Elegantné sprchovanie v každej kúpeľni

25. 05. 2009 Zdieľať

Sprchovanie dnes jednoznačne dominuje v osobnej hygiene väčšiny z nás, preto niet divu, že sprchovací kút sa čoraz častejšie objavuje nielen v nových, ale aj v renovovaných kúpeľniach. Sprchovanie šetrí časom aj čoraz vzácnejšou pitnou vodou, s ktorou pri častom napúšťaní plnej vane pretečú aj stovky eur navyše.


Elegantné sprchovanie v každej kúpeľni

198135

„Do malých kúpeľní existuje ako veľmi funkčná náhrada sprchovacieho kúta vaňová zástena, vďaka ktorej sa z vane stane variabilný priestor na občasné kúpanie i každodenné sprchovanie celej rodiny,“ hovorí František Buchar z firmy Polysan. Do priestrannejšej kúpeľne, kde je dostatok miesta, odporúča František Buchar zakomponovať samostatný sprchovací kút, ktorý možno jednoducho vytvoriť pomocou sprchovacej vaničky a zásteny. Na trhu je dnes široká ponuka tvarov i materiálov obidvoch komponentov.


Elegantné sprchovanie v každej kúpeľni

198139

Nielen na pohľad najefektívnejšie sprchovacie a vaňové zásteny sú vyrobené z bezpečnostného skla, ktoré opticky nezaberajú priveľa miesta a nezmenšujú priestor tak ako iné, nepriehľadné varianty. Práve také sú bezrámové pántové zásteny VITRA LINE, ktoré vyrába česká firma Polysan. „Sklo našich zásten má pri napevno zabudovanej časti hrúbku 8 milimetrov, pri pohyblivej 6 milimetrov, vďaka čomu je nebezpečenstvo zranenia obmedzené na minimum,“ upozorňuje František Buchar z Polysanu. Dokonalý vzhľad čistých sklenených plôch nenarúša ani tesnenie, ktoré je vyrobené z extra číreho magnetického materiálu. Výrobca nezabudol na jednoduchosť údržby, navyše, povrch je upravený Antidropom. Takáto povrchová úprava uľahčuje stekanie vodných kvapiek, a tak zabraňuje nechceným stopám po vodnom kameni.


Elegantné sprchovanie v každej kúpeľni

198138

Nevyhnutné kovové doplnky sú vyrobené z lešteného hliníka, napríklad vyrovnávací profil a lišty, alebo z pochrómovanej mosadze, napríklad pánty, držadlá a rohová podpera. Tieto dva prírodné materiály, čiže sklo a kov, spolu dokonale ladia; ešte lepšie vyniknú v blízkosti čírej vody. Polysan svoje zásteny vyrába v širokom sortimente rozmerov a tvarov, takže pre každý kút sa určite nájde tá pravá. Podľa dispozície kúpeľne si možno zvoliť štvorcový, obdĺžnikový, štvrť- aj polkruhový pôdorys, pravouhlé aj zaoblené rohy a rôzne varianty pevných i pohyblivých stien. Vybrať si možno aj jednostranné zásteny s držiakom na uteráky, ktoré sa zabudujú do pripraveného sprchovacieho kúta s murovanými stenami. Akejkoľvek vani bude svedčať aj zástena buď s pripevnenou, alebo s čiastočne pohyblivou sklenenou plochou. Každý zo spomenutých tvarov navyše dostať v niekoľkých rozmerových variantoch. Elegantné sprchovanie v podobe sklenených zásten tak pristane ktorejkoľvek kúpeľni.

BN 1215 – štvorcová zástena s pevnou stenou, 800 × 800, cena 1229€
BN 1815 – obdĺžniková zástena, 900 × 700, cena 1276€
BN 2515 – štvrťkruhová zástena, R550, 800 × 800, cena 1392€
BN 3715 – vaňová zástena s pevnou stenou, 950, cena 462€

Viac na www.polysan.cz (sekcia Novinky)

Kategória: Aktuality
Tagy: kúpeľňa sprchovací kút
Zdieľať článok