemusíte. Vyberiete si ten, ktorý viac vyhovuje potrebám vašej záhrady. Hoci sa jedná v oboch prípadoch o nástroje na kosenie trávy, kvalitný krovinorez má zabudované oceľové nože, takže mu nerobia problém ani mladé dreviny. Vyžínač kosí len za pomoci struny a jeho konštrukcia je ľahšia. Používa sa najmä na dokosenie častí trávnikov, ktoré klasická kosačka nedokáže dôkladne pokosiť. 

Motorová píla

Najmä ak máte v záhrade množstvo drevín je motorová píla na ich starostlivosť najvhodnejšia. Tak, ako pri kosačkách, aj motorová píla môže byť s motorovým a elektrickým pohonom alebo poháňaná akumulátorovou batériou. 

Ručné náradie

Hoci strojmi urobíte väčšinu roboty v záhrade, sú aj činnosti, pri ktorých budete potrebovať ručné náradie. Vybavte sa hrabľami, lopatou, záhradnými nožnicami na živé ploty a nezabúdajte aj na niekoľko párov kvalitných pracovných rukavíc a bezpečnostné okuliare. Tie sa vám zídu najmä pri práci s pílou a krovinorezom.

Muž sadí priesady

Zdroj: Alexander Raths / Shutterstock.com

Čo ešte k záhrade patrí?

Záhradný domček

Ide o alternatívnu potrebu, keďže v prípade rodinných domov sa náradie a nástroje uskladňujú prevažne v garáži. Ak však chcete mať garáž čisto na účely parkovania auta, záhradný domček je na uskladnenie nástrojov a náradia ideálny. Navyše vám môže slúžiť aj ako malá dielňa alebo miesto, kde môžete v kľude oddychovať.

Kvalitný záhradný nábytok

Ten k záhrade, najmä k oddychu v nej, neoddeliteľne patrí. Poobzerajte sa po bezúdržbovom záhradnom nábytku, ktorý po sezóne jednoducho umyjete a uskladníte. Ak vám viac vyhovuje drevený nábytok, nezabúdajte na jeho pravidelnú starostlivosť špeciálnymi prípravkami, aby vydržal čo najdlhšie. 

Záhradné osvetlenie

Nič nedotvorí záhradu tak, ako vkusne zvolené exteriérové osvetlenie. Záhradné osvetlenie zvýrazní zákutia vašej záhrady, terasy a príjazdovej cesty. Slúži aj ako bezpečnostný prvok, vďaka ktorému sa budete po pozemku bezpečne a pohodlne pohybovať aj v tme. 

Zdroj: PR článok www.ibo.sk, www.furnio.sk

Kategória: Záhradná technika
Tagy: krovinorez motorové píly záhradné náradie záhradné svietidlá záhradné trendy
Zdieľať článok