Zdroj: Zehnder

Jeseň prináša hneď dvojakú úsporu s kvalitným systémom vetrania s rekuperáciou tepla!

20. 10. 2023 Zdieľať

Náklady na novostavby aj rekonštrukcie rodinných domov narástli, a preto sa švajčiarsky výrobca Zehnder rozhodol vyjsť v ústrety a umožniť zaviesť do interiéru čerstvý čistý vzduch za zvýhodnených finančných podmienok. Na podporu zdravého a komfortného bývania pripravil akčnú sezónnu ponuku na kvalitné systémy vetrania, a to so zľavou vo výške až 15 %! Jesenná akcia Zehnder je platná po celé obdobie trvania kalendárnej jesene – teda od 21. septembra do 20. decembra.

1. Vetracia jednotka ComfoAir Standard

Komfortná vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Standard ponúka osvedčenú technológiu so spoľahlivou a bezstarostnou prevádzkou a pri nízkej spotrebe energie 0,20 W/m3/h zaisťuje účinnosť rekuperácie tepla až 87 %. „Medzi výhody jednotky Zehnder ComfoAir Standard patrí aj nízka hlučnosť – menej ako 52 dB(A) pri 70 % výkonu, jednoduché ovládanie, jednoduchá údržba, letný bypass, ktorý zabraňuje ohrievaniu vzduchu v letných mesiacoch, ale aj funkcia automatickej ochrany proti mrazu,“ dodáva k prednostiam jednotky ComfoAir Standard Bc. Pavel Vořech, produktový manažér pre komfortné vetranie Zehnder.

Jednotka Zehnder ComfoAir Standard.

Jednotka Zehnder ComfoAir Standard je štandardom v rekuperáciách z hľadiska kvality a ceny. Zdroj: Zehnder

Vo verzii ComfoAir Standard 375 s maximálnym prietokom vzduchu 375 m3/h pri 100 Pa je v rámci jesennej akcie Zehnder jednotka dostupná so zľavou 15 %. Akčná ponuka platí pre ľavé aj pravé vyhotovenie, a to vo verzii s integrovaným predohrevom, ale aj s voliteľným entalpickým výmenníkom, ktorý dokáže z privádzaného vzduchu odovzdať okrem tepla tiež až 60 % vlhkosti.

2. Vysoko hygienické rozvody vzduchu – systémové riešenie s priemerom 75 mm

Na zaistenie prívodu trvalo čerstvého a čistého vzduchu do interiéru je dôležité v rámci celého systému vetrania zvoliť kvalitné hygienické rozvody. „Vetracie rúrky Zehnder ComfoTube sú vyrobené z vysoko kvalitnej zdravotne neškodnej umelej hmoty a ponúkajú hladký vnútorný povrch Clinside, ktorý výrazne obmedzuje usadzovanie prachu,“ informuje odborník zo spoločnosti Zehnder. Premyslený stavebnicový systém umožňuje flexibilnú, časovo menej náročnú, a tým aj cenovo výhodnejšiu inštaláciu. K ľahšej realizácii rozvodov potom prispieva aj tri- až štyrikrát väčšia ohybnosť v porovnaní s bežnými rúrkami.

ComfoTube.

Zdravotná neškodnosť ComfoTube je certifikovaná hygienickým ústavom. Zdroj: Zehnder

V rámci jesennej akcie Zehnder je možné systémové riešenie rozvodov vzduchu s priemerom 75 mm zaobstarať so zľavou 15 %. Akcia sa vzťahuje na:

  • akustický tlmič CW-S 420,
  • montážnu dosku CW-M 420 – 8 x 75/P,
  • koncovú dosku CW-P 420 – DN 160,
  • kryt vývodu vzduchu TVA-P 75 hrdlo 300 mm – DN 125, 2x 75,
  • vetracie rúrky ComfoTube 75 – balenie 50 m,
  • tesniaci O-krúžok DN 75 – obsah 10 ks.

3. Novinka: stropná jednotka ComfoAir Flex

Revolučná stropná vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Flex zaisťuje vynikajúci výkon s minimálnymi priestorovými nárokmi – umožňuje totiž jednoduchú inštaláciu aj v stiesnených priestoroch. „Kompaktnú jednotku ComfoAir Flex s rozmermi 1068 × 868 × 327 mm je možné inštalovať aj do sadrokartónových podhľadov, a to už od výšky 33 cm. Vďaka tomu nekladie nároky na podlahovú plochu, ani nenarúša vzhľad interiéru,“ vysvetľuje Bc. Pavel Vořech. Vo svojej kategórii ponúka najvyšší výkon a zároveň predstavuje najtichšiu vetraciu jednotku na trhu. Dokonalú kontrolu nad ovládaním jednotky zaisťuje zabudované wifi pripojenie.

Vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Flex.

Plochá vetracia jednotka Zehnder ComfoAir Flex je ideálnym riešením výkonného komfortného vetrania nenáročným na priestor a inštaláciu. Zdroj: Zehnder

V rámci jesennej akcie Zehnder je na novú stropnú vetraciu jednotku ComfoAir Flex 250 a ComfoAir Flex 350 pripravená uvádzacia zľava 7 %.

So Zehnderom tak možno tento rok na jeseň ušetriť nielen na energiách, ale aj na obstarávacích nákladoch, a to bez straty možnosti požiadať o dotáciu až 50 % nákladov na obstaranie a inštaláciu riadeného vetrania.

www.zehnder.cz

Zdroj: PR článok Zehnder Group Czech Republic s. r. o..

Kategória: Aktuality
Tagy: rekuperácia vzduchu vetranie s rekuperáciou
Zdieľať článok
Ako zabrániť klíčeniu uskladnených zemiakov, ktoré sú určené na konzumáciu?Urob si sám

Ako zabrániť klíčeniu uskladnených zemiakov, ktoré sú určené na konzumáciu?

Zemolez kamčatský vydrží v záhrade desaťročia. V modrých plodoch ukrýva množstvo antioxidantovZáhrada

Zemolez kamčatský vydrží v záhrade desaťročia. V modrých plodoch ukrýva množstvo antioxidantov

Tehly, ktoré sa pestujú: Nahradí raz mycélium klasické stavebné materiály?ASB.sk

Tehly, ktoré sa pestujú: Nahradí raz mycélium klasické stavebné materiály?

Hľadáte cenník murárskych prác? Zisťovali sme za vásDom z tehly

Hľadáte cenník murárskych prác? Zisťovali sme za vás