Zdroj: Mountfield

Pohodlne aj trendy na záhrade

26. 05. 2021 Zdieľať

Slnečné lúče, vtáčí spev, vôňa kvetov a čerstvý vzduch. Začína obdobie, na ktoré sa každoročne tešíme a vďaka ktorému väčšinu voľného času môžeme tráviť v záhradnom kráľovstve. Záhrade je miestom na odpočinok a zábavu s priateľmi, hľadáme v nej aj novú energiu a inšpiráciu. Pokiaľ si záhradu alebo terasu na taký účel dobre prispôsobíme, stane sa ideálnym miestom na trávenie tak jarných, ako aj letných dní a nocí. Ako ju teda využiť naplno?

Potrebovať budete zostavu nábytku s jedálenským stolom, kreslami, ležadlami a lavicami, ktorá sa stane na každej terase alebo záhrade stredobodom diania. A počítať pri jej výbere musíte aj s poriadnou rodinnou oslavou alebo rozbehnutou párty s priateľmi. Zodpovedajúcou veľkosťou aj zvoleným dizajnom by mala harmonicky zapadnúť do okolia. Dobre zvolený nábytok si môžete bezstarostne užívať aj niekoľko rokov. Pri výbere sa teda sústreďte nie len na nadčasovosť a eleganciu prevedenia, ale predovšetkým na vlastnosti materiálu a kvalitu jeho spracovania.

Aké materiály sú u nás najobľúbenejšie a prečo? „Podľa našich dlhoročných skúseností je priazeň tuzemských zákazníkov rovnomerne rozložená medzi robustný nábytok z tropických driev, teda z teaku a eukalyptu a nábytok vyrobený z ľahkého ratanu, hliníka a ťahokovu. Každý z týchto materiálov má samozrejme množstvo svojich predností a tak si záujemcovia môžu zvoliť presne taký, ktorý najlepšie vyhovuje ich potrebám aj vkusu,“ vysvetľuje Martin Veselý, produktový manažér spoločnosti Mountfield.
Tropický eukalyptus má veľmi tvrdé, odolné a pritom ľahké drevo, ktoré bez problémov odoláva poveternostným vplyvom vrátane kyslých dažďov v mestách. Vyniká farebnou stálosťou a medovým zafarbením s nádychom do červena.

Rozkladací stôl a kreslo

Rozkladací stôl a kreslo z radu Flamingo z tropického eukalyptu, ktorý má veľmi tvrdé, odolné, ale pritom ľahké drevo, ktoré bez problémov odoláva poveternostným vplyvom vrátane kyslých dažďov v mestách. Zdroj: Mountfield

Teak je výnimočne pevným, trvanlivým a odolným materiálom, ktorý skvele zvláda celoročné vystavenie vonkajším podmienkam. S prehľadom odoláva striedaniu teplôt a vlhku, slnečnému žiareniu, škodcom aj kyslým dažďom. Ošetrovať ho môžete vhodným olejom pre daný typ dreva.

20190329_16A_9720_eRGB

Robustný stôl Colosseum, kreslo Devi s masívnou podnožou z odolného teaku, výpletom z krúteného syntetického vlákna VIRO Polyfiber a pohodlnými podsedákmi. Zdroj: Mountfield

Pokiaľ máte radšej moderný a čistý dizajn, možno Vám budú viac vyhovovať jednoduchšie línie nábytku zo zliatiny hliníka a medi. Isto oceníte spojenie ich stability a pevnosti s až prekvapivo nízkou hmotnosťou konštrukcie. Čistenie zvládnete handričkou a vlažnou vodou.

Polohovacie kreslo hlinkový nábytok

Polohovacie kreslo z radu hliníkového nábytku Futosa sa pýši ultra ľahkou hliníkovou konštrukciou praktickou pri premiestňovaní. Odolné plastové podrúčky s opornou časťou aj sedadlo z vrstveného polstrovania, umožňuje pohodlný posed aj bez poťahov. Zdroj: Mountfield

Obľúbeným materiálom je aj dekoratívny ťahokov. Nábytok z ťahokovu je vďaka špeciálnej povrchovej úprave celoročne odolný voči poveternostným podmienkam aj slnečnému žiareniu, jeho povrch nebledne a je viac menej bezúdržbový.

Polohovacie kreslá nábytok odolný

Polohovacie kreslo Savoy z ťahokovu má pevný výplet s okami v tvare kosoštvorca a povrchovú úpravu Elotherm, navrhnutú špeciálne na vonkajšie použitie, ktorá zaručuje ochranu kovu pred koróziou, poškodením aj poveternostnými vplyvmi. Zdroj: Mountfield

Viac informácií o záhradnom nábytku nájdete na www.mountfield.sk

Zdroj: PR článok Mountfield a.s.

Kategória: Záhradný nábytok
Tagy: drevený nábytok terasový nábytok vonkajšie terasy záhradné trendy
Zdieľať článok