Susedom sa do záhrady pozerať nemusíte

Susedom sa do záhrady pozerať nemusíte

28. 04. 2020 Zdieľať

Otvorený priestor má svoj šarm a výhody. Ale nežijeme v dokonalom svete, a tak sa väčšina z nás snaží svoje nehnuteľnosti ochrániť pred najrôznejším nebezpečenstvom kvalitným plotom alebo múrom. Dôvody na výstavbu pevného plota ale nie sú len bezpečnostné. Napríklad si nadovšetko vážite súkromie alebo už máte dosť pohľadu na susedovu záhradu.

Nielen optická, ale aj zvuková zábrana

Plné ploty majú ešte jednu výhodu, a to zvukovú izoláciu pozemku. Rušná ulica alebo výskajúce deti od susedov vás skrátka nemusia toľko rušiť pri nedelnej popoludňajšej sieste, ak postavíte dostatočne vysoký múr. Pomerne dobrú zvukovú bariéru tvoria živé ploty z populárnych tují. Každý, kto ich mal, vie, že tuje dokážu po pár rokoch zhltnúť pekný kus vášho pozemku. To sa vám s klasickým plotom nestane. Naopak, namiesto kompaktného živého plotu môžete dať prednosť vzdušnej a rôznorodej zeleni, ktorá oživí vašu záhradu nielen vizuálne, ale pritiahne aj rôzne drobné živočíchy, ako je hmyz a vtáctvo.

plotové systémy
PRESBETON Nova, s.r.o.

Vyberte trvácny a ľahko udržiavateľný materiál

V posledných rokoch si zákazníci obľúbili plné betónové ploty. Betón vyniká trvácnosťou a odolnosťou proti mechanickému poškodeniu, spôsobenému nešetrným zaobchádzaním, alebo v našej zemepisnej šírke aj pôsobením veľkých teplotných výkyvov. Na rozdiel od kovových či drevených variantov je takmer bezúdržbový. Súčasné výrobky sú navyše často ošetrené najrôznejšími povrchovými úpravami zlepšujúcimi prirodzené vlastnosti betónu. Mrazuvzdornosť, odolnosť proti vode a jednoduché čistenie sú tiež samozrejmosťou.

plotové systémy
PRESBETON Nova, s.r.o.

Prirodzený vzhľad alebo hladká klasika

Vzhľad si je možné vybrať z veľkej ponuky variantov. Jedno z najširších portfólií betónových produktov u nás ponúka česká firma Presbeton. Plotové systémy si môžete kúpiť v niekoľkých reliéfnych dezénoch, ktoré môžu byť z jednej pohľadovej strany alebo z oboch. Reliéfy sú inšpirované tradičnými prírodnými materiálmi, ktoré sa bežne na stavbu plotov používajú. Napríklad plotový systém v imitácii opuky vo variante colormix je takmer na nerozoznanie od klasických skladaných kamenných múrov. Populárne sú tiež varianty imitujúce drevo. S modernou strohou architektúrou ide prekvapivo dobre dohromady aj základná hladká svetlosivá výplň, ktorá je navyše cenovo veľmi priaznivá.

plotové systémy
PRESBETON Nova, s.r.o.

Jednoduchá montáž

Montáž plných betónových plotov je v zásade jednoduchá, napriek tomu skrýva určité úskalia a je dobré ich montáž zveriť do rúk odborníkov. Predovšetkým treba precízne vymerať a nainšalovať jednotlivé stĺpy, medzi ktoré sa vkladá samotná betónová plotová výplň. Presbeton ponúka niekoľko výšok stĺpov, ktoré definujú celkovú výšku plota, ktorá sa pohybuje v rozmedzí 120 cm, 160 cm, 200 cm a 240 cm. Pri nižších variantoch je možné zvládnuť zasadenie plotových výplní medzi stĺpy svojpomocne, pri vyšších plotoch sa ale stavba bez zdvíhacej techniky nezaobíde. Všetky plotové systémy Presbeton sú mrazuvzdorné a ošetrené impregnáciou Protect System TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody.

Zdroj: PR článok PRESBETON Nova, s.r.o.

Kategória: Záhradné stavby
Tagy: plotový systém
Zdieľať článok