Guľový blesk: Vyhodnotenie súťaže o najzaujímavejši článok o sťahovaní

Guľový blesk: Vyhodnotenie súťaže o najzaujímavejši článok o sťahovaní

11. 12. 2006
Zdieľať

V priebehu dvoch mesiacov ste nám mali možnosť zasielať vaše skúsenosti so sťahovaním. Sedem najlepšich článkov sme uverejnili v časopise Môj Dom a na stránke www.mojdom.sk. Šiesti z Vás, ktorí sa zapojili do súťaže, mali jedinečnú šancu vyhrať jednu z hodnotných cien od vydavateľstva Jaga a internetového portálu Zoznam.sk. Víťaza určilo hlasovanie našich ćitateľov. Cenu však získali nielen autori najlepších článkov, ale aj tí z Vás, ktorí sa rozhodoli zapojiť do hlasovania.

Autorkami najlepších článkov sa stali:

1. Dušana Šinalová, Kysucké Nové Mesto
získava: ročné predplatmé časopisu Môj Dom, mixér zn. Moulinex a knižku“Drevené stavby“

2. Ľudmila Barteková, Tovarníky
získava: ročné predplatné časopisu Urob si sám, fén zn. Eta a knižku „Kúpeľňa na jedotku“

3. Tatiana Ščepánková, Bratislava
získava: knižku + DVD

Šťastní hlasujúci:

1. Lucia Kováčová, Raková
získava: ročné predplatmé časopisu Môj Dom, mixér zn. AEG a knižku“Drevené stavby“

4. Marta Jurková, Senica
získava: ročné predplatné časopisu Urob si sám, touster zn. Moulinex a knižku „Kúpeľňa na jedotku“

5. Jarmila Grebíková, Stará Turá
získava: knižku + DVD

Článok, ktorý od vás dostal najviac hlasov sme dostali od Dušany Šinalovej z Kysuckého Nového Mesta:

Sťahovanie chce mať každý za sebou rýchlosťou guľového blesku. V mysli som si aj ja urobila plán ako to všetko prebehne, kto čo vezme, kedy sa čo odvezie, kam sa čo naloží… Skutočnosť je však iná. Sťahovala som sa už trikrát, vecí na sťahovanie sme mali ako normálni „škrečkovci“ zakaždým viac. Ani si neuvedomujem, že stojím uprostred už prázdneho bytu. S úľavou si vydýchnem, hoci si uvedomujem, že toto je len prvá etapa, druhá ma čaká v novom domove. Á, ešte pivnica. Tam je našťastie plno nepotrebností, tak okrem vreca schytím pod pazuchu aj manžela, aby mi neskôr nevyčítal, že som mu vyhodila „hybridný kľúč z roku sto“ a cupitáme po schodoch do suterénu. Držím vrece, do ktorého postupne pribúdajú naškrečkované predmety a s radosťou zisťujem, že druhá kôpka tých užitočných vecí je menšia.

Nový bytík je vzdialený 30 km a na polceste mi rozrušený muž oznámi, že nemá mobil. Hlúposť, pomyslím si, veď v dnešnej dobe, keď chlapi viac stískajú tieto čudá ako svoje manželky, je ťažké stratiť ho. Pravda sa však ukáže, mobilu nikde niet, tak sa musíme vrátiť. Vyzváňam s mobilom na číslo môjho najdrahšieho v opustenom byte a nikde ani hlások, vybehnem s ním aj na parkovisko, čo ak tam odpočíva v tráve, už obieham po obežnej dráhe dobrých dvadsať minút, keď mi to došlo. Dobehnem vyzváňajúc k zaváňajúcej opache a z nej sa ozýva známa Mozartova melódia. Jasné, že sa hneď začnem prehrabávať v kontajneri plnom neporiadku, ktorý vznikol vďaka poriadkumilovnosti mojich susedov. Svoju polovičku som náležite pochválila a vyhnala som ho ešte raz skontrolovať holý byt.

Kategória: Aktuality Súťaže
Tagy: gulovyblesk
Zdieľať článok

Diskusia